• Krátkometrážní

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Když se řekne Pulp Fiction, okamžitě se mi vybaví skvělý Samuel L. Jackson a jeho neprůstřelné hlášky. Tarantino je král gangsterských a násilných témat a dokáže nabídnout skvějící zábavu, tak hrubou, ale zároveň potěšující. Pro mě se tento režisér stává bohem dialogů, jehož talent je vždy cítit na dálku a i přesto, že nějaký jeho film není zrovna můj šálek čaje, dialogy ocením vždycky. Pulp Fiction je ale diamant mezi filmy a s ničím podobným, ba lepším už se na toto téma nesetkáme.

Černé Vánoce (2006)

Tento film mi přišel dost zbytečný. Jednu hvězdičku bych snad mohla dát za pohledné herečky, které ani moc neječely.

Eel Girl (2008)

Nevím, čím to je, ale tenhle kraťásek mě nezaujal. Nápad na námět byl určitě skvělý, ale kdyby to nebyl krátkometrážní film a kdyby bylo více snahy na nějakou zápletku, určitě by z toho vzešel dobrý celovečerák Jednu hvězdičku si ale určitě zaslouží zajímavý vzhled hlavní herečky a druhou hvězdičku dávám kvůli pěkně zpracovanému prostředí a super ohavné vaně.

Simone (2002)

Na tento film jsem jednou pozdě večer přepnula v televizi a nestačila jsem se divit. Opravdu moc mě bavil. Hlavně originalitou a námětem. Krásná herečka Rachel Roberts sehrála svou roli tak, že jsem chvílemi opravdu začala uvažovat o tom, jestli je vůbec skutečná. Po skončení jsem navštívila profil tohoto filmu a zjistila, že je to sci-fi-komedie. Trochu jsem se nad tímhle tvrzením zarazila, protože jsem si byla jistá, že to nebyla komedie, nýbrž čiré drama.

Záhada Blair Witch (1999)

U tohoto filmu vzniklo mnoho otázek : Proč? Jak? Kdo? A nějak mi dotazy nebyli zodpovězeny. Kamarád mi řekl, ať se připravím, že se budu hodně bát. Nakonec to nebylo tak strašné, ale pár mrazivých momentů ve mě film určitě vyvolal. U některých scén se mi tajil dech, ač nebyla noc a sledovala jsem film za bílého dne. Film na mě působil dost dramaticky a pořád mě napadala myšlenka, že kdybych prožívala to,co hlavní hrdinové, asi bych se dočista zbláznila. Film je natočen amatérskou kamerou a ta mě od filmu nejdříve odrazovala, protože to ve mě vyvolalo pocit lacinosti filmu. Výsledek stál ale zato. Hrůzné vlastnosti Burkitsvilleských lesů na mě působily dost nepříjemně a závěrečná scéna mě rozčílila i za ty hlavní hrdiny, protože jsem doufala, že to nějak skončí. ale u tohoto filmu je možné si udělat jediný závěr a ten je takový, že dopadl hodně špatně.

Americká krása (1999)

Tak tento film mě opravdu rozbrečel. Nejdřív si myslíte, že to bude komedie a to s opravdu dobrými hláškami, ale pak děj obrátí směr a začne se dost dramatizovat. Skvělé herecké výkony filmu nechybí a obdivuhodný Kevin Spacey mi na jeho roli opravdu seděl a ten jeho kukuč jsem si hned zamilovala. Naopak u Meny Suvari, která měla roli opravdu sebevědomé Angely, se mi svírali pěsti skoro celý film. Závěr byl dost smutný, ale opravdu doporučuji ho zhlédnout.

Camp Rock 2: Velký koncert (2010) (TV film) odpad!

Nesnáším Disney-Girls, nesnáším ty slaďoučké popové písničky, nesnášim ty filmy typu : ,, Musíme porazit naší konkurenci" takže dávám odpad!

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Asi se se spoustou lidí neshodnu, ale mě ten film prostě nezaujal. Myslím, že v tomhle filmu byl nejmenší problém se naučit scénář, protože ve fiilmu zaznělo tak 10 vět a nic víc. Konec mě trochu překvapil, ale těsně před odhalením pointy vás napadne jak to asi skončí. Herci absolutně nesympatičtí, hudba skoro nezazněla, prostředí dobré, krve dost. Ale tenhle film je prostě na to, aby se jednou zhlédnul a zapomněl.