Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

SGU je v mnoha věcech jiná než SGC nebo SGA, což je ale DOBŘE. Narozdíl od SGA to není klon SGC s jiným obsazením, jedná se prostě o JINÝ seriál, který má společné jméno a universum. Nic víc. Nenechte se vyděsit komentáři a dejte tomu šanci! Jediné, čím tenhle seriál trpí je nevyrovnaná úroveň dílů a rozvržení seriálu jak z 90. let - pomalejší rozjezd na seznámení s postavami a situací a pak až nějaká ta akce - koneckonců SG na tom bylo stejně. Osobně si myslím, že druhá série už je povedená a bylo by pěkně našlápnuto na třetí...škoda.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Nejlepší a osobně moje nejoblíbenější filmové zpracování Robina Hooda jaké jsem kdy viděl. Kostner i Rickman jsou zde výborní. Rozhodně ale nečekejte kvalitní zpracování legendy. Hollywood předlohy rozcupuje a zase spojí podle svého. Přesto tento film velmi dobře funguje. Doporučuji!

Serenity (2005)

Po prvním shlédnutí bez znalosti Firefly: hezké scifi, s občasnými prostoji a někdy lehce nepochopitelným chováním postav. Přesto má ale vynikající finále, které mnohé slabší chvilky totálně zastíní. Westernově laděné scifi je ale dostatečně poutavé a docela dobrý soundtrack to celé podtrhuje. 4/5 Po druhém shlédnutí se znalostí Firefly: Vynikající zakončení skvělého, bohužel zrušeného seriálu. Některá tajemství jsou odkryta, jiná se objeví. Celý film je proložený humorem i dostatečným množstvím akce. "Prostoje" najednou dávají smysl a ničemu nevadí. Pro fanoušky Firefly prostě povinnost! 5/5

Sintel: Příběh draka (2010)

Povedeně ztvárněný příběh, který má velmi dobrý nápad, který bych si dokázal představit i v delší stopáži. Závěr je sice trochu očekávatelný, přesto zajímavý a pro slabší povahy slzopudný. Doporučuji!