Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Už som v hororovom svete videl hocičo, ale aby niekto išiel loviť bieleho gumeného žraloka pomocou kopie a elektriny a pritom žralokovi spadol do papule tak opatrne ako ked si opitý sadá na barovú stoličku, žralok ho rozkúsal na kúsky, tak to som ešte nevideľ. Filmy tohto typu môžu dávať len na slovenských TV kanáloch. PS: ten lovec prežil.. / -10%

Čarodějnice (2015)

Čarodejnica? Kde?!! Kto videl trailer nemusí ísť ani do kina, aspoň nebudete sedieť 90 minút na zadku a sledovať "starodávne" posadnutie diablom, ktoré ani nestojí za to. Jediným plusom filmu je, že verím tomu ako boli ľudia v tej dobe takí "pozadu" a sympatická Thomasin.. Ozaj som od toho očakával viac, chýbal tomu tak celkovo dej, nejaký ten zvrat alebo len nejaký ten kontakt s čarodejnicou. Pre mňa osobne sklamanie. / 25%

Woodlawn (2015)

Zase jeden z tých motivačných filmov, ktorým verím. Možno nie za všetko môže Boh, ale keď v niečo veríte časom sa to určite stane a podarí sa to aj vám. Tony bol jasným príkladom ako vďaka viere dosiahnuť úspech po ktorom tak túžil. Dej filmu hodnotím veľmi vysoko, škoda nejakej zápletky, no osobne mi to nevadilo,. Herecké obsadenie bolo dosť dobré. Práca s kamerou na ihrisku bola extratrieda (bolo potešujúce, že sme nevideli niektorý záber viacej krát). /90%

True Štúr (2015)

Prvý animovaný film/seriál o Štúrovi som videl v LokalTV. Tá verzia bola o veľa vtipnejšia ale nedala mi nič. Teraz som si pozrel True Štúr a nazval by som to slovenským SinCity. Čiernobiely film dopĺňaný animovanou verziou je na slovenské pomery veľmi nezvyčajné. Ale keď to mám spočítať ako predtým, nedalo mi to nič.

The Boy (2016)

Žiaden silný horor, ktorý ohúri, ale zároveň nijako neurazí. Atmosféra filmu držala chvíľami v napätí. Veľkou škodou bol trailer, ktorý veľmi veľa prezradil. Musím pochváliť štýl "strašidelného" domu a hlavne odposlúchavadlá pri dverách, ktoré mi prezradili ako to všetko bude. /55%

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Nápad natočiť takýto seriál bol asi unikátny. Celkovo aj napísať knihu o tom, to musí byť unikátne dielo. Keď do toho pridáte produkciu Ridleyho môže vám vyjsť jedine nadpriemerný seriál. Obľubujem začiatočné seriálové ukážky. Osobne si myslím, že to dosť prezradí o seriály ako takom. Muž z vysokého hradu je seriál, ktorý je schopný konkurovaťtým kvalitnejším seriálom. Hudba, obsadenie hercov nič mi nevadilo. Povedal by som aj že scenáristi a producenti zachytili v tejto snímke aj povahu jednotlivých národov. Ale aby som len nechválil má to ja negatívum: veľká škoda, že sa dej nevenuje aj dosť Hitlerovi alebo nejakému deju v Berlíne. Celý čas sa sleduje Amerika. Dúfam, že sa dočkám aj druhej série. /S1: 85%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Prvých 7-8 dielov mi došlo takých akoby ani na začiatku nevedeli sami o čom tento seriál má byť. Potom sa to trošku začalo hýbať vpred a zamotané šnúrky sa pomaly odmotávali až z toho vyšiel celkom priemerný seriál. Trošku detský, ale čo by sme čakali keď sa jedná o superhrdinov. Veľkým pozitívom pre seriál bol S.L Jackson, ktorý bol aspoň trošku dôkazom, že sa jednalo o dej medzi Avengermi. /S1:60%

Soudní síň (2008) (pořad)

Skoršie diele určite zaujímavejšie ako terajšie, kde skorej už ide len o to ako sa niekto vie pohádať s niekým, než o to ako správne ukázať ako to funguje v súdnych sieňach. A tématika celkovo tiež klesla, problémy o cigáňoch a detských krádežiach už máme plné správy, načo robiť aj celú šou?!!

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Nuda, kecy, nuda, nuda, nuda, kecy a zase nuda. Čakal som, že to bude len samé pif-paf a pif-paf tam ani nebolo keď sa to tak zoberie. Pre mňa osobne nudný dej. Život pirátov som si predstavoval úplne inak, chýbalo tam viac rumu, viac lodných bitiek, viac utrhnutých končatín, papagájov a hlavne nejaký ten týpek s páskou cez oko... 1.séria: 40% a neviem či si niekedy pozriem tu druhú.

Deadpool (2016)

Marvel týmto snímkom dokázal svoju jedinečnosť na filmovej "komiksovej" scéne. Deadpool je vtipný, tvrdý, akčný, nadržaný a hlavne pomstychtivý. Veľmi sa mi páčila úvodná scéna a aj celkovo prelínanie minulosti z prítomnosťou bolo ozaj veľkým zážitkom. Hudba od Junkie XL pasovala do filmu ako riť na šerbeľ. Jediným dosť veľkým mínusom u mňa bolo, už prehánanie s vtipmi, prišlo mi to niekedy až silené a bez niektorých "vtipov" by to bolo kratšie a možno aj lepšie. Inak to hodnotím veľmi pozitívne a odporúčam všetkým marvelákom. /85%