Asterix a Obelix (1999)

Pro mě naprostý úlet a herecký koncert všech zúčastněných, kteří se včetně Cézara neskutečně podobají komiksovým předlohám. Nejlepší díl celé natočené hrané série.

eXistenZ (1999)

Dost dobrá virtuální realita a variace na Williama Gibsona.

Romulus a Remus (1961)

Nesmrtelný šampión Steve Reeves. Dnes podle stáří natočení nadprůměr, ale v době vzniku uhrančivá podívaná. P.S. podívejte se na biografii Reevese a jeho udávané míry za studena a v té době bez chemických preparátů. Byl to Arnold šedesátých let.

Pod kůží (2013)

Velice podivný film a nebýt vysvětlení v obsahu výše, vůbec bych nepochopil o co tam vlastně šlo. Mimozemšťani??? Mně to přišlo spíš jako nějaký experiment s umělou ženou a lovení lidí na orgány. Zbytečně dlouho natahované scény. Hvězda navíc za Scarlett. Opravdu divný film.

Jupiter vychází (2015)

Celkem slabota a zklamání sourozenců (dnes už ne bratrů) Wachowských. Matrix 1 jako své vrcholné dílo už asi nepřekonají. Hvězda navíc za sci-fi efekty a finální výkon Eddieho Redmayna - zde v roli záporáka.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Nádherná napínavá historická podívaná. Důstojné zfilmování ještě lepší knihy. Ideálních osm dílů seriálu obsahuje vše podstatné a ani jeden díl nebyl utahaný a nenudil. Rád uvidím ještě jednou.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Výborná podívaná, akční zábava až do konce i se zadečkem švédské princezny. Chci pokračování :-)

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Pěkný film o hrdinství a hrdinech. Škoda krátké stopáže. Jako celovečerní by také neurazil.

Železná srdce (2014)

Na americké podání hodně dobrý druhoválečný snímek. Neváhám říct, že po Vojínu Ryanovi nejlepší. Ukázka syrové války s drsnými, krvavými, ale reálnými scénami. Až na konečnou scénu ve stylu fantastických Avengers nelze nic vytknout. Ani Percy Jackson mně nevadil oproti jeho minulým infantilním rolím. Jinak celkem tvrdě podané ztvárnění konce války a těžkých bojů v Německu, s ukázkou převahy německých kvalitnějších tanků, kterým se mohly rovnat jen některé ruské typy. Hvězda navíc za absenci proamericky národních hrdinských keců, kterými americké filmy v poslední době přetékají. Byl jsem po dlouhé době s americkým válečným filmem opravdu spokojen.

Nikdykde (1996) (seriál)

Kniha je za pět hvězd, jako nejlepší Gaimanovo dílo. Seriál za slušné čtyři hvězdy. Za nižší rozpočet jde o dost dobré zpracování, které se dá shlédnout jedním dechem.