Fotři (2023)

Ak má byť toto dobrá komédia pri ktorej sa ani raz nezasmejem, tak ja už neviem. Nezaujímavé herecké obsadenie, chaba dejová línia, scény na hranici trápnosti a humor, ktorý mi nič nehovorí. Tento film už viac nie prosím. Bohužiaľ takéto komédie sa točia na bežiacom páse a je mi celkom záhada, že ľudia sú ochotní aj si zaplatiť vstupné a ísť na to do kina. Asi mám na komédie náročnejšie požiadavky.

Národní házená (2022) (seriál)

Tak tento seriál má fakt baví. Už dlho som nevidel komediálny seriál, ktorý by ma fakt rozosmial. Dobre na kombinované herecké obsadenie, príbehy aktérov a to, že turnaj zasadili do Serede na Slovensko má fakt pobavilo. Tie hlášky ma dostávajú. Je to také prirodzene vtipné a spontánne. Nie je tam cítiť silenost a zároveň je tam taká dedinská prirodzenosť. Výborný projekt. Doporučujem ako oddychovku na rozptýlenie.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Tento seriál má výhodu, že dokáže zaujať už od prvej epizódy a vtiahnuť do deja nakoľko sa tu prelína niekoľko dejových línii a tvorcom sa darí návnadiť tú správnu tajomnú atmosféru. Problém tohto seriálu však je, že je tak rozsiahli a natiahnutý, že po prvej epizóde viete, čo sa bude diať do poslednej epizódy a to je zle. Nadobudol som dojem, že tento seriál by prežil aj na troch epizódach, keďže všetko divák pochopí až v poslednej časti a to medzi tým je akurát o úmrtiach jednotlivých členov rodiny Usherovcov a to mi dost vadilo. V podstate som z každej epizódy dostal akurát bizarné úmrtie jedného z detí Ushera. Nevravím, že to bola nuda, ale bolo to tak predvídateľné. Naviac Netflix opäť musel dodržať trend v rasovej a sexuálnej vyváženosti a už mi to s nimi lezie naozaj na nervy lebo to násilu všade strkajú lebo v Amerike sa to tak patrí. Za mňa to znižuje hodnotu tohto seriálu. Určite sa to dá pozrieť, ale je to zbytočné dlhé, rozsiahle s pomalým tempom a predvídateľné. Exceluje tu však Carla Cugino, takže za to veľký palec hore.

Gray (2023) (seriál)

Patrícia Clarkson pôsobí vo svojej role sexy nebezpečná ako Brutálna Nikita na dôchodku avšak v seriály je strašne veľa vaty, prechodových scén, zbytočných dialógov a vlastne celý seriál podoby zbytočne komplikovane, kde sa stále niečo rieši z minulosti avšak divák netuší čo a hlavne kto s čím súvisí. Je tu ťažké sa zorientovať v deji, no Patrícia Clarkson srší charizmou, takže som to začal sledovať kvôli nej. Snažia sa tu ukázať rôzne jej stránky od sexy, citlivej až po drsnú, no nie vždy sa im to darí. Seriálu chyba spád aj keď nešetrí na prekvapivých úmrtiach. Škoda, že sa tomuto seriálu nedají diváka viac vtiahnuť do deja a pracovať viac s drámou, hudbou a napätím. Celkovo to dosť pre mňa upadá do priemeru. Škoda.

Útočiště Harlana Cobena (2023) (seriál)

Skvelý a vydarený seriál so sympatickým castom medzi ktorými je chémia od prvej po poslednú epizódu. Stále sa tu niečo deje, človek má pocit, že sa tak rýchlo posúva dej, že nechce aby to skončilo. Tento seriál má veľmi bavil. Vidno, že tu bola aj knižná predloha aby si tvorcovia neuleteli do výšin. Dúfam, že sa dočkáme aj ďalšej série, lebo tento seriál so ma naozaj získal.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Skvelé! Naozaj veľká spokojnosť! V kine to stalo za to a bol tam silný príbeh, skvelé akčné scény ako sme očakávali po predchádzajúcich 2 dieloch. Pekné exteriéry a vhodné doplnenie vedľajších úloh. Vlastne nemám čo vytknúť. Dostal som to, čo som čakal a aj niečo naviac. Dobrý ťah zasadiť dej do malého talianskeho mestečka. Myslím, že po tomto filme im stupne turistická návštevnosť niekoľkonásobne. :)

Představujeme vám Chippendales! (2022) (seriál)

Naozaj skvelo urobený seriál na základe silného a šokujuceho skutočného príbehu. Veľmi dobre herecké obsadenie a dejová výstavba. Nenudil som sa ani jednu epizódu. Bolo to pútavé a vôbec nie prvoplánovo o sexe a erotike ako skôr o tvrdom biznise, ambíciách a víziách ako robiť veci inak a ako sa k nim prepracovať. Ak sa to takto naozaj stalo ako to bolo zobrazené v seriály aspoň z polovice tak z toho skutočne mrazí. Doporučujem. Zjete to naraz ako výdatnú večeru a ak nepoznáte tento skutočný príbeh tak vás to pekne šokuje.

Král (2022) (seriál)

Výborný taliansky seriál s charizmatickým hlavným predstaviteľom avšak trochu pomalým a rozvláčnym dejom. Prvá epizóda vás vtiahne do deja avšak potom sa to dosť vlečie a tvorcom sa nedarí udržať napätie a atmosféru z prvého dielu, takže to cele stojí a padá len na hlavnom hrdinovi. Naviac sa neztotožňujem z koncom, prišlo mi to úplne hlúpe spraviť z jeho slabosti jeho trest popri tom vsrykom, čo sa vo vezení deje, ale zrejme chceli tvorcovia ukázať pre poučenie, že aj veľký kráľ môže padnúť na samé dno a z riaditeľa a stať za z riaditeľa veznice väzeň.

Gran Turismo (2023)

Som nadšený. Ľudia na toto určite choďte do kina oplatí sa to vidieť na veľkom plátne so skvelým zvukom nsdupanych motorov. Silný skutočný príbeh podtrhmuty dobrým hereckým obsadením a výbornou kamerou, réžiou. Veľmi ma bavili jednotlivé scény z pretekov z vrchu z boku z kabíny. Divák sa ocitá akoby priamo na okruhu a prežíva to s hlavným hrdinom akoby to bolo cele v danom momente skutočne. Tento film vás tak vtiahne do deja, že zabudnete aj na čas a celé si to pekne užijete až tak, že budete čakať či nepríde podtitulková scéna. Veľmi som si to v kine užil a je to za mňa veľká lahôdka a dobre spracovaný pretekársky film.

Únos letadla (2023) (seriál)

Skvelý seriál, ktorý chytí diváka od prvého po posledný moment. Ak hľadáte napínavý seriál, kde budete s postavami prežívať každý okamih, potom je toto to prav3 pre vás. Naviac tu exceluje Idris Elba, takže o kvalitu je postarané. A páči sa mi, že sa tu prelína dej a nie je to všetko len odohrávajúce sa na palube lietadla. Určite by som uvítal viac epizód a sérii, bohužiaľ jedná sa len o miniseriu zakončenú happy endom.

Časové pásmo bylo změněno