Špinavý trik (2013)

Vo filmoch nefunguje, keď sa z hlavnej dejovej línie odbieha a riešia sa marginálne veci, ako napríklad vzťahy medzi ženami. Samozrejme, občas presne toto funguje (viď. Cloud atlas) ale nie vždy. Napríklad tento film bol veľmi dobre zahraný s fajn kostýmami, ale ako celok vyznieva dosť... zbytočne. Dopozeráte a ...teraz čo? Trochu useless movie ale ináč to nebola neskonalá nuda. 70%

Ben Hur (1959)

Neviem si predstaviť takýto film v kinách dnes. Asi by to ani štúdio nepustilo, lebo by naňho prišli iba najtuhší fajnšmekri. Ben Hur je film neobyčajný stopážou a nezvyčajný príbehom - Ježiš Kristus bol vždy všade hlavná postava, nikdy nie vedľaješia.. až doteraz. Dokonca ani tie nenormálne dlhé scény nevadili až tak. Síce dosť naštve keď vždy keď sa herci stretnú, divák vie že budú minútu na seba pozerať, potom štyridsať sekúnd tláchať o klišoidných blbostiach a až POTOM sa dostanú k niečomu čo posunie dej ďalej. Ale newa. Keď si uvedomím, koľko veľa roboty muselo stáť zorganizovanie všetkých tých komparzistov... Za to si režiséra veľmi vážim. Pre toto bol ten film zaujímavý, ale nerozbilo ma to úplne. 80%

Barevný závoj (2006)

Veľmi pekné prostredie je niečo, prečo si divák tento film zapamätá. Inak je zápletka dosť tuctová. No film ako celok sa preto nedá hodnotiť negatívne. 75%

Ledové království (2013)

Presne to isté čo Tangled len s inak peknou pesničkou, inak sympatickou teenage hrdinkou, inak krásnym princom a inak vtipnou vedľajšou postavičkou. Nice. 78%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

"One woman´s opinion."Silné štyri. Do kina som šiel s tým, že čakám "niečo aspoň tak dobré ako jednotka", takže nebudem aspoň sklamaný ak by to nevyšlo....Úplne zbytočne! Skutočne, oproti jednotke veľký posun pred. Najlepšie na tom všetkom bolo to, čo sa pri väčšine adaptácií nevidí: presnosť. Vážne, až na maličké drobnosti (ako to, že Katniss nedostala hodnotenie) sa film úplne držal knihy. Dokonca aj v dialógoch, v tom čo kedy a kde kto povedal... film sa verne držal knihy. To bolo výborné. Mal som pocit že pozerám film. A to sa nestáva často, dokonca ani môj obľúbený Schindler´s list sa tak nedržal. Dosť veľké mínus je ale slabučký soundtrack na konci. Čakal som, že keď vyjdem z kina bude okolo mňa všetko horieť, že budú vybuchovať bomby, uvidím rozpadnutú arénu a všade budú pobehovať Mierotvorcovia. Žiaľ, mal som skôr pocit, že odchádzam z pohrebu. To je jediné a najväčšie mínus. 80%

Obyčejní hrdinové (2004)

Depresiou líznuté, no v celku veľmi pozerateľné a svojím spôsobom poučné. Dávam like. 80%

Parchanti (2010)

Recyklovaný Bad boys. What else to say. Dosť funny na 4*, inak reklama na USA. 70%

Miluj blížneho svojho (2004)

Vidieť, že katolícka cirkev neurobila z členov Hlinkovej gardy lepších ľudí. A niet tomu inak ani dnes. 80%