Sharknado 2 (2014) (TV film)

Jedna velká pí...ovina. Ale tak šokující, že se to dá vidět. Je nepochopitelné, jak lze rozbít hranice mezi horrorem, komedií a parodií, protože tady to vše je a divák netuší, zda zrovna režisér točil vážně anebo to odlehčil. Ještě že si newyorčané vědí vždy rady a drží při sobě a padající žraloci z nebe (kteří místo stresu a hrůzy každého žerou) pro ně nepředstavují probém (zřejmě jako pro ně nejsou problém islámští teroristé). Jen bych na závěr doporučil režisérovi, aby to při natáčení nepřeháněl tolik s kokainem a jeho další výpotky měly alespoň trochu hlavu a patu :-)

Ghoul (2015)

Vyčpěle natočené vyčpělé téma :-(

Povětří (2015)

Nuda. Sotva na dvě hvězdy.

LSD made in ČSSR (2015) (TV film)

Trochu povrchní, bez hlubšího náhledu na účinky látky a její praktický efekt, ale to zřejmě nebyl záměr dokumentu. Přesto nejucelenější dokument o této naší farmakologické historii, pokusech, psychiatrii a ukázka, co náš stát uměl vyrábět. Z dokumentu je patrná rozdílnost individuálních myslí a jejich prožitků, i to zda jim sezení něco předalo anebo ne. Akorát mě mrzí, že zde nebyla více rozebrána postava Stanislava Grofa, když už se podílel na zfilmování a jeho přínos světové psychoterapii. Z jeho knih je patrné, že sezení mohou jednotlivcům i pomáhat a zbavovat různých fóbií, což zde rozebráno nebylo. Také zde úplně chyběla informace, že Grof ve státech dále pokračoval nechemickou cestou objevením holotropního dýchání, kde dosahoval podobných výsledků. I přes tyto mezery si dokument pro svou upřímnost a věrohodnost zaslouží pět hvězd.

House of the Dead 2 (2005) (TV film)

Souhlas s Campbellem. Dvojka není od Bolla, tak má vyšší hodnocení. Ale ona je to větší hovadina než jednička. Té jsem dal o hvězdu navíc. Zbytečně jsem tímto filmem vyplácal prázdné DVD.

Baraka - Odysea země (1992)

Nejúchvatnější oceňovaný dokument o planetě Zemi, který kdy byl natočen.

Nostradamus (1994)

Asi nejlepší film o této rozporuplné, ale světoznámé historické postavě. Je zde mimo proroctví poctivě vykreslen jeho životní osud, atmosféra tehdejší doby a odkaz budoucnosti.