Ledové království (2013)

Tohle se Disneymu docela i povedlo, ale ruku na srdce, bylo to natočeno zase pro peníze a člověk to na tom musí vidět. Kde jsou ty časy Sněhurky, Popelky a jiných pohádek, co byly od srdce? Dávno bohužel pominuly. Ano, má to dynamiku a spád, scény jsou malebně půvabné, hrají všemi barvami, postavy baví, ale ta jiskra, ta jiskra se po letech vytratila. Tři z pěti.

The Jay Leno Show (2009) (pořad)

Můj názor se moc nezměnil. Nesympatický protivný moderátor, často až trapné hlášky a vtípky tentokrát ještě podřadnější úrovně, než Partičky, jediné, co to zachraňuje je snad tým, který si ne a ne uvědomit, že Jay Leno není pro tohle místo ten pravý (chápu, že ho tam mají, když ho tolik lidí zbožňuje). Porovnám-li jej s jinými (Conan, Jimmy Kimmel, Letterman...) tak musím konstatovat, že zaostává. Lituji hosty, kteří tuhle show pozvedávají nahoru a drží ji nad vodou. Kdyby to právě oni nedrželi jaksi pohromadě, tak nevím, nevím. Zázrak, že něco takového vůbec mohla tak dlouho fungovat. Ale co se divím, je to Amerika. Za mě dvě hvězdičky.

Hannibal (2013) (seriál)

Mads Mikkelsen přesně kopíruje moje představy oné knižní předlohy, která popisuje Hannibala jako vypočítavého inteligentního vraha, kterého jsem bohužel v předchozích podáních musel oželet. Zde proto jásám, protože je zahrán zcela bravurně. Navíc kamera a jednotlivé scény, co si pohrávají s divákovou psychikou za pomoci různých filtrů (obzvláště těch tmavých, co podkreslují šedivé scény) jsou prostě skvělé. Kostyméři, hudba, obsazení, prostě všechno splněno do puntíku, tak jak by to mělo být. Zcela ospravedlněných 5 hvězdiček pro tento seriál. Doplnění ze dne 30. 5. 2015: Člověk na to pochopitelně nesmí koukat s českým dabingem, protože se jinak vypustí řada docela podstatných věcí, které člověk jinak musí umět číst mezi řádky (bohužel).

Noční Show Jaye Lenoe (1992) (pořad)

Nesympatický protivný moderátor, často až trapné hlášky a vtípky na úrovni Partičky, jediné, co to zachraňuje je snad tým, který si ne a ne uvědomit, že Jay Leno není pro tohle místo ten pravý (chápu, že ho tam mají, když ho tolik lidí zbožňuje). Porovnám-li jej s jinými (Conan, Jimmy Kimmel, Letterman...) tak musím konstatovat, že zaostává. Lituji hosty, kteří tuhle show pozvedávají nahoru a drží ji nad vodou. Kdyby to právě oni nedrželi jaksi pohromadě, tak nevím, nevím. Zázrak, že něco takového vůbec mohla tak dlouho fungovat. Ale co se divím, je to Amerika. Za mě tři hvězdičky.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Upřímně řečeno, tohle se dalo očekávat, že to skoro vše vyhraje Hořící keř. Každopádně tu nejsem proto, abych hodnotil (oprávněného a bohužel na Oscara nenominovaného) vítěze, ale pořad. Ten byl v podstatě dobrým, zajímavým a pestrým zpestřením večera. Byl svižný, nenudil, nevlekl se pomalu a prakticky byl strohý a na nic si nehrál. Nebyl špatný a není mu, co vytknout. Zároveň ale není zač jej pochválit (chtělo by to ozvláštnění, víc komična, živosti atd.). Na stupnici hodnocení je to proto čistý průměr.

Povídání o pejskovi a kočičce (1950) (seriál)

Stará dobrá klasika, kterou musí u nás znát snad každý dítě. Tohle prostě nejde hodnotit jinak, než pět hvězdiček z pěti. Tehdy si nikdo nedovolil vydat nějaký škvár a už vůbec ne Čapek, který se těšil dobré pověsti uznávaného spisovatele. Ztvárnění této klasiky je prostě nezapomenutelné.

Odvážné palce (2009) (pořad)

Tenhle poařad není nikterak jednoduché hodnotit. Kvalitám Kinoboxu rozhodně nestačí, ale zase ho předčí v pestrosti a škále filmů. Navíc mi připadá, že moderátoři jsou mnohem profesionálnější, poutavě hovoří k věci, nejsou zaujatí a vůbec, mají divákovi, co říct - což se právě u zmiňovaného Kinoboxu někdy nestalo (kdo jej viděl, ví o čem mluvím). Naopak musím vytknout to, že mnohdy věci až zbytečně natahují a komplikují, což nabírá na nudnosti a dává znát, že scénář je buď hodně špatný, a nebo prakticky žádný. Zkrátka, je to takový ten průměr, až lehký podprůměr. Jak by řekly páni moderátoři "Je to palec, ale jen tak-tak".

Čelisti (1975)

Ta-dam, ta-dam, ta-dam-ta-dam-ta-dam-ta-da-da.... Kdo by neznal Čelisti. Tenhle film už patří ke zlaté klasice Hollywoodu a také mezi první ty, co ji vytáhly z lóje v době nejvyšší nouze. Na tu dobu vcelku zajímavý nápad a dobré zpracování. Žralok v hlavní roli podal vynikající výkon a divým se, že za to nedostal Oskara.:-D

Svět podle Prota (2001)

Zajímavě podaná možnost meziplanetárního cestování, jež mi celkem odpovídá na mnohé otázky toho, jak je možné cestovat na obrovské vzdálenosti světelných let a přitom neztratit mnoho času (nebudu blíže specifikovat, abych neprozradil nic z děje). Avšak o to tu nejde. Hlavním motivem je něco zcela jiného. Ale zpátky k hodnocení filmu jako takovému. Zpracování je dosti nápadité, originální a především poutavě zajímavé. Scénář, režie, kamera, hudba, to vše si tu tak krásně sedlo a propletlo dohromady, že je to slast pro všechny smysly. Tady je škoda cokoliv popisovat, protože dokud člověk neuvidí, tak asi nepochopí. Za mě 5/5.

Hon (2012)

Úžasný film se skvělým hereckým obsazením. Mads Mikkelsen tady přímo exceluje a dokazuje, že je všestranným hercem, který dokáže zahrát mnohou roli. Scénář perfektní a zvraty v něm stejně tak. Oprávněně si proto tenhle film zaslouží pět hvězdiček. (btw. hodně mi hlavní postavy bylo líto a musím říci, že ač chování lidí v dané situaci bylo sebevíc nelidské, nebylo nikterak nereálné, ba naopak, blížilo se hodně skutečným událostem v dnešním světě, které se netýkají pouze této tématiky)