Velké ticho (1968)

Kromě sněhu, hudby Ennia Morriconeho a Klause Kinskiho není tenhle western zajímavý vůbec ničím. Snad třetinu filmu tvoří záběry na někoho jedoucího na koni, a to je možná ta nejlepší třetina filmu. Navíc je tenhle film v určitých pasážích přitroublejší než některé westernové úlety s Johnem Waynem a to je co říct. Všechno to alespoň trochu zachraňuje překvapivý a syrový konec.

Opravdová kuráž (2010)

Bral jsem True Grit od úvodních minut spíše jako dobrodružnou komedii, vzhledem k některým opravdu vtipným scénkám a tak trochu pohádkovému příběhu. Proto jsem trochu nepochopil, proč se z toho bratři Coenovi snažili v některých místech dělat surový a vážný western (brutální scény, depresivní závěr). Nakonec jsem se sice nenudil, ale to především díky skvělým hercům a té komediální stránce filmu.

Spartakus (2010) (seriál)

Dost jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami. Nakonec jsem se kvůli vynikajícímu finále rozhodl pro nejvyšší hodnocení. Spartacus má z mého pohledu několik výrazných slabin. Zejména styl alá Robert Rodriguez mi hlavně ze začátku úplně neseděl. Dále mi vadily občasné logické mezery ve scénáři, které byly místy až k smíchu a trochu degradovali děj. Nakonec pak některé historické nesrovnalosti včele s naprosto za vlasy přitaženým ztvárněním Caesara. Všechny nedostatky ale přebíjí skvělý a nadupaný příběh, který ani na chvíli nenudí a vtáhne diváka do děje, jako u málokterého seriálu. Je sice pravda, že bez erotických scén by byl Spartacus tak o jednu sérii kratší, ale s tak krásnými herečkami, to nelze mít tvůrcům za zlé. Výborné jsou rovněž bojové scény a v neposlední řadě neokoukaní herci (především Manu Bennett v roli Crixa je opravdu brilantní) ztvárňující překvapivě poměrně promyšlené a sympatické (až na výjimky) hlavní postavy. Nakonec jsem si seriál oblíbil a těšil se na každý další díl. Všechny série mají něco do sebe, ale u mě vyhrává poslední a především závěrečný díl stojí opravdu za to. I přes zmíněné slabiny, je pro mě Spartacus spolu s Vikings asi nejlepší historický seriál vůbec (nepočítám seriály, které se zabývají událostmi 20. století).

Smrtonosná zbraň (1987)

88%, to má být vtip? Ačkoliv mám Richarda Donnera jako režiséra rád, tady musím jít z hodnocením trochu proti proudu. Několik vtipných scén, příběh na úrovni Seagalových filmů a akční scény hluboko pod úrovní Seagalových filmů. 3* dávám především za výkony obou hlavních představitelů, kteří táhnou celý film. Z mého pohledu je to jako oddechovka dobrý, ale zařazení mezi 100 nejlepších filmů opravdu nechápu.

Zuřící býk (1980)

Už jsem si zvykl na zklamání, které zažívám po zhlédnutí Scorseseho starších filmů. Tohle je ale podle mého názoru asi nejvíce přeceňovaný film, jaký jsem kdy viděl. Samotný příběh točící se kolem neustále se opakujících projevů chorobné žárlivosti a stupidity hlavního hrdiny mě opravdu neoslovil. Navíc, kdo někdy provozoval nebo alespoň viděl box, musí shledat, stejně jako já, že scény v ringu jsou naprosto absurdní. Nebýt De Nira, Pesciho a povedené hudby, musel bych jít s hodnocením až na samotné dno.

Láska přes internet (1998)

Příjemná a vtipná romantická komedie s neodolatelnými Tomem Hanksem a Meg Ryan v hlavních rolích. Nebýt přílišného divadelního střihu a občasných nudných míst šel bych s hodnocením výš. I tak je to ale pohodový filmový zážitek.:)

Mission: Impossible II (2000)

Jediné klady tohoto filmu jsou krásná Thandie Newton, Anthony Hopkins a Zimmerova hudba. Jinak je to ovšem velká bída.

Nespoutaný Django (2012)

Poslední dobou je pro mě téměř každý film vetší či menší zklamání. Tohle bylo jedno z těch velkých. Ne že by to byla nějaká tragédie, ale rozhodně to je pro mě nejhorší Tarantinův film. Asi o 45 minut zbytečně přepálená délka a absence jakékoliv logiky dělá z jinak celkem zajímavého příběhu v některých částech opravdu nudný paskvil. Slušná zápletka, akční scény a herecké výkony, to jsou věci, na nichž tenhle snímek stojí. Ale 89%??? To dělá z Djanga snad nejnadhodnocenější film na CSFD vůbec. Na druhou stranu je to celkem solidní oddechová večerní zábava:) A samozřejmě pobaví i typické Tarantinovy úlety, např. Djangův kolt s výkonem protitankové střely apod. PS: Kombinovat Morriconeho hudbu a hip hop je pro mě teda vrchol kýče.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Asi nemá cenu hodnotit Expendables z hlediska filmových kvalit, protože to je prostě akční All-Star Game se vším všudy. Kdyby nebylo hvězdného obsazení pravděpodobně bych z toho měl víceméně negativní pocity, ale na tuhle hereckou smetánku by se asi dalo dívat, i kdyby celý film jen se děli v hospodě a bombardovali se hláškami. Takže přestože nejsem příznivcem prostoduchých akčních filmů tohoto typu, už se nemůžu dočkat třetího dílu s avizovanými Snipesem, Chanem a Seagalem.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Typická průměrná popcornová akční zábava, která je ovšem tak nabitá všemi možnými klišé a stereotypy béčkových akčních filmů, že mě to místy až rozčilovalo. Zkrátka akčňák natočený bez jakékoliv invence či originality a bez žádných jiných ambicí než vydělat peníze. Bohužel ani z hereckého osazenstva mi není zdaleka nikdo blízký. Ne že by to bylo nekoukatelný, ale velký filmový zážitek to opravdu není.