Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Teda musim uznat, že jsem byla příjemně překvapena. Emmu Watson sice nijak extrémně neobdivuju, jako většina mého okolí, ale role Sam jí skvěle sedla a vytřískala z ní maximum. Moc se mi líbilo, že film není na první pohled slaďák a že v podstatě ani nevíte, jestli se dočkáte happyendu nebo ne. Inteligentní humor taky vyhledávam a navíc perfektní soundtrack (nejen Bowie) dělá z The Perks of Being a Wallflower moc příjemnou záležitost, kterou ráda doporučím a určitě ještě někdy zkouknu..

Skleněné peklo (1974)

Přítomnost Steva McQueena společně s Pulem Newmanem už sama o sobě slibuje filmový zážitek. Na druhou stranu je vám od začátku jasné, jak to asi dopadne a kdo asi tak zachrání nejvíc životů. The Towering Inferno je klasický katastrofický film, kde se sice nedočkáte žádných závratných efektů, ale zároveň ani přetechnizovaných a velkolepých scén, které na nás chrlí současná produkce daného žánru. Navíc, kde jinde uvidíte takový zástup filmových hvězd?

Skafandr a motýl (2007)

Smutný příběh paralyzovaného hrdiny, který se nikdy nevzdává a který nenechá jedno oko suché. I když je v podobném žánru natočena celá řada filmů, ještě žádný z nich ve mně nevyvolal tak silný pocit nezbytnosti uzákonění eutanazie, protože občas je to jediná schůdná cesta. Ale zpět k filmu. Nemůžu říci, že bych se nudila, ale na 5 hvězd mi tam prostě něco chybělo, možná to bylo dáno absurditou celé situace nebo nevím. Každopádně mi utkvěla perfektně vybraná hudba, obzvláště scéna na lodi, tam mé srdce a uši zaplesaly...

Pád do ticha (2003)

Naprosto dechberoucí snímek, kde, i když je předem jasný konec, nedokážete odtrhnout oči od obrazovky. Nevěřila jsem, kolik smůly může někoho potkat a především, jak se s ní někdo dokáže takto vypořádat. Pravdivý příběh o přátelství, překonávání překážek, sáhnutí si na absolutní dno, doplněný o krásnou hudbu a o překrásné prostředí hor dělá z Touching the Void pro mě jeden z nejsilnějších filmový zážitků. Klobouk dolů, pánové!

Truman Show (1998)

Velký Bratr tě vidí! Skvěle propracovaný snímek s geniálním námětem, který mě vtáhnul hned v první minutě. Jima Carreyho zrovna nevyhledávám, protože mi komedie (!), ve kterých účinkuje přijdou většinou jednoduché a snadno zapomenutelné, ale jako Truman je prostě skvělý. To samé platí o mém oblíbenci Edu Harrisovi, který zahrál režiséra také na jedničku a jeho charisma je prostě neskutečné. Celkově velký filmový zážitek - neobvyklá myšlenka, parádní hudba a jednoduchý, ale o to emotivnější konec dělá z Truman show film, který nezapomenu a doporučím:).

Sedm životů (2008)

Docela zajímavý snímek, kde stále čekáte na rozuzlení nebo alespoň vysvětlení počínání hlavního hrdiny. Will Smith je skvělý herec, akorát mi občas přijde, že jsou jeho filmy pořád na jedno brdo. Moc se mi líbil výkon mého oblíbence Woodyho Harrelsona, který zahrál slepce prostě výborně a opět mě přesvědčil o svých kvalitách. I když není Sedm životů špatný film, žádným velkým filmovým zážitkem bohužel taky není.

Kick-Ass (2010)

oukej, tak kde začít..Skvělým scénářem, dokonale vybranou hudbou, výtečným Nicolasem Cagem v pro něj neobvyklé roli nebo geniálním komixem uprostřed? Ono je to vlastně jedno, ze všech stran je Kick Ass bezchybný. Těměř dvě hodiny nepřetržité akce, propojení komedie i dramatu se skvělými herci a se snad ještě lepší hudbou dělá z Kick Ass kultovní film (alespoň pro mě)..

Pianista (2002)

Mám ráda filmy s nacistickou tématikou, protože si vždy připomenu, co za zvěrstva se dělo a doufam, že na toto nikdo nikdy nezapomene. Pianista je klasickou ukázkou nesmyslnosti celého tehdejšího počínání a každý by si měl uvědomit, že si v podstatě nemáme na co stěžovat. Líbila se mi existence "hodného" skopčáka, protože věřím, že i takoví se našli, na druhou stranu bych film trošku zkrátila, protože v polovině malinko pokulhává, jinak spokojenost..

Mother and Child (2009)

Silný příběh, který se do vás zakousne a už nepustí. Skvěle vyktreslené postavy, dobrý scénář a kvalitní herci dokázali udržet mou pozornost celé dvě hodiny, aniž bych se podívala na čas. Všechny tři hlavní části byly rovnoměrné, stejně zajímavé a zábavné. Na tohle se stopro ještě někdy podívam!

Fenomén (1996)

Když jsem na Fenomén narazila, měla jsem velkou radost, protože mě filmy s podobnou tématikou vyloženě baví. Nebyla jsem ani nadšená, ani zklamaná, Fenomén je prostě takový příjemný film na večer, který sice nenadchne, ale zároveň není nudný nebo bezduchý. John Travolta zahrál myslím solidně, dobře se na něj kouká a ještě k tomu má sexy hlas. Konec mi přišel trošku slabší, neočekávala jsem happy end, ale nějaké velkolepější ukončení tam být mohlo. Myslím, že se na Fenomén ještě někdy určitě podívam...