Zbraně budoucnosti (2006) (seriál) odpad!

Plešoun Ríša nám představuje převeliký arzenál nejmodernějších zbraní jednadvacátého století. A která z nich jen nejlepší? No přece ta, co dokáže zabít nejvíce lidí na jeden zásobník, to je přece obdivuhodné, nebo snad ne? Ještě že po každé ukázané zbrani nezapomene vyblít větu typu „Lituji každého, kdo si začne s Amerikou.“

Slimáci (1988)

Těším se až natočí něco o filckách :-)

Rocky (1976)

Jedním slovem zklamání. Je zde mnoho mínusů, které mi brání dát vyšší hodnocení než tři a přitom bych velice rád šel nahoru, ale veškeré představy, které jsem měl o tomhle legendárním snímku byly mylné. Film jsem viděl tradičně v původním znění a při poslechu Balboovi mluvy mi přišla jeho postava afektovaná. Nevím, jestli to bylo skutečným záměrem udělat z něj tupého boxera, nebo špatným přízvukem naznačit na jeho italské předky, ale na mě to působilo opravdu špatným dojmem. Další věcí je dvouhodinová stopáž, při které je trénink a závěrečný souboj obsáhlý v poslední půl hodině, což je velice málo na sportovní drama a nakonec je samotný styl boje, při kterém jsem si celou dobu říkal, že ani nejde o box ( žádné krytí, taktika, nic...) Rockyho jsem ještě úplně neodepsal, jelikož velkým plusem je, že ty dvě hodiny utekli velice rychle. Uvidíme jak si povedou jeho pokračování.

Věc (1982)

„What we will do? Why don't we just wait here for a little while, see what happens.“ Geniální! Velký podíl taky patří hudbě pana Ennio Morricone.

Nebeští jezdci (1968)

Nižší hodnocení než čtyři nejde dát. Pokud někomu vadí málo akce, tak ať si pustí nějaký film od Baye :-)

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Opravdu skvělá zábava plná černého humoru, které k dokonalosti chybí málo. Úspěch filmu je hlavně díky Trojanovi, jako vždy.

Dracula (1992)

I mistr tesař se někdy utne a Drákula je toho přímím důkazem. Jinak si nedokážu vysvětlit jak mohl F.F.Coppola stvořit něco takového. Dal jsem na místní doporučení typu: Nejlepší ztvárnění drákuly, nebo: Velmi věrohodné knižní předloze, ale skutek utek. Námět je dobrý akorát na levné porno s pochybnými efekty a ukňouraným upírem. Velmi nepřehledný děj který má chaotické střihy, díky kterým se postavy objeví z ničeho nic jinde a vy nevíte proč. Herecké výkony ani nestojí za zmínku. Viz. pan Van Helsing s humorem doktora Dlahy ze Simpsonů. Jediné co mohu pochválit je hudba a kulisy. Bohužel jsem čekal mnohem víc, třeba horor.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Letní kino Uherské Hradiště. Drama o matce, která není schopna zpacifikovat svého rozmazleného syna. Jedná se poměrně o slušnou práci, zajímavou hlavně díky záběrům, které zobrazují šílenost a duševní nevyrovnanost matky a samotnému konci, který bohužel začínáte tušit ještě dřív, než nastane. To vše ale převyšuje fakt, že jsem se opravdu dost nudil.

Pád do tmy (2005)

Poměrně příjemné překvapení. Pád do tmy je klasická béčková vyvražďovačka, která je mi ale hodně sympatická prostředím. Do prvního setkání je atmosféra pěkně hustá, že by se dala krájet a já si říkal, že nějakých oblud není potřeba. Bohužel právě ta skvěle vybudovaná atmosféra se v polovině filmu rozplyne jako pára a začíná klasická řezníkova rutina. Na druhou stranu bych velice pochválil samotný závěr filmu, který opět přinese onen nepříjemný pocit z nevědomosti konce hlavní hrdinky. Rozhodně nadprůměrný Horor, ale na Gore je to přece jen slabší.