Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Feministické vyvršovanie sa nad všetkými ex aký na svete kedy boli a okorenené myšlienkovými pochodmi plytkejšími než vyschnutý potok v Bučanoch v lete. Dôkaz, že československé filmy sa nepotrebujú nájsť, potrebujú len vymeniť tvorcov. HNUS!! 0%

Univerzita pro příšerky (2013)

Hoci tento film prekypuje čarovnosťou, farebnosťou a záživnosťou, nie je to už to isté čo jednotka. Ten prvok vysokej školy bol naozaj originálny nápad, no niektoré zaužívané vzorce z jednotky tu už nepasujú. Ale na druhej strane, veľmi dobré bolo to, že nemal cukríkový happy ending. SPOILER! Mike a Sully nezostali na škole, hoci by to tak mnohé deti chceli, ale v konečnom dôsledku sa im podarilo presne to, čo obaja chceli :) Palec hore. 70%

Láska mezi kapkami deště (2013)

Originálne v mnohých ohľadoch, ľahko depresívne, ale žiaľbohu s neuveriteľne predvídateľným koncom. 50%

Muž z oceli (2013)

Milujem takých, ktorí idú do kina na superhrdinský film a kritizujú jeho nereálnosť. Samozrejme že to je nereálne, vy "kritici"! Kto kedy videl chlapca zdvihnúť autobus z vody?! Ale po upokojení sa, zvážení pros & cons a triezvom zahľadení sa na tento film som dospel k názoru, že je super. Príbeh je v podstate taký istý ako ten, ktorého matné obrysy si z detstva pamätám a funguje. Nie je príliš fantastický ani všedný. Efekty sú absolútne, padajúce mrakodrapy ešte lepšie zdevastované ako tie v Avengeroch. No, môže byť len tento svet rád, že superhrdinovia neexistujú. Daňoví poplatníci by sa museli za hlavu chytať :D Ale z filmu môžem vyzdvihnúť oceľové farby, ktoré naozaj pasovali a podvedome higlightovali slovo z nadpisu steel. Možno taká psychologická hra, ale fungovala na 100% Jediné čo ma sklamalo bol trošku vlažný Zimmerov vlažný soundtrack - tam sa mohol naozaj viacej vyblázniť. A posledná vec: nechápem čo bolo zlé na Amy Adams. Hodila sa do svojej role perfektne! Typické superhridnovo dievča - nie príliš výstredná, kariéristka, žijúca sama a schopná báť sa o človeka, ktorému sa nemôže nič stať. Man of steel je naozaj super film. 89%

Mlčení jehňátek (1991)

Subjektívne: Som rád že sa tento film skončil a nemusím ho pozerať znovu. Ako thriller, ba aj ako horor, funguje skvelo, no akúkoľvek hlbšiu myšlienku som nenašiel. Navyše je plný nechutných záhybov, ktoré pre mňa film urobili nepozerateľným takže som tŕpol pri niektorých scénach, ktoré boli zbytočne odporné (vravím, subjektívne). Na druhej strane je tu Hopkinsov super výkon (naozaj, žmurkol 1 krát za celý film) berúci dych. Tento nápad stál skutočne za to a je hlavnou doménou celého filmu. Nenaplnilo to moje očakávania a utvrdilo v názore, že 91% je trochu priveľa.

Lola běží o život (1998)

Zaujímavý psycho filmček, ktorý je super krátky, ale do hlavy za zažerie a pár dní ju okupuje. Mňa osobne veľmi zaujímalo ako sa dá za 20 minút získať 100 mega frankov, a tu som sa dozvedel dokonca 3 spôsoby! Skvelý nápad, originálne prevedenie (strih pri jednotlivých postavách) a jeden by netušil, že Nemecko dokáže natočiť takýto super film. 78%

Mezi řádky (2007)

Klasický americký príbeh učiteľa vs. žiakov. Trochu klišé, trochu vtipné, inak nemastné-neslané. 60%

Mnichov (2005)

Myšlienka celého filmu je veľmi jednoduchá. Násilie nerieši nič. Dôsledky sú zlé sny a špinavé svedomie. Myslím si, že táto idea bola dobre premietnutá na plátno spôsobom, ktorý vyprovokoval 5 oscarových nominácii. Spielbergovi musím uznať, že pristupoval k tejto téme dosť realisticky, a neprikrášľoval, hoci sám je Žid. To sa mi páčilo. Ak sa aj chcel vyjadriť k svetovej politike, tak to bolo tak, ako sa to pre politický thriller hodí. Skvelá réžia a hodnotný obsah, ktorý približuje vzťahy na Blízkom východe, čo veľa médii a filmov doposiaľ nerobilo. 81%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Čítal si Chris Morgan (?) po sebe scenár, keď ho písal? Človek, ktorý dával pozor pri titulkách musel vidieť tú jasnú americkosť základnej zápletky. Čarovná krabička môže vyradiť celú krajinu z prevádzky na celý deň, a Samojský Thor so starými kamošmi ich ide zastaviť. Nemal som oči zastreté obdivom mužských svalov, možno preto som si to všimol. Ale každopádne, na mnohých pádoch vo filme som sa musel smiať lebo boli také nereálne, že až. Na pár miestach som sa pousmial, lebo pokusy o fórky boli. Herci boli - boli. Najlepšia postava bol záporák Shaw, ostatní hrali najlepšie ako vedeli (pri všetkej úcte).Určite sa nejedná o päťhviezdičkovú zábavu, žiaľ, ak sa aj FAST5 dala pozerať, tak preto, lebo bola úplne iná než predošlé časti. Tento diel skôr ťažil z jej úspechu, a nie všetko sa vydarilo. No dobre, nebolo zlé- napríklad záverečná pesnička bola super. 64%

Velký Gatsby (2013)

Myslím, že priblížiť 20´s v New Yorku takým príťažlivým spôsobom ako tu iste nie je ľahké. Luhrmannovi sa to ale podarilo, a tak vznikla táto sociálna dráma (to pomenovanie znie otrasne!), ktorá je skvelá hercami, prevedením a hudbou. Záverečná titulková scéna ma veľmi potešila - nebola príliš uvrešťaná ani príliš deprimujúca. 88%