Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Zkusím to vzít trochu objektivně. Prvně pozitiva a to hlavně ke dvojici herců. Nový Batman a jeho představitel Ben Affleck je trefa do černého! Skvělý herecký koncert, je na něm vidět to nasupení na Supermana, každou scénu si užívá a jeho charisma je neskutečné. Nově se objevuje také Wonder Woman a její představitelka Gal Gadot nejen, že je sexy kousek, ale umí se taky řádné prát a všechny scény si krade stylově pro sebe a to zejména při nástupu v tom svém něžném kostýmku. K samotné bitvě dvou ikon by se dalo říci jediné, spokojenost. Gradace, pěstní souboj, když má navrch Batman tak si to náležitě užívá a to, že to je ve tmě neubírá na kvalitě, naopak. Za zmínku určitě také stojí perfektní Alfréd a povedený začátek filmu. Tím ovšem končíme a přichází to nemilé. Mluvit o scénáři asi nemá moc cenu, protože to je prostě průser. Tolik nesrovnalostí a ty snové sekvence těžce nezapadají a v určitých chvílích vyobrazují Batmana jako strašného idiota ať je tomu ve skutečnosti (komiksech) naopak, kdy je to hlavně skvělý detektiv! Film se snaží toho představit divákovi opravdu mnoho. Souboj dvou velikánů, nepřítele v podobě Lexe Luthora, který stvoří dalšího nepřítele, začátek Justice League, je toho prostě moc a divák pomalu nechápe proč zrovna tahle scéna tu najednou je. Ano objeví se tu většina z Justice League v pár záběrech, ale je to nucené a násilně dané do filmu. Studio tak moc chtělo dohnat konkurenci, ale nemyslelo na hlavní základ filmu a to souboj dvou ikon, který je sice fajn, ale zabere pár minut. No a pak tu máme akční scény, většina pohoda a kvalitní řemeslo na blockbuster, ale pak přijde finále a je to tu zase. Epický digibordel, jak ho umí jen Zack Snyder, který se v tom těžce topí a bohužel si to neuvědomuje. Ano byla tu snaha celý film jaksi udělat reparát po Muži z oceli, ale on si to pohlídat prostě neumí a když už se někdo pere tak v určitých momentech neví kdo, jak a ani proti komu i když je nepřítel jenom jeden. A nakonec je tu jedna věc, za kterou začínám Snydera krutě nenávidět. Přijde moment, scéna a člověk si řekne jo, studio má koule, režisér taky a navíc tu je krásná pocta komiksu, jenže pak přijde poslední záběr filmu a to doslova a totálně do pohřbí a vy si jen říkáte proč jsem proboha sledoval posledních 15 minut! F*** what it is, Snyder? Ten chlap mne osobně těžce sere a pevně doufám, že studio si ho pohlídá, protože je na nejlepší cestě jak zk***** týmovku Justice League.

Deadpool (2016)

Deadpool pro fanoušky. Primitivní příběh sice, ale jinak pěkná akce, šílený humor a násilí jaké Deadpool potřebuje! Více zde: recenze

Daredevil (2015) (seriál)

Perfektně odvyprávěný, ucelený, vygradovaný a dokonale věrný příběh. Nechybí temné zákoutí Hell's Kitchen, nekompromisní, smáčené krví a precizní choreografií soubojů, kde každá rána bolí! Charlie Cox je sympaťák, jeho hlas vyvolává mráz v zádech, to Vincent D'Onofrio je brutální maniak Kingpin. 100% bez debat a konkurence má co dohánět. Skvělá pocta komiksové postavě :)

Město 44 (2014)

Naši sousedé se s tím nepářou. Na snímku je vidět, že téma druhá světová válka ještě nebylo úplně vyčerpáno. Furt je tu prostor pro vyprávění příběhů, které lidstvo ještě nevidělo. Precizní atmosféra, silné momenty, stylová kamera a i některé zpomalené záběry stojí vypíchnout. Problém je trochu v hlavních hrdinech, je vidět, že to nejsou ostřílení matadoři a v některých pasážích ani oni sami neví co mají dělat. Dokážu si tu představit třeba Fassbendera a v roli slečen Lawrence a Byrne, ale zase je třeba dodat, že jim ty poláky člověk věří. Film osobně doporučuji, skvělý nezávislý počin!

Flash (2014) (seriál)

Pilot: Hlavní hrdina je sympaťák, akce působivá, ale jako by tomu něco chybělo. Uvidíme dále, zatím 3*

Smrt čmuchala (2014)

Až neskutečné co dokáží lidé udělat z člověka, který upozorňuje na nebezpečí internetu! Úplně odstranění člověka, který v jednom okamžiku přijde o vše, o rodinu, o přátele, o práci, ale i tak mu nechybí odhodlání dál pokračovat. Perfektní Jeremy Renner!

Whiplash (2014)

Úderné a značně nekompromisní! Výborné vygradování souboje dirigenta a bubeníka. Excelentní výkon J.K. Simmons a brilantní finále. Všechna čest!

Americký sniper (2014)

Film podle skutečné události, Eastwood režíruje, téma válka a v hlavní roli Bradley Cooper! Perfektní sestava, která Vás nenechá klidným a doslova z Vás ždímá emoce a v některých momentech enormně! Film si dokáže uchovat i civilní atmosféru, akce je tu tak akorát a všemu vévodí již zmíněný Bradley Cooper, který podává životní výkon! Navíc psychologický rozměr jeho postavy je brilantní. Potěší i skutečnost, že se Eastwood zdržuje patosu. Precizně odvedená práce, která zaslouženě boduje v kinech!

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tohle je k pláči. První díl pomalu mistrovské řemeslo, pak slabší dvojka a teď? Totální průser. Tady selhalo vše krom Neesona, který je v tom fakt nevině až mi ho je líto. Tohle bych dokázal natočit i já proboha, ale rozhodně bych to neprezentoval veřejnosti. Takhle sestříhat honičku, akční scény, no fuj. Režisér Megaton je totální hovado a klidně si může podat ruku s Moorem. Jelikož jeho Past je na tom velmi podobně.

Kód Enigmy (2014)

ENIGMA! Znamenitý kód, ale né pro Sherlocka Cumberbatche! Jeho Alan Turing je chytrý, zásadový a patřičně arogantní. Britský humor, poutavý příběh a nezapomenutelné momenty samotného Alana a to zejména jakým způsobem se společnost ke svému odlišnému hrdinovi po válce zachovala. Za pozornost určitě stojí i výkon krásné a půvabné Keira Knightley a to samé i Mark Strong. Menší mínus bych dal snad je za to, že druhá půlka by si zasloužila více prostoru, protože morální dilema související s nemožností akutního použití šifry k záchraně lidských životů posunuje film hodně nahoru!