Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Recenze (156)

plakát

Leo (2023) 

První polovina tohohle kousku by byla za pět. Ke konci už tomu trochu dochází dech a začne to víc sázet na přitroublé gagy, což je škoda. Kdybych věděl, že je to animák od Adama Sandlera, tak bych se k jeho sledování tak snadno nerozhoupal, takže jsem příjemně překvapený. Adam se fakt našel v roli staré obtloustlé ještěrky. Možná by jí i mohl obsadit do nějakého hraného filmu místo Jennifer Aniston.

plakát

Na nože: Glass Onion (2022) 

Hodně nesourodá sebranka nesympatických charakterů, kterým máte chuť od první vteřiny jednu vlepit. Ani Edward Norton s Danielem Craigem to nezachraňují, taky by jim klidně mohla jedna přilítnout. Když film rozdělíme do tří částí, tak začátek je otravný a měl jsem problém se do něj ponořit, prostředek začne být zajímavý, jakmile se ukáže, že příběh je o něco komplexnější, než se zdá na první pohled. No a konec se příliš nepovedl. První Na nože bylo ve všech ohledech mnohem lepší.

plakát

Hrubý střih (2022) 

V podstatě až do konce mi absolutně neseděly motivace jednotlivých postav. Gangsteři jsou tady opravdu velmi hloupí, neskutečně naivní a nejspíš se bojí zmáčknout spoušť, přitom hlavní hrdina je lehce prokouknutelný už od začátku - v jedné chvíli se dokonce přizná! To byl scénaristicky dost trapný moment. Dalo by se to třeba zachránit zajímavě budovaným odkrýváním jeho charakteru, ale to taky bohužel nevychází. K tomu přičteme celkově slabší, plytké dialogy a vyumělkované zvraty a vychází z toho pěkná patlanina. Ale uznávám, že pro někoho může být vcelku zábavné to sledovat. Někde jsem tady zahlédnul komentář, že jde málem o dílo na úrovni skvělé divadelní hry a pár dalších pětihvězdičkových hodnocení... lidičky, vy máte v té hlavě pochcanou slámu, nebo co?

plakát

Spotlight (2015) 

Po druhém zhlédnutí o několik let později zvedám na pět. Komorně natočené, přesto strhující drama, které důkladně rozebírá celý systémový skandál v katolické církvi okolo Bostonu a zároveň důvěryhodně prezentuje novinářskou práci, která za uveřejněním stála. Přijde mi nechutné, že někteří diváci filmu, jak je poměrně patrné z některých zdejších komentářů, postrádali explicitní scény znásilňování dětí - je jasné, že takoví pedofilní podlidé můžou fandit jedině Spartě. Fujtajxl. Styďte se.

plakát

Pokoj 1408 (2007) 

Tohle bylo trochu o ničem, ne? John Cusack v roli druhořadého spisovatele dělá na hotelovém pokoji bordel jako kapela The Who na turné. Ale celkově se u toho vylekat poměrně obstojně dá, to asi ano.

plakát

Sněžné bratrstvo (2023) 

Myslím, že tu svojí plánovanou dvoutýdenní carnivore dietu na nějaký čas odložím.

plakát

Ženatý se závazky (1987) (seriál) 

Po téměř devíti pomalu a postupně zhlédnutých sériích snad můžu hodnotit. Trapné vtipy se střídají s těmi povedenými. Seriál si nebere servítky. Těžko říct, jestli by to dneska prošlo. I když se jede stále na stejném schématu, tak to funguje. Na zápletkách jednotlivých dílů (většinou) moc nezáleží. Důležité je ponížit zapšklého páprdu Ala - prodavače bot, předvést neschopnost líné, jednoduché Peggy, tupost jejich fantasticky naivní dcery Kelly a vychcanost nadrženého smolaře Buda. K tomu si přičtěte agresivní feministickou p**u ze sousedství a její dva pokaždé trochu jinak cáklé manžely, kteří se v seriálu vystřídají... dostanete koktejl přízemnosti a dysfunkčnosti americké nižší střední třídy. Žádná z postav nemůže být reálně nikomu sympatická, jde o promenádu charakterových vad na tisíc a jeden způsob. Ale jelikož je celý seriál úmyslně přetažený do absurdnosti, tak si nakonec oblíbíte všechny. Pokud vás tedy baví tento druh tupého humoru... Suma sumárum, je to takovej horší Red Dwarf, který se neodehrává na kosmické lodi ztracené v hlubokém vesmíru, ale na předměstí Chicaga.

plakát

Konstelace (2024) (seriál) 

Zabitý potenciál. Zajímavý mysteriózní nápad se vysvětlí během prvních dvou dílů a od té doby ho seriál neúprosně dojí a k ničemu dalšímu nesměřuje. Nasnímané je to dobře, má to krásnou hudbu, ale co s tím, když postavy plácají ty samé kraviny pořád dokola. Počítal někdo, kolikrát ta malá otravná holka řekla "mamma" s tím jedním, stále stejně depresivním výrazem ve tváři? Fotr je zbytečná buzna - pracuje jako učitel ve školce, smaží lívance, bulí a chodí ke cvokařce. Lepší, kdyby se nechal utratit.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Musel jsem si trochu nechat rozležet v hlavě, čeho jsem byl v IMAXu o minulém víkendu svědkem. Mám dojem, že jde o nejlepší film posledních deseti, patnácti let. Pro mě bez problémů dosahuje laťky nahozené některými Nolanovými filmy, Rivaly od Rona Howarda. Dost nebezpečně se blíží i těžko sesaditelné trilogii LOTR od Petera Jacksona. Zpětným pohledem musí divák docenit i první díl Duny, který má momentálně výrazně nižší hodnocení (82 %), ale jako první část dvojfilmu prostě bude fungovat. Dohromady s plánovaným třetím pokračováním půjde nejspíš o audiovizuální zážitek, který tu dlouho nebyl - pokud to teda nedojebou. Villeneuve se zatím netváří, že by se třetího dílu zhostil, což by byla škoda... Jinak ve druhém filmu z prostředí nehostinné, pouštní planety Arrakis funguje snad úplně všechno. Nemám žádné výhrady, což se mi dlouho nestalo. Možná jen role lehce otravné Chani mohla být trochu upozaděna, tyhle maskulinní divoženky jsou prostě opruz, ale předpokládám, že s ní mají nějaký plán do třetího pokračování, tak uvidíme. Každopádně pojetí Duny II tak trochu jako souboj islámských extrémistických mentálů s vybledlými, násilnickými fašistickými kriplo-imperialisty mi dost sedlo.

plakát

Modrooký samuraj (2023) (seriál) 

Hodně srovnávané třeba s Arcane - tohle je lepší. Rozjíždí se to pomaleji (narozdíl od Arcane), první dva díly se postavy hledají, utváří před očima diváka, až nakonec každou z nich něco vykolejí a začnou být i trochu sympatické. Příběh postupně krystalizuje a odhaluje prvotní tajemství. Šestý díl je trochu přehnaný a podle mého názoru nejhorší. Zakončení seriálu naopak vynikající, přestože ty díly jsou (pro mě naprosto skandálně) méně hodnocené jak tady, tak i na imdb.com. Arcane naopak v posledních dílech první série docházel dech, protože tam příběh bohužel uháněl až příliš překotně. Tady se valí pomalu, ale neúprosně jako parní mašina. Blue Eye Samurai mi nevyjasněnými postavami i lehce zamotaným příběhem hodně připomnělo Hru o trůny - především knižní verzi, o totálně pokaženém seriálu se už radši nebavme:)

Časové pásmo bylo změněno