• Pohádka

Špičák (2009)

Pořád nejsem schopná rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Rozhodně mě to šokovalo a určitě si ten film budu pamatovat, protože něco takového se opravdu hnedtak nevidí. Zvláště výklad významu některých slov mě pobavil. Ale jestli je tenhle film v čemkoli přínosný říct neumím.

Neměj strach (2011)

Zcela civilně a jednoduše zfilmované dílo o těžkém tématu sexuálního zneužívání malého dítěte otcem se vyhýbá všem explicitním scénám a přesto víc než jasně sděluje hrůzu celé situace i se všemi jejími následky. Do toho vstupy obětí zneužívání s jejich příběhy, na konci filmu mi z toho všeho nebylo moc dobře..

Zátah na Jižní ulici (1953)

Čím dál tím víc mě ve Varech spíš než nové filmy baví oprášené ty starší uvedené v Poctách a podobných kategoriích. A Zátah na Jižní ulici je určitě jedním z nich - film, který ze všeho nejvíc nesnáší rudý komouše, velmi sympatické.

Máme papeže! (2011)

První letošní karlovarský film. Vlastně jsem ani nevěděla na co jdu a ze začátku trochu tápala a bála se nějaké katolické moralitky. Ale v průběhu se moje obavy rozptýlily a já se skvěle bavila zvláště u scén papež vs psychiatr, papež na utěku v ulicích Říma a pak kardinálové a volejbalový turnaj. To nám ty Vary pěkně začaly...

Dobrý ročník (2006)

Všichni jsou tu z Dobrého ročníku tak nadšeni, ale já jsem jen viděla další film o tom, jak cynický moneymaker přijede do rustikální Francie, mezi vonící vinice, vzpomíná na šťastné dětsví se strýčkem a pochopí "pravé životní hodnoty". Jistě Russel Crowe je zárukou kvalitního výkonu, Marion Cotillard se zdá neskutečně sexy i mně (film se tváří, jakoby s Russelem byli stejný věkový ročník, to mi hlava moc nebrala), ale jinak mi film nic zásadně objevného nepřinesl. Kvalitně zrežírovaná pohodovka k láhvi vína. Výběr z bobulí ale nečekejte.

Rozchod (2009)

Mám trochu problém s hodnocením filmů, kterým se možná objektivně nedá moc vytýkat, ale mě rozčilují jednání postav. Žena, které se (čert ví proč) bezhlavě zamiluje do stavebního dělníka, a neohlíží se na nikoho a na nic (včetně svých dětí), zcela paralyzovaná jen intenzivní láskou a vášní, mi prostě nesedla. Nicméně to neumenšuje zásluhy skvělé Kristin Scott Thomas, která by mě intenzivním projevem přesvědčila o čemkoli, tím spíš o šílené spalují lásce k Ivanovi. Asi jsem jednoduše nikdy nic podobného k nikomu necítila, tak mi její citové návaly lezly jen na nervy.

Muž z Acapulca (1973)

"A co váš prst?".. "Zhnisal!" Jednoduše : geniální komedie, geniální Belmondo stejně geniálně dabován Třískou do češtiny. Prostě superlativa, kam se podíváš!

Drž hubu! (2003)

Komedie, jíž nelze nic vytknout. Jean Reno je sexy mlčící superdrsňák a Depardieu ukecaný blb k pohledání, který konečně našel "naslouchajícího přítele". Takovou chemii, která mezi nimi jiskří, jsem už dlouho u žádného dua neviděla.A nikdy bych nevěřila, že mě může pobavit něco tak prvoplánově přízemního jako prdící pytlík, ale u Drž hubu jsem se prostě hodinu a půl řehtala jako naprostej blázen.

(K)lamač srdcí (2010)

V žánru romantické komedie určitě nadstandartní snímek. Baví od samotného úvodu (zvláště vzácné diamantové holubice) a tempo prakticky vůbec neztrácí. Romain Duris je neodolatelný svůdce a jeho "pláč" nemá chybu. A když si střihnou s Vanessou představení ala Hříšný tanec, je míra romantiky završena víc než bohatě.

Galimatyáš (2009)

Tak francouzské...byla jsem fascinována smetištním světem obývaným celou řadou bizarních postaviček s neskutečnými schopnostmi všeho druhu (Kalkulačka, hadí žena,..) a sledovat jejich mstu zbrojařským gigantům nešlo jinak než s úsměvem na tváři od začátku do konce. Asi to není film, ke kterému by se člověk opakovaně vracel, ale to možná ani není třeba. Stačí, že jsem strávila 105 minut ve vynikající náladě, to přeci není málo.