Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Aj keby mi od prírody nebolo odporné násilie a drogy, aj keby mi nevadili sprosté slová, aj tak by sa mi tento film nepáčil. Netuším čo také legendárne na tom všetko bolo. Obyčajná gangsterka v 90´s štýle, s trochu viac kreatívnym scenárom. Viem, že neveľa ľudí bude so mnou v tomto súhlasiť, a hoci aj mne osobne sa niektoré Tarantinove filmy celkom páčili, tento k nim určite nepatrí. 43%

Diktátor (1940)

Musím úprimne povedať, že som sa smial. Paródia na Hitlera, Mussoliniho a ich žabomyšlie hádky... to nemôže dopadnúť zle. Charlie naozaj vedel čo robil. Absolútne dokonalé vyvrcholenie filmu je záverečná reč. Tá nejednomu divákovi vzala dych :) 85%

Něco jako komedie (2010)

Film sme pozerali v priebehu asi troch týždňov na etickej výchove v škole. Tak neuveriteľne úprimný obraz 16-ročného teenagera (ako ja) som nevidel naozaj dlho. :) Skvelo natočený film,a výbornými hercami, z ktorých najsympatickejší bol (prekvapivo) Zach, a ktorý ma naozaj úprimne potešil. Naozajstná sranda! 78%

Iron Man 3 (2013)

"Everybody needs a hobby." Avengerom možno chýbala hĺbka. Iron Man je v pohode, plný nových nápadov a srandičiek, poväčšine originálnych. Keď som pred premiérou čítal že v tomto filme dôjde k zmene hlavne v Tonyho hlave, nevedel som ako to bude vyzerať. Ale Tony sa dosť zmenil, vyzerá síce dobre, ale je už trošku...starý (hoci to nevidieť). Myslím, že sú aj lepšie filmy ako tento, no zároveň sa nemá vážne za čo hanbiť. Lepšie 4*. 75%

Den Šakala (1973)

Akokoľvek sa snažím, stále rozmýšľam to je na tomto filme také ospevovaniahodné. Špionážne thrillery sú fajn( viď J.F.K) ale tento bol naozaj nanajvýš priemerný. Trochu napätia a pár originálnych nápadov, inak nič moc. 65%

Hon (2012)

Neodporúčam pozerať tento film ak chcete oddychovať. Toto je psycho. Naozaj. Veľmi silný a ťažký film, ktorý potrebuje čas na rozdýchanie. Ďalšie slová sú zbytočné. 89%

Tenkrát na Západě (1968)

Veľmi pekný príbeh s tou nádhernou hudbou, ktorá celý film prenasleduje a spolu vytvárajú super zážitok. Len tá dĺžka (aj keď je to western) to trochu zabila. 80%

Muž, který sázel stromy (1987)

Nádherný filmček! čítal som knihu v škole cez prestávku a skoro som kvôli nej ani obed nestihol, taká bola úžasná. Myslím, že sa táto tenká knižka môže porovnať s Malým princom či hociakým podobným dielom. 100%

Valkýra (2008)

"I´m thinking of earlier times." Nech sa páči. Klasická vojnová tématika v holywoodskom pyžame, fungujúca na 100%. Diváka si podmaní, tak ako si podmanila mňa . V tomto filme boli skvelé herecké výkony, napínavé scény (napríklad tá s balíčkom) a jediný zápor sú mená, v ktorých sa človek nedávajúci pozor hneď stratí. Veľmi originálny film, ktorý aj napriek vopred známemu záveru nešetrí emóciami. 85%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Pomaly ďalej zájdeš, povedal si Kubrick a pridal ďalšie obrázky mesačnej krajiny. Na to, že je tento film taký starý, vizuálne je zvládnutý neuveriteľne dobre. A dej... nuž, je to na pováženie. Mne trvalo dva týždne, kým som to dopozeral. Nedokážem si predstaviť byť na tom v kine. Možno hlavný problém tkvie v tom, že teenagerovi v dnešnej dobe ešte nemá čo povedať ale za pár rokov bude môcť. Príbeh je naozaj ťažký, o to ťažší, že tam nie sú takmer žiadne dialógy. A možno Kubrick v 68 roku naozaj vyvolal hystériu, medzi mladým aj starým obecenstvom tým... neviem čím. Svojim štýlom. Nikto iný taký štýl nemal. Ale u mňa osobne tento film nevyvolal žiadne hlbšie emócie ako jedenie večere. Miestami som bol trochu napätý (ale fakt len trochu), no tie siahodlhé obrazové prezentácie slnečnej sústavy... to ma zabilo. 46%