Pidihajzlík (2006)

Aj to prehanam. Dal som iba vdaka niektorym (skoda ze ich je pomenej) ozaj vtipnym scenam ale inac podpriemerna komedia

Zloděj životů (2004)

Pozeral som to priznam sa uz davnejsie hlave koli A. Joile. A celkovo ma to sklamalo. Predvidatelnost deja tam bola neskutocna. Ale na druhej strane malo to Angelinu (zas :) ), ake-take napatie a necakany zaver. Takze pozerat sa nato dalo

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

. Povinnost pre kazdeho kto ma rad filmy. Skvostny pribeh podany uzasnym sposobom. Viac pisat je skoda pismenok... Edit 22.12 na 5*.

Americká krása (1999)

Jeden z najlepsich filmov ake som mal tu cest zhliadnut. Debut rezisera (S. Mendes) a hned vizitka 5 oskarov to hovori zavsetko. Herecke umenie Kevina Spaceyho, genialny nepredvidatelny pribeh, dokonaly scenar so skvelou a netradicnou hudbou. Toto sa proste musi vidiet lebo opisovat a vyzdvihovat kvality tohto kultoveho diela je zbytocne.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

5 hviezdicok iba z povinnosti ze je to Harry Potter (dalej HP). Na tento film som cakal odkedy som docital poslednu knihu. Z knihy som bol v prdeli jako rusky tank to sa musi nechat a je to ta najlepsia vec co som v zivote cital (dokonca lepsie nez SGM :D pre zainteresovanych). Ked prisli filmy zistil som ze ku kniham sa to blizit nebude tak aspon neh to z kinematografickeho hladiska bude stat zato. Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 mal byt emociami napraskany film. Malo to divaka tahat jak slepe kura. Raz smiech, raz plac a naopak. Ale nestalo sa :( Tohle mi najviac prekazalo a doteraz ma to mrzi aj ked film to vobec nebol spatny. Vsetky umrtia vedlajsich postav boli zvacsa okrajove a pritom sa z toho dal spravit druhy titanik lebo moznosti na vytvorenie srcervucich scen bolo neskutocne vela a k vacsine postavam mal divak vstah. Kto cital knihu to vie. Co sa tyka hereckych vykonov jednym slovom ,,nadpriemer,,. Daniel R. sa snazil a ja som mu to zbastil. O ostatnych sa ani hovorit neoplati kedze kazdy vedel kde je jeho miesto a svoje ulohy plnili lepsie nez dokonale. Atmosfera zvladnuta, vyprava docela husta. Velke plus za kameru a strih vo filme. Strasne dobre sa mi nato pozeralo na platne a aj napriek usi trhajucemu slovenskemu dabingu som si to uzil. - Inac to budu vnimat ti ktori nato budu pozerat ako na film a inac ti ktori citali knihu. - nazaver solidna bodka za seriou a aj ked to nebolo ,,to prave orechove,, reziserovi sa to upriet neda ze sa rozlucil s HP so ctou. Ved ocakania vsetkych boli ,,toto bude to lepsie nez vsetko doteraz,, a on sa s tym vysporiadal statocne. - este nakoniec co som zabudol a co mi strasne prekazalo bol styl celeho filmu. Natoceny aj pre detske publikum. Z nektorych scen mohli byt sceny o par tried lepsie keby sa nato nepozeralo ako na rozpravku a tocilo sa temnejsie, krvavejsie (ku prikladu davam scenu s raraskami v banke ktora bola genialna ked Voldemort prechadzal kopou mrtvol) Takto keby to bolo cele mohla z toho byt dokonala podivana... Ale HP je rozpravka tak u toho sa drzme :) - snad sa dozijem nerozpravkoveho remaku ktory urcite nekedy bude lebo trzby za tento film su astromonicke a sam Daniel R. povedal ze chce aby nekedy v buducnosti vsetci traja hlavny predstavitelia hrali rokfortskych ucitelov (no to som zvedavy :D )

Jak vycvičit draka (2010)

Tak a je tu dalsi animak od studia Dream Works. Do bodky predvidatene fantasy z vikingskeho prostredia plne drakov, velkych chlapov, humoru, nadhernej animacie a emocii. Ja osobne mam taketo rozpravky ozaj rad a preto mozem povedat s cistym svedomim ze tento zazitok bol za 5☼ Po pozreti som sa citil ako v uplne inom svete, chcel som mat o nejake to desatrocie menej a chcel som si vycvivit svojho sladkeho draka :)

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

omuto podla mojho nazoru VELDIELU resp. kinematografickej perle je 5 hviezdiciek malo. Absolutne suchy, fekalny humor, scenar plny sexu, nechutnosti, nadavok.... Ja som sa pritom bavil a smial az mi sli slzy z oci :D Vrelo odporucam kazdemu co chce vidiet genialnu komediu. Mam dve najoblubenejsie a toto je jedna z nich. PS: zvlast filmu pozorumeju ludia co maju nieco z prace v kuchyni, restike... za sebou. Bohuzel/Bohudik som jeden z nich takze pre mna o to lepsi film

Machete (2010)

nevim jestli 3 alebo 4. Som z toho v pomykove. Nakoniec som sa rozhodol pre 3+. Dobrych sedemdesiat percent kedze R.R natocil aj lepsie filmy. Sice toto bolo svizne, akcne a vipne stale tam neco chybalo. Musim ale konstatovat ze ma to cele na cele s Dannym Trejom bavilo. Je to hustak od kosti, vojede co vidi a tie ksichty s hlaskami co hadze- proste paradicka. Dalsou vychytavkou je ze som prvy krat v zivote videl ako Steven Seagal je zaporak a dokonca umrie. A povedzme si take neco s anerobi kazdy den. Takze zaverom- oplailo sa vidiet.

Prokletý ostrov (2010)

Paradna suhra kamery, zvuku... postavena na zaujimavom mysterioznom temate ktore je dokonale spracovane (vsetka cest reziserovi) v skvelom prostredi a podtrhnute obdivuhodnymi hereckymi vykonmi. Pre mna 5.

Světová invaze (2011)

popravde nechapu ta nizka hodnoceni. Je mozne ze toto neni vas salek caje ale nemusite preto film zhadzovat pod zem... opravdu si to nezaslusi. Kdyz akce tak akce!