Ropáci (1988) (studentský film)

Nelze jinak než 5 hvězd i díky svéráznému Emilu Nedbalovi. Ten dokument je geniální ptákovina - ale ekologická!!! Plný humoru a skrytého varování. Neobyčejný nápad, který si Oskara a několikeré shlédnutí zaslouží.

Pianista (2002)

Velkolepý opus 2 světové války a boje polského lidu za svobodu a zároveň (již posmrtná) pocta Wladyslawu Szpilmanovi. Polanski ve své nejlepší režisérské formě.

Avengers (2012)

Není co vytknout. Skvělý film na odreagování a večerní zábavu. Přesně to od Hollywoodské produkce očekávám.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Proti jedničce slabší. Prostoduché dialogy, předvídatelné scény, slabší děj. Ale přesto báječná podívaná plná efektů. Ze slabosti k sci-fi a komiksům 4 hvězdy.

Titanic (1997)

První část pro ženy a druhá pro muže. Alespoň tak je to u nás doma :-) Jinak je to dokonalý snímek a doporučuji shlédnout i vystříhané scény a alternativní konec (ten bych měl radši).

Krajinka (2000)

Nejdojemnější časový příběh, který jsem kdy viděl. Mohu vidět opakovaně.

Zahrada (1974) (seriál)

Toto a Pane, pojďte si hrát jsou naše největší loutkové špičky (a ještě s Ferdou Mravencem :-))

Zaklínač (2002) (seriál)

Trochu lépe provedené a bylo by pět, takto je to jen televizní tvorba, ale se snahou o navození knižní atmosféry. Žebrowski je v hlavní roli ten nejvhodnější polský herec.

Sexmise (1983)

Výborný Jerzy Stuhr :-)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

George Miller natočil skvělý comeback. Více trikový než příběhový, ale parádní akční podívaná za lepší čtyři hvězdy. Výborná hudba Junkie XL. Takže velké očekávání pětky za dva roky.