Morgan (2016)

Jednoduché, předvídatelné s řadou nelogických chyb (zvláště v závěru).

Grimsby (2016)

To byla bláznivá magořina. A ještě vykradený námět Brownova Inferna.

Černobylské deníky (2012)

Slabé, čekal jsem více. Příznačně to popsal verbal. Raději si příště pustím Tarkovského Stalkera, který je minimálně o třídu lepší.

Pátá vlna (2016)

To se ale nepovedlo. Většina seriálů má větší spád a napětí než tento slepenec mnohdy i nelogických scén. Viděl jsem na 4x, jelikož jsem u toho usínal nebo si raději pustil něco lepšího. Pro opakované rádoby chytré monology hlavní hrdinky, které možná fungují v jiných filmech, ale zde rozhodně ne jsem uvažoval i o 1 hvězdě. Zcela vyplácaný potenciál námětu do ztracena.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Trochu ohrané náměty a v podstatě žádný originální nápad. Čtvrtou hvězdičku z nostalgie. Ale úplně zlé to také není a film nenudí (avšak Abrams není Lucas).

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

S týdenním zpožděním hodnotím trochu zapomenuté dojmy z volného pokračování Alenky. Stejně jako jednička je tato novinka skvělým audiovizuálním zpracováním. Dvojka je v počtu povedených efektů (včetně 3D) ještě o stupínek lepší. Děj se od počátku žene vpřed až do očekávaného finále. A to je právě kámen úrazu. Konec je předvídatelný a nepřekvapí. Žádné velké vyvrcholení jako bitva s drakem u jedničky se nekoná. Přesto film nenudí a rychle uteče bez vážnějších hluchých míst. Bobinův výsledek vypadá jinak než kdyby nám jej naservíroval Burton. Herci předvádí opět dobré výkony, nové nápady se v ději také najdou. Ale celkový dojem je o stupínek horší než v prvním Burtonově podání.

Mlha (2007)

Výborné spojení nápadů spisovatele Stephena Kinga a tvůrce zombií Franka Darabonta. Výsledkem je skvělá podívaná s depresivním koncem.

Dítě číslo 44 (2015)

Pěkný film, jen atmosféra režimu přehnaná spisovatelem, který danou dobu neviděl a ani nezažil.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Dvojka spíš připomíná The Walking Dead a postrádá originální nápad jedničky, ale pořád slušná podívaná. Třetí díl bohužel až v roce 2017 (asi se čeká na dopsání knihy).

Země zítřka (2015)

Něco mezi Žraločákem a Lávovkou a Karlíkem a továrnou na čokoládu, trochu šmrncnuté scénami Star Wars. Ale je to slušná rodinná podívaná.