Před úsvitem (1995)

Tenhle film mě zaujal už teda před delší dobou, ale pořád mi přijde svým způsobem jedinečný. Dva lidi, který mají určitý vymezený čas se prochází po Vídni - zdánlivě triviální, ale přitom film mě nepřestal ani na chvíli bavit. Rozhovor je zábavný, místama až filozofický...Julie Delpy je upřímná a přirozená a Ethan Hawke zas strašně cute:). Co víc si přát, než zaujmout v takhle jednoduchym stylu takhle moc jen samotnýma dialogama. Geniální scéna s "telefonem" v restauraci a ta báseň, kterou si doteďka pamatuju - Don't you know me?Don't you know me by now?

Prokletý ostrov (2010)

V poslední době opravdu oceňuju nečitelnost filmu, což tady, kde jsem asi desetkrát změnila názor co vlastně je reálné a co ne (podobně jako v Inception), plati určitě. Plus skvělá tíživá atmosféra dělá z celého filmu jedno z nejzajímavějších dramat, co jsem kdy viděla.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

nádherný skutečný příběh o síle lidského ducha a jeho spojení s duší zvířete..se Secretariatem jsem prožívala každou chvíli a obdivovala Diane Lane, že se toho všeho odvážila.

Triangle (2009) odpad!

Ano, vřele doporučuju, pokud jste fanda bezpointních filmů s časovou smyčkou, kde vlastně na začátku víte stejně jako na konci s tím rozdílem, že ste ztratili zbytečnou hodinu a půl....dozvíte se akorát jediný, můžete dělat co chcete, ale všechno je už dávno předurčený....skutečně inspirující.

Americký zločin (2007)

Neuvěřitelný film, zobrazující jak rodinné prostředí dokáže i z nevinných dětí udělat násilníky a spolupachatele bez rozlišení co je dobré a špatné. Ukázka lidského strachu a skryté krutosti, protože každý máme v sobě určitou křivdu, tak proč si jí nevybít na někom, když je možnost?Vždycky mě fascinuje nejenom že nikdo nic neudělá, ale že i bez přítomnosti matky je vidět, že týrání děti samotné vysloveně baví...Nechápu, že tu někdo píše, že to chtělo víc brutality, myslím že tenhle film mě bude ve své hloubce pronásledovat ještě hodně dlouho.

King Kong (1933)

Nikdy mě nepřestane znova udivovat a rozesmutňovat lidská krutost. Proč nezabít všechno kolem sebe jen prostě proto, že můžeme...možná bysme si spíš měli vzít my příklad ze zvířat.

Sám doma (1990)

Ještě jsem neviděla komedii tak neuvěřitelně přeplněnou geniálníma hláškama a scénkama, který se mi tak zautomatizovaly, že je používam když to jde i ve svém vyjadřování....ale asi je to tím, že jsem to viděla v dětství snad stokrát narozdíl od jiných:) A je to jedinej film, kde mi originální znění opravdu přijde že ubírá na vtipnosti.

Equilibrium (2002)

Námět určitě zajímavý, co se týče připomínek ohledně dobrovolného braní "léku" na potlačení emocí, kdoví kam lidská humanita dospěje. Každopádně nějaký extrém to asi bude a nedivila bych se, kdyby díky rapidnímu technickému pokroku byly v budoucnu emoce na obtíž. I když v tak pokročilé době mohli vymyslet něco na tlumení agresivity, aby se vyhnuli válkám, ale rozhodně ne všech emocí, bez nich je pak opravdu život jenom tikání hodin...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Co se mi na těchhle filmových ságách líbí nejvíc je jaký mají úžasný potenciál růstu. Co začne jako dětská pohádka s dětskými hrdiny se změní ve skoro hororový příběh, kde je všechno jiné, než jak to bylo dřív, atmosféra, problémy hlavních postav, jejich charaktery se taky strašně moc vyvinuly...prostě každý díl pro mě představuje posun dopředu, a to nemyslím zejména v ději. Konkrétně tento díl... přijde mi opravdu škoda toho useknutí v půlce, i když zase chápu, že se to tu nedá moc ošidit , ale co třeba udělat z toho pětihodinový film? Mě osobně by to nevadilo:) takhle si holt rok počkáme. Jinak magie smíchaná s napínavou atmosférou mě nikdy nezklame, zejména se mi líbila taneční scéna ve stanu, působila lehce absurdně, ale o to lepší:) doporučuju.