The Punisher (2017) (seriál)

Po všetkých Marvel seriáloch alá Kung-Fu, som si pozrel Punishera alá Bing-Bang a musí povedať, že len toto chýba tým ostatným seriálom aby dosiahli tejto skvelej úrovne akú má Frankie. R-ková prístupnosť zdvihla celý seriál o úroveň vyššie, ďalej je vhodné spomenúť správne rozdelenie dielov kedy sa vraždilo a kedy sa prevažne rozprávalo a nakoniec napätie v ktorom vás celá séria drží je tiež kvalitné. /85%

Liga spravedlnosti (2017)

Nemastné, neslané. Trištvrtiny ludí čo to pozerá nepozná polku hviezdného tímu a pozrie si to len kvôli Batmanovi a Supermanovi. Flash nenadväzuje na seriál a lepšou formou by bolo najprv každého superhrdinu predstaviť samostatne (tak ako WonderWoman). Celkovo fipmu tohto rázu chýba pokus o vtip, tých pár scien je nič moc a taktiež by to chcelo lepšie zlikvidovanie záporáka. /40%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Konečne trochu realný pavúčí muž, ktorý nie je len malý chlapec ale skrýva sa v ňom aj velký potenciál do budúcna. Spojenie Marvel sveta so spidermanom bolo velmi dobrým ťahom. Asi všetkých vo filme poteší Ironman, jeho ironecké gestá a hlavne úvod filmu nás presne zavedie do doby kedy sa to odohráva. Ďalším velkým plusom bolo, že Peter Parker neovládal hneď všetky schopnosti, hocikedy sa mu minuly pavučiny, nie vždy dokázal ladne preletieť ulicou a dostal sem-tam cez hubu. Vrátim sa ešte k pavučinkám, potešujúce bolo vidieť zostatky pavučin a pavučinových lán na stenách, čo pridávalo na reálnosti filmu. Jednou vetou: "Marvel opäť nesklamal".

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Mne sa to velmi páčilo. Celkový príbeh bol asi jeden z tých zaujímavejších v celej ságe. Lahko pochopitelný dej sprevádzaný starou dobrou znelkou a úteky kapitána Jacka Sparrowa z prekliatých situácií vyčarili úsmev asi každému divákovi. Krátke pohlady do Jackovej minulosti ma donútili rozmýšlať nadtým, či nebudú nasledujúce filmy z jeho mladosti. /80%

Moonlight (2016)

Keď toto získalo oscara a nechalo za sebou Lala land, tak už fakt neviem kto vyberá daných víťazov. Ano, teraz je v móde natáčať snímky, ktoré vás prevedú celým životom a ukážu vám aké je ťažké byť gay v tejto dobe, ale... ALE na oscara to ozaj nebolo.. Dlhé a nudné dialógy odpútajú vašu pozornosť a donútia vás tešiť sa na koniec filmu. /40%

Logan: Wolverine (2017)

Z X-menovského sveta a rovnako aj z Wolverinov najlepší film. Rková dostupnosť posúva komiksové filmy na iný level, čo je pre nás starších určite lepšie a mladším to je jedno, lebo náš svet sa až tak neodlišuje od Marvelovského. Jediné čo mi vadilo a to dosť (celý film som nad tým premýšľal), v akom časovom pásme sa odohrával tento dej? X-men začali tak veľmi skákať v čase, že raz je Professor X mladý junák a film na to nevie kedy príde jeho chvíľa, aby opustil svet. /85%

Pasažéři (2016)

Akože, za Jennifer dávam dve hviezdičky (herecký výkon a je to šupa!). Ďalšia je za krásnu jednoduchosť, ktorá neotravuje diváka, za napätie, nápady a celkovú myšlienku tohto snímku. Grafické spracovanie vnútra lode a taktiež vesmíru je perfektné. Potešil ma aj soundtrack od Imagine Dragons. Poslednú * dávam za mňa a mne podobných ľudí, ktorí by chceli také dobrodružstvo zažiť na vlastnej koži. /80%

Městečko South Park (1997) (seriál)

K tomuto neni treba ani čo písať, stačí si pozrieť a zasmiať sa nad nepochopiteľnými príbehmi mestečka South Park.

Psí poslání (2017)

Ničím výnimočné, ale predsa plnohodnotné. Psíčkarov tento snímok poteší, zahreje pri srdci ba dokonca rozplače a keď prídu domov poškrabkajú svojho chlpatého mazlíčka za uchom. Tí druhí si pomyslia, že je čas si ho zaobstarať.

Forever (2014) (seriál)

Odporúčam všetkým krimi-seriálovým fanúšikom. Není to len tak, že za 20 minút sledovania odhalíte vraha, či vyriešíte zápletku. Hlavný príbeh a dej okolo je ozaj výnimočný a bavilo ma sa dozvedieť aj niečo málo z minulosti. /90%