Vetřelci (1986)

Absolútný vrchol svojho žánru. Chcelo to riadnu odvahu točiť film po Scottovej úspešnej jednotke. Trocha mi chýbal väčší vpyv Hansa Gigera (po ňom ostal iba dizajn samotného votrelca), hlavne v kulisách. To je však pre moju slabosť k tomuto výtvarníkovi. Naplno

Město bohů (2002)

Neuveriteľný film. Spraviť z nehercov hercov chce ozajstnú dávku režijného talentu. Treba si pozrieť.

Moon (2009)

pekná myšlienka, bohužiaľ na mňa trochu pomalé. 3,5 *

A.I. Umělá inteligence (2001)

Pôvodne som chcel dať o hviezdičku viac, ale záver sa zbytočne pretiahol. Inak veľmi príjemná a dojímavá záležitosť :)

Sejmi eso (2006)

veľa protichodných pocitov... niektoré prvky sa mi páčili, iné radikálne nie.

Dostaň ho tam (2010)

Po Kopačkách som očakával od Stollera bombu. Bola to taká slabšia bomba, ale pobavil som sa :)

Rok jedna (2009)

4* a čo, mne sa to páčilo :D

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Jednoznačne najlepší animák. Dlho som na neho čakal a nesklamal som sa :) Zažil som pri ňom strach, napätie, popritom som sa celý film smial a ku koncu som len-len že neplakal! Pixar odviedol skvelú prácu (vrátane úvodného mini filmu). Bravúrna vizuálna stránka, kde veci vyzerali fakt ako reál a popritom nezmenili štylizáciu z prvých dvoch dielov. Čo ma však trošičku zamrzelo bolo to, že Woodyho a Buzzove hlášky boli oproti jednotke a dvojke trochu pozmenené, je dosť možné že len v dabingu. A ku koncu to mohol byť chlapček, komu odovzdá tie hračky, ale to je len taká malá subjektívna teória (keď sme pri tom konci tak to bola fakt sila). V trojke sa veľa mikropríbehov spája a vytvárajú jeden veľký príbeh, čo je oproti prvým dielom novinka (kde sa všetko držalo jednej príbehovej osi). A práve vďaka tomu som sa mohol doslova vcítiť do hračiek!

Klíč (2005)

dobrá atmosféra, dobrá pointa :)