Kid (1921)

Neuveriteľné, ako aj taký starý film dokáže tak veľmi očariť. Charlie Chaplin bol naozaj šéf, vo svojom remesle sa vyznal a tento film... prosto neuveriteľné. 89%

TimeScapes (2012)

Úžasné, aké všetky detaily skrýva príroda a my tu každý deň žijeme v takom ustavičnom zhone, starajúc sa stále len o seba. Naozaj nádherné! 90%

Psycho (1960)

Keď ľudia hovoria: "To bolo ale psycho!" myslím si, že nevedia čo vravia.

Vrchní, prchni! (1980)

Severní vítr je krutý, počítej lásko má s tím. K nohám ti dám zlaté pruty, nebo se vúbec nevrátím.. 80%

Lincoln (2012)

Congres must never declare equal those, who´s God created unequal!" Zobrať tento film ako mozaiku a hodnotiť jednotlivé štvorčeky, bolo to super. Ale ako celok to je dosť des. Najviac ma hnevá úplná ignorácia Lincolnovej vraždy. Mrzí ma to. 70%

Kmotr III (1990)

Krstných otcov II. a III. som videl v priebehu dvoch dní. A páčili sa mi rovnako. Možno len táto trojka je o niečo bližšia mne, keďže má mladší dátum vydania. A preto sa mi páčila o kvapôčku viac. Dej je krásne vykonštruovaný, Pacino podal vynikajúci výkon atakdalej. Vyzdvihovať všetky superlatívy je o ničom. Skvelá trilógia, natočená so šarmom a umením a hudbou, takže nemusí diváka uspokojovať krvou, ale uspokojuje ho dejom. To sa dnes len tak ľahko nevidí. 85%

Kmotr II (1974)

Proti takémuto filmu nemám právo čokoľvek vytýkať. Je skvelo zrežírovaný, dej má podmanivý, herecké výkony očarujúce a celú tú pavučinu zločinu veľmi dôkladne porozplietanú. Ale jednako... stále mám pocit že tento film nedal to čo som čakal. Možno je to tým že je medzi nami veľa rokov a tak sa doňho nemôžem zamilovať tak bezhranične. Možno. A možno nie. Súhlasím že Krstný otec II. je veľmi dobre natočneý film, so šarmom a urobený tak, že krvi je nie viac ako je potrebné (čo sa napr. o Tarantinovi povedať nedá) čo si veľmi vážim. Azda na ďalšie pozretie pripadne hviezdička navyše. 80%

Saltová (2010)

Keď som mal cca 9 rokov, fičal som na knižkách o Troch pátračoch (poznáme však ;-) Úplne som na tom visel a hoci teraz vidím ako neuveriteľne bola zápletka prehľadná...vtedy som to nevidel . Čokoľvek by sa stalo, prekvapilo by ma to. A tento film... nech sa akokoľvek snažím, absolútne predvídateľný dej, zápletka nič moc. Jediné čo tento film chce propagovať je medzinárodnú nenávisť rusov a američanov, jadrové halvice pozastrkované na celom svete... a to je všetko. Nezachránila to ani Angelina Jolie, ktorej výkon nebol vôbec uveriteľný, a dokonca ani to úžasné obrovské, supr-dupr prekvapenie, že jej kolega bol špión tiež. No big deal. 45%

Hra (1997)

Keď mi kamarát povedal, že na konci filmu si poviem: Je to strašne dobré, ale je to aj strašná blbosť, nevedel som, čo presne si mám povedať. A od 1/3 filmu som si stále hovoril: Ak tento film nebude mať nejaký zmysluplný koniec, tak naozaj dám 3*. Našťastie... nedošlo k tomu. Myslím, že pointa aj spracovanie nie sú také silné ako v Klube bitkárov a už vôbec nie ako v Se7en, no aj tak si v réžii tohto žánru neviem predstaviť nikoho povolanejšieho ako Finchera. A pointa... dobrá, taká thrillerovská, dalo sa to čakať ale len kdesi v najhlbšom kúte duše. Inak miestami to bolo dobré psycho! Napríklad v tej nemocnici... 80%

Argo (2012)

Nemôžem prekusnúť pocit, že tam cítim propagandu CIA. V poriadku, tento film je o jej akcii, ale ten spôsob akým to bolo podané... no neviem. Ben Affleck to zahral dobre, sám som nemohol uveriť toľkým poker face-om, ktoré bol schopný vyčarovať. Nápad bol originálny, aj réžia bola podivuhodne dobre zvládnutá, herecké výkony takisto, a najviac sa mi páčili tie nervy drásajúce scény, kedy síce tušíte ako dopadnú, ale jednako by ste za to nedali ruku do ohňa. Som celkom spokojný, myslím si že sú tu aj lepšie filmy, ale hodnotiť Argo len tak samotné... tak to boli lepšie 4*. Ben Affleck má talent. 78%