Kokosy v pralese (1994)

Hledal jsem po Kokosech na sněhu něco, co by na to navázalo, až jsem skončil nakonec tady. Možná za to mohla počáteční euforie z předchozího filmu o Jamajském bobovém týmu, ale když jsem viděl film poprvé, příliš nadšený jsem nebyl. Ano, pár scének stojí za zmínku, ty se skutečně povedly. Kevin Bacon není špatný a tahá tak snímek z bláta, jak jen může. Ale tím to končí. Tohle je prostě podprůměr a nestyděl bych se ani říci, že původním záměrem bylo něco si vydělat. Za mě dvě hvězdičky.

Kokosy na sněhu (1993)

Někteří lidi nevěří... Kdo by neznal Kokosy na sněhu, jako kdyby nikdy neslyšel o bobu. Tahle legenda se traduje už víc jak dvacet let. Nevadí, že se nedrží do puntíku skutečnosti a svůj vlastní děj si posouvá, jak chce. Ten, kdo tohle kdysi viděl, si to musí zamilovat. Ano, hodnotím možná trochu přehnaně, ale tenhle film jsem si skutečně oblíbil, a proto mu dávám tolik hvězdiček. Ostatně vtipné scény tady hrají prim a posouvají děj svižným pohybem dopředu.

Královna (2006)

Mírně upjaté s kapkou lhostejností vůči divákovi, ale přesto dobře natočené. Film je skoro jako mozaika, co se rozkrývá před divákem a neustále ho něčím překvapuje. Královna je důmyslně zahraná se skoro žádnou chybičkou, která by prozrazovala, že ji ve skutečnosti hraje Helen Mirren. Avšak ani ostatní postavy nebyly špatné. Celkově na mne atmosféra dýchla skutečně královským prostředí a kostýmy na tom měli nemalou roli. Co mi tu ale chybí je nějaká ta jiskra. Film na mne trochu působí jako velryba plácající se na suchu. Mnohokrát ji neuvidíte, ale přesto máte ten zvláštní negativní pocit.

Povídání o pejskovi a kočičce - Jak pejsek s kočičkou psali psaní (1951) (epizoda)

Stará dobrá klasika, kterou musí u nás znát snad každý dítě. Tohle prostě nejde hodnotit jinak, než pět hvězdiček z pěti. Tehdy si nikdo nedovolil vydat nějaký škvár a už vůbec ne Čapek, který se těšil dobré pověsti uznávaného spisovatele. Ztvárnění této klasiky je prostě nezapomenutelné.

Mikulášovy patálie (2009)

Zasmál jsem se, zavzpomínal na různé pasáže ze čtení knížek, ale hlavně jsem si užil oněch devadesát a jedné minuty ztráveného času. Vím, nedrží se předlohy přesně jako klíště, ale jaký film tak dneska činí (nejspíš asi žádný). Na to, že je francouzský film musím říct, že dosahuje kvalit Hollywoodu (v tom jsou pravda frantíci dobří, byť mají oproti němu skrohnutý rozpočet). Co mi ale vadilo byly různé pasáže, které měly tendenci k Asterixovstí (neptejte se mne, co to znamená. Prostě se podívejte na jeden z nových hraných filmů o Asterixovi a pochopíte). Za mne čtyři z pěti.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

No, abych řekl pravdu, moc mi to jako pocta známému komickému duu Asterixovi a Obelixovi nepřipadá. Ano, občas jsem se pousmál, možná i zasmál, ale to je tak vše. Děj je natahován asi jako těsto na pizzu (zpočátku to na mne působilo svižným dojmem, ale po několikátém shlédnutí, mi to už tak nepřišlo) a kostýmy, seč se snaží zpodobnit ony z komiksu, nejsou zas tak dokonalé. Nemůžu říct, že by tohle bylo špatné, ale není to ani dobré. Není to dokonce ani ten průměr. Spíš něco těsně pod ním. Dvě hvězdičky.

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Vtipné, svižné, zajímavé, člověk pozná mnoho kultur a ještě víc povah lidí v daných zemích, nenudí se a celkově má pocit, že si svoji chvilku u tohoto pořadu patřičně užil. Mohl bych toho napsat klidně víc, ale to bych jenom rekapituloval ostatní, což se mi moc nechce. Zkrátka dokument, na úrovni BBC.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Peckový cestopis rovnající se Ewan McGregor: Na mašině kolem světa a různým speciálům Top Gearu podaný v českém stylu, kvůli čemuž v kvalitě trochu zaostává. Rozhodně je zajímavým zpestřením, neurazí, pobaví a určitě stojí za to. Pokud se rozhodnete na tento film kouknout, rozhodně tím nepromarníte svůj čas (ačkoliv v něm jde spíše o vizuální složku, než o tu vědomostní). Čtyři hvězdičky.

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (2014) (pořad)

Jay Leno odchází a do Tonight zavítala nová svěží krev. V mnohém je Fallon podobný s Kimmelem, ale osobně věřím, že do budoucna ukáže své pravé já. Každopádně vtipný je, konverzaci rozproudit umí (ne jako ten zápecník před ním) a splňuje kvality moderátora. Za mě čtyři hvězdičky do budoucna s tím, že se snad vybarví (pokud ne, srazím mu to na tři).

Přestávka (1997) (seriál)

Ale jo, místy jsem se občas zasmál. Neříkám, že tenhle seriál je dokonalý. Má svoje chyby, které mnohým u nás budou broukat na nervy, ale právě to, co se nám zdá špatné, mají v Americe naopak rádi. Každopádně seriál není jiný, než mnohé ostatní. Právě těchto je v U.S.A. přehršel. Od "Co je Andy?" až po "Simpsonovi". Každopádně v celkovém zpracování to je průměr. Tři z pěti.