Zkáza paní Grace (2020)

Ľahko predvidatelný dej neskazil dobrý dojem filmu z dielne Netflixu. Atmosféru vyžarujúcu z tejto snímky som žral počas celého filmu. Zobrazenie hlavnej roly v podaní nádejnej advokátky, jej vykrikovanie počas procesu, agresivita, kiksy a sklamanie, tak to bolo fakt super. U mňa milé prekvapenie /75%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Bazilišek z Harryho Pottera rovna sa vesmirna obluda, kone prezlecene v indianskych ruchach rovna sa vesmirny dopravny prostriedok. Vazne?! Velka slabota a hanba celej priemernej trilogie. JJAbrams by mal natacat asi len Mission Impossible.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Film s pomalým tempom plynie kino sálou a ja dve hodiny premýšľam o čom to vlastne je. Akú rolu má Margot Robbie? Je to vlastne western alebo len drama? Sem-tam sa človek pousmeje na vhodnom vtipe a povie si, že to není až také zlé, ale potom najbližších 20 minút zase nič. Až sa blížime ku koncu a už sa to prejavuje ako správna Tarrantinovka. Môj názor je jednoduchý. Posledná polhodina nezachráni celý film. Aj napriek hviezdnemu obsadeniu to pre mňa bolo menšie sklamanie. /60%

MOST! (2019) (seriál)

Tri hviezdicky pre český seriál je ako dať 4 - 4.5 pre cudzokrajný. Tématika vhodná do nášho prostredia a problémy, ktoré sa neriešia ani v Čechách a ani na Slovensku s hŕstkou humoru pobavia.

Avengers: Endgame (2019)

Dva krát som ešte do kina na film nešiel, ale všetko je raz po prvýkrát. Toto komiksové OBRdielo odporúčam vidieť čo najskôr a ak sa dá tak v kine. Pre mňa najlepší film posledných rokov. Tu sa musí oceniť tá práca scenáristov a režisérov ako 10 rokov pracovali na MARVEL svete. Nie je viac čo chváliť, každý musí sám zhodnotiť. /100%

Složka 64 (2018)

Zatiaľ najslabší diel z tejto Danskej série krimi. Chýbalo tomu niečo z minulých dielov, také to tajomno a napätie. /50%

Aquaman (2018)

James Wan posunul hororové filmy na vyššiu úroveň, taktiež aj Fast and Furious vytuningoval o niečo vyššie ako jeho predchodcovia. Bohužial DC filmy už niesú ani v jeho podaní nadštandartné. Neviem prečo, ale mal som taký pocit, akoby som Aquamana videl už aspoň 3krát. Výskoky z vĺn, dopad na zem, boj, príchody superhrdinu na scénu, to všetko mi prišlo na jedno kopyto. SPOILER : Dokonca aj zápletka mi prišla taká ako v každom DC filme, nechcené dieťa, bez rodičov, bez mami a stane sa z neho král alebo superhrdina. Pre mňa osobne to sklamanie nebolo, už som zvyknutý na to, že DC sa Marvelu nevyrovná. /50%

Creed II (2018)

100% zážitok je vidieť tento film v kine. Hudba a atmosféra vás zatiahnú do trošku predvídatelného deju. Creed 2 posúva športovo-bojové filmy na vyšší level, hlavne vďaka kamere. Pri istých situáciách som sa pristihol ako sa uhybám ranám (nedajbože ich rozdávam). Najviac sa mi však páčila pointa filmu, ľahko dosiahnutelné veci netešia tak ako tie, pri ktorých sme si museli prejsť peklom. /90%

Mr. Mercedes (2017) (seriál)

Prvá séria Mr. Mercedes bola dychberúca: napätie v rodine, myšlienky vraha, psychologické hry a tiež scenár, ktorý nebol na jedno kopyto od podobných seriálov musel diváka zaujať. Zatiaľ som sa, ale nestretol s takými kvalitatívne rozdielnými sériami v jednom seriály. Hovorím o tej nude čo sprevádzala druhú sériu, trošku vymyslenej blbosti o vzkriesení "Ježiša", dlhých dialógoch a aspoň trošku záživnej poslednej časti. /50%