Werckmeisterovy harmonie (2000)

Do malého městečka přijela velryba a sní i nepokoje rozzuřeného davu. Měří přes dvacet metrů, je jí vidět až do chřtánu a strašně smrdí. Člověk tam stojí v úžasu jak mocná je vůle Boha Stvořitele. Jeho všemohoucnost se zrcadlí i v tom zvířeti. Strnulým pohledem do očí velryby se postavíme tváří v tvář proti běsnící vřavě, která je stejně jako velryba ztělesněním obrovské síly, kterou stvořil bůh. Zbraně jednoho dne utichnou, lidé se rozejdou, ale velryba jako symbol civilních nepokojů zůstává majestátně stát uprostřed náměstí za doprovodu božské melodie hrajících na skvěle naladěném nástroji o sedmi tónech, které nebereme jako součást oktávy, nýbrž jako sedm.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Tohle by dokázali zahrát pouze manželé... Elizabeth je prvotřídní mrcha a Burton skvělý ušlápnutý profesor, co více dodat. Povedená sarkastická podívaná.

Faunův labyrint (2006)

Překrásný svět dětské fantazie narušený drsnou realitou konce války.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Čistých pět to určitě není ale nevím proč, nějak jsem si tohle modrovlasé děvče, které touží po lepším světě oblíbil. Též napomáhá nečekaný zvrat příběhu s hororovým podtextem doprovázený krásným vizuálním zpracováním. Jednoznačně lepší, než Ukradené Vánoce.

Soudce Dredd (1995)

Nemohu jinak. Testosteron ze silvestra čpí, jako leklá ryba v dětském bazénku při letních vedrech.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Smál jsem se od začátku až do konce. Akorát nevím, o čem ten film byl. To bylo asi tím THC v krvi...

Stezky slávy (1957)

Film, který není o válce, ale o nepříteli. Né o nepříteli na bojišti, ale ve vlastních řadách... Kubrick dokázal zachytit nejrealističtější chování postav před jistou smrtí, jaké jsem kdy ve filmu viděl a Kirk je pro mě jeden z nejlepších herců minulého století. Pro mě zatím nejlepší Kubrick.