U pokladny stál... (1939)

I když jsem s Burianem moc filmů neviděl, od mnohých jsem slyšel, že toto je možné jeho nejlepší, tak jsem ho zkusil. Záplava gagů a vtipných scének to teda opravdu je, ale k pěti hvězdičkám mi tam přeci jen něco chybí.

Halloween zabíjí (2021)

Já jdu evidentně proti proudu, ale to mi vůbec nevadí. Předně, tento Halloween nabízí nejvyšší množství úmrtí, nejlepší gore a kreativitu v zabitích. Michael je na scéně opravdu hodně a to je dobře. Nebudu se rozepisovat o tom, že opět vstal z mrtvých a že člověk z masa a kostí nemůže přežít to co on, to přece nemůže nikoho, kdo má Halloween potažmo slashery rád překvapit či zaskočit. Další novotou je davová psychóza a to, jak celý Haddonfield povstane proti zlu. Na druhou kolej je odstavena Laurie, což někomu může vadit, mě ale ne. A tomu, komu to vadí, myslím, že v závěrečném díle bude na scéně opět víc. McBride s Greenem hodně sahají i do minulosti. Vidíme záběry z roku 1978, nové informace, staronové postavy a malinký spoiler... opět Michaela bez masky (hraje ho v té scéně stejný herec jako v původním filmu). Když to shrnu, já jsem si tento díl velmi užil, dobrých slasherů je už pomálu a tato série k nim rozhodně patří. Jedinou výtkou je, že v moderních slasherech není sex a kozy, proč?

Střechy (1989)

Robert Wise se po 10 letech probral z režisérského důchodu, aby natočil film naprosto rozdílný od zbytku jeho kinematografie. Přijde mi to, jako kdyby George Cukor natočil Top Gun, ale budiž. To jen taková zmínka. Rozhodně tím nechci říct, že by "Střechy" byl nějaký špatný film. Kdybych to viděl jako malý, asi by to pro mě byl dnes kult, ale já to vidím až dnes, takže je to pro mě jen průměr, ale s typickou osmdesátkovou atmosférou, hudbou trochu připomínající Smrtonosnou zbraň a poměrně zdařilými capueorovými vystoupeními.

Star Trek: Film (1979)

První ST film přináší pomalé tempo, shledávání se staré posádky a docela i temnou atmosféru. Oproti Star Wars jsou zde horší triky, i když ani tak nejsou špatné. Hlavně ale film obsahuje naprosto kultovní a fantastickou hudbu pana Goldsmitha a především pak Enterprise theme, to by člověk mohl poslouchat do nekonečna.

Hindenburg (1975)

Na dnešní dobu už docela nuda a ten konec kombinující dobové němé záběry se záběry natočenými mi připadal trapný. Docela by se hodil remake. Na něj bych byl zvědavý.

Zátopek (2021)

Kvituju, že tvůrci neglorifikovali Zátopka jako čire kladného hrdinu bez jediné špatné vlastnosti, jak to občas v životopisných filmech velkých osobností bývá, ale dali mu lidskou tvář. Tvář jak zlatou olympijskou, tak občas i trochu odvrácenou ať z důvodu doby, kdy závodil či z důvodu manželství. Musím pochválit režiséra, že film vypadá skutečně světově, což je v českých podmínkách opravdu unikát a především Vaška Neužila, který se do Zátopka doslova vžil a předvádí jeden z nejlepších českých hereckých výkonů za poslední roky.

Za zvuků hudby (1965)

Po West Side Story jsem zkoukl další klasický muzikál, navíc legendární tím, že po 25 letech sesadil z čela nejvýnosnějšího filmu všech dob Jih proti Severu. Musím uznat, že písničky jsou docela chytlavé, postavy dobré a i když příběh je absolutní klišé, rakouské scenérie hor a Salzburgu jsou naprosto úchvatné. To jakožto milovník přírody a hor dokážu ocenit a i když stopáž je vražedná, s přítelkyní jsme si to užili.

Pocta zločinci (1956)

Podle počtu zdejšího hodnocení (38 uživatelů) se dá snadno vydedukovat, že se jedná o u nás naprosto neznámý film. A přesto, že westerny 50. let úplně nemusím, tenhle mi docela učaroval. Ani popravdě nedokážu říct proč, jelikož nic světoborného nenabízí, ale prostě to tak cítím, takže ty čtyři hvězdy si to určitě zaslouží.

Fakjů pane učiteli (2013)

Povedená německá komedie, což se moc často nevidí. Ten hlavní učitel byl dost cool a pěkně si to tam dával.

Vykradač hrobů (1945)

Dvě velké hororové legendy 30. let minulého století opět a naposledy spolu v poměrně dobrém, neřkuli výborném a i v dnešní době moderním a aktuálním dramatickém hororu z doktorského prostředí.