Sherlock Holmes (2009)

Ako uvádza obsah : dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla "Sherlock Holmes" Robert Downey Jr. je skvelý herec , a podla mňa mu dokonale sedí rola Sherlocka Holmesa , ktorý je v tomto filme spracovaný inak ako sme boli zvyknutý. Dodali Sherlockovy istí akčný kabát - a to je to , čo robí tento film jedinečný. Prostredie "starého " Londýna a tiež príbeh bol zvládnuté na jednotku,a atmosféru dotvárala krásna dobová hudba. Páčilo sa mi Sherlockove vysvetlenie ako BalckWood robil svoje "kúzla" - všetko to dávalo zmysel :-) Koniec bol otvorený , čo naznačuje že bude pokračovanie... Určite keby ešte Arthur Conan Doyle žil, tak by sa určite nemusel hanbiť za toto filmové spracovanie legendárneho Sherlocka Holmesa :-) Po druhom vzhliadnutí, som usúdil že tento film nemá chybu, a tak mu dávam 5 hviezdičiek,a moje odporúčanie.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Zatiaľ posledný zo série filmov futurami . Fialový trpaslík má dobrý príbeh,sú tam aj skvelé hlášky aj keď ich je pomenej , ale niektoré naozaj stoja zato. 4 diel bol o niečo horší ako predchádzajúce 3 diely . Ale nehovorím že som bol sklamaný , ale priznám sa že v niektorých pasážach filmu som sa trochu nudil. Koniec bol otvorený,takže to naznačuje že sa možno ešte dočkáme 5 dielu . Myslím si že Futurama ešte nepovedala svoje posledné slovo . ,

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Zaujímavý animovaný film,ale určite by som to menším deťom nepustil. Táto "rozprávka" pôsobí na mňa tak zvláštne-Celé to prostredie,tmavé farby,ale vôbec mi to neprekážalo. Má skvelý príbeh,grafiku a aj dialógy . To všetko bolo v tomto "animáku " urobené na jednotku. 78 min bolo tak akurát , aby sa divák nenudil. Mŕtva nevesta Tima Burtona je krásny romanticko-poetický príbeh,v ktorom sa prejavuje , že láska má mnoho nevídaných podôb :-)

Matrix Reloaded (2003)

Pokračovanie úspešného filmu Matrix s podnázvom Reloaded . Už hneď prvá scéna bola akčná Neo sa od prvého spojenia s Matrixom veľa naučil. Najviac na tomto filme sa mi páči jeho skvelý príbeh ktorý až do poslednej minúty nepustí od obrazoviek, spomalené zábery a vyhýbanie sa guľkám a všetky efekty okolo toho sú veľmi pôsobivé . Matrix si určite zaslúži 5 hviezdičiek a aj 4 Oscarov. Vyvrcholenie tejto kultovej sci-fi série si pre nás autori nechali až na záver. Teším sa , keď si pozriem pokračovanie,a určite s tým nebudem dlho otáľať . :-)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Neviem prečo, ale filmy z psychiatrickej liečebne sa mi zdajú byť zaujímavé. A Prelet nad kukučím hniezdom rozhodne zaujímavý a skvelý film bol.Jack Nicholson si v nom zahral svoju žovotnú rolu. Miloš Forman natočil skvelý dramatický film, ktorý ma svojou dĺžkou 133 min. vôbec nenudil.

Plán hry (2007)

Dwayne Johnsona - The Rocka som mal rád ako wrestlera , a mám ho rád aj ako herca. Pôvodne ma tento film moc nelákal,ale na prekvapenie sa mi zapáčil. Nehovorím že to bol zrovna najlepší film The Rocka (najlepší bol "Kráčajúca Skala ) ale dobre som sa u tohoto filmu bavil :-) 70 %

Forrest Gump (1994)

Hanbím sa že som tento skvelý film videl len nedávno,ale lepšie neskoro ako nikdy :-) Tento film dokázal rozosmiať aj rozplakať. Forrest nebol nejak obdarený múdrosťou ale zato si dokázal užívať život,a zažil veľa zaujímavých vecí. Jednoznačne Forrest Gump si zaslúži 5 hviezdičiek,a post 2 najlepšieho filmu.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Tretie pokračovanie ... V tej prvej časti som sa dosť bavil.Ale keď prišla Pán Prsteňov časť ,tak to už nudilo (Pána prsteňov mám hrozne rád ) preto 1 * dole ... Ale aj napriek tomu sa na tento film oplatí pozrieť

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Skvelé pokračovanie . Uznávam že tento tento film bol o niečo málo horší ako predchádzajúci , bolo v ňom menej vtipov, ale keď už sa tam nejaký objavil, stál za to. Dej už nebol taký zamotaný The Beast with a Billion Backs určite nesklamalo moje očakávania :)

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Stará dobrá klasická Disneyovka :-) Pamätám si na tie časi keď som ešte na VHS pozeral túto prekrásnu rozprávku :-) Niektoré staré animáky sú lepšie než tie nové ...