Ed Wood (1994)

Well... Ed Wood mě zklamal. Nikoliv námětem, ale zpracováním, které mi nesedlo. Asi jsem měl špatný den :) Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale vzhledem k celkovému hodnocení jsem radši ubral. ||| Eda Wooda by měli povinně vidět všichni začínající filmaři, aby viděli, že překonat nejhoršího režiséra všech dob není až tak snadné :)

Frankie a Johnny (1991)

Well... Uvěřitelná lovestory, překonávající se Michelle a příšerný český dabing (skoro se divím, že jsem to dodíval :)).

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Well... Skvělý scénář, dobří herci, nepřekonatelný Skahespeare. Jeden z mála filmů, které si radši vychutnám s českým dabingem, protože z Shakespearových veršů v originále moc nemám :-) ||| Neznám lepší královnu než Judi Dench.

Muž, který soudil Boha (2001)

Well... klasických 6/10. Příjemný film, který nikoho neurazí, ovšem ani příliš nenadchne. Dobrý nápad, škoda, že se -- celkem zákonitě -- utopil v závěrečném "deus ex machina".

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Well... jakožto nečtenář jsem byl příjemně překvapen, především celkem drsnou poslední půlhodinkou (chichotání malých dětí v sále rázem ustalo... ) Uniklo mi pár logických návazností, ale to je celkem očekávatelné. Důležité je, že narozdíl od předchozího dílu se v tomto něco dělo (i když je to schováno až v poslední části filmu). Ohnivý pohár je první díl HP, po jehož shlédnutí začínám uvažovat o přečtení knihy.... ale k od myšlenky k činu je ještě hoooodně dlouhá cesta :) ||| Některé scény si produkce mohla s klidným svědomím odpustit, především závěr plesu.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Well... Příběh Alvina Straighta dal zcela nový rozměr žánru roadmovie (nebo že by nám vznikal nový žánr "mowermovie" ? :)) Myslím, že Lynch je geniální, a tak trošku mě mrzí, že netočí víc "obyčejných" filmů jako je tento nebo třeba Sloní muž.

Musíme si pomáhat (2000)

Dle mého názoru nejlepší český film minimálně za posledních 15 let (spolu s Obecnou školou). A zároveň, i přes svých současných 85 % v ČSFD, stále nedoceněný. To jste Češi???

Spirit - divoký hřebec (2002)

Well... Pěkný filmeček, zvláště animace a hudba je kouzelná, ale i příběh je na tenhle žánr lehce nad průměrem. Nic víc, nic míň.

Lví král (1994)

Zdaleka nejlepší klasická Disneyovka, jakou jsem viděl (Nema a spol. do klasických nepočítám).

Láska nebeská (2003)

Well... Nevím, jaxe to panu Curtisovi podařilo, ale natočil film, při kterém se mi v jednom místě zastavil dech a já byl v tu chvíli přesvědčen, že mě zná lépe než já sám sebe... U filmu se mi to stalo poprvé. První polovina má fantastické tempo, které ovšem ve druhé půli znatelně polevuje. Po Lepší už to nebude nejlepší romantická komedie, jakou jsem kdy viděl (jen dodávám, že romantické komedie nejsou zcela můj obor :)).