Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Seriál Obi-Wan Kenobi je ohromujúcim zážitkom pre fanúšikov Star Wars. Skvelé herecké výkony Ewana McGregora, nádherná kinematografia a dobre napísaný príbeh poskytujú epický pohľad na ďalšie dobrodružstvá Obi-Wana. Tento pohlcujúci príbeh nielenže poteší všetkých, ktorí túžia po hlbšom pohľade na jedného z najobľúbenejších hrdinov, ale aj udržiava napätie a atmosféru, ktorá z neho robí nezabudnuteľnú podívanú. / 75%

Napoleon (2023)

Napoelon je fascinujúci historický film, ktorý si získava diváka nielen vďaka šikovnej réžii Ridley Scotta, ale aj vďaka vynikajúcemu výkonu hereckého obsadenia a skvelej práci s kamerou a hudbou. Kamera v tomto filme exceluje svojou schopnosťou zachytiť atmosféru historických udalostí. Kombinácia pútavých záberov a majstrovského osvetlenia vytvára dojem, že divák prežíva udalosti priamo na vlastnej koži. Kamera sa pohybuje s eleganciou a precíznosťou, čo dodáva filmu dynamiku a napätie. Najviac sa to dalo všimnúť pri bitkách u Slavkova a Waterloo. Ešte by som rád pochválil veľký detail pri napodobnení dychu Napoleona pred každou bitkou! /80%

Villa Lucia (2023) odpad!

Človek chce dať šancu slovenskej filmografií, ale poviem vám. Takú kok… blbosť som dlho nepozeral. Filmové efekty ako v powerpointe na základnej škole, scenár by som povedal, že je kvalitatívne na úrovni materskej školy. Škoda dvoch hodín strávených pri TV. /-20%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Teraz som dopozeral sfilmovanú PC hru v ktorej obtiažnosť bola nastavená na level amater -100. John Wick aka BabaJaga svojim čarom vždy okúzlil nepriateľa, ktorý v dôsledku začarovania nestrielal aby si BabaJaga mohla nabiť svoju najlepšiu zbraň ručnú zbraň. Dokonca ani samopale im nestrielali a pancier v ktorom boli oblečení prepúšťal guľky. Rád by som ak vedel k akému krajčírovi chodia, keď každý mal v saku nepriestrelný pancier. Zhrňme to: 20%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Kam smeruje nás milovaný Marvel? To ani Boh nevie. Otázkou je, či táto značka neskončila Endgamemom. Od tej chvíle to ide dosť dolu vodou. Nové postavy nezaujímajú a starým postavám nevymýšľajú dobré príbehy. Hlavne som nepochopil MODOKa, o ktorom je robený aj vlastný animovaný seriál. /20%

Creed III (2023)

Kríd trojka doletel do našej obývačky a silno mi pripomínal diel Rockyho, ktorý taktiež ukončil kariéru, ale z morálnych zásad sa musel vrátiť na vrchol a dokázať, že stále má gule zbiť starého kamaráta z detstva. Troška som dúfal, že ten zápas prehrá a ukončí trilógiu trocha inak. Bohužiaľ nestalo sa a Kríd ďalej kraluje ťažkej váhe. Vždy sa mi na týchto filmoch páčila tá príprava, ktorou si musel prejsť, to peklo ktoré ho zocelilo. Tu to bolo ako nepodarené video ktoré ešte dvakrát zrýchlili aby sa vošli do 2 hodín./75%

Avatar: The Way of Water (2022)

Prirodovedný dokument o putovaní zmutovaných veľrýb, greenpeace ochrancoch v modrych oblekoch a samozrejme o lovcoch veľrýb. Kamera hudba a prostredie super. Vyhratie sa s podmorskými detailami zachránili inak nudný príbeh. Ak sa scéna chytili ich, utiekli nezopakovala za 30 minút 3x tak som to asi celé prespal a sníval sa mi rovnaký sen. /30%

Wednesday (2022) (seriál)

Tim Burton v plnej kráse. Temný a vzrušujúci príbeh malej rebelky (sranda že ju hraje dospelá žena), ktorá sa neusmeje ani keď ju budú štehliť karbobrúskou po chodidlách. Suchý humor a sarkazmus je obrovským plusom tohto seriálu.  Teším sa na ďaľšiu sériu /S1 80%

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Pozeral som to so svojou manželkou, ktorá mi pri treťom diele povedala: " To je taká somarina pre mentálne zaostalých". Čo čert nechcel, práve tam bolo niečo smiešne a zasmial som sa. Manželka dodala: " Vidím, že ty sa bavíš" :)))) Bohužiaľ, nebavil som sa. Čakal som troška zmysluplnejší seriál, ktorý nás aspoň pobaví viac ako jeden krát. / 20%