Mezi řádky (2007)

I přesto, že máme jinou barvu pleti, uvnitř nám bije stejně rudé srdce. Film o tom, jak hloupé a zároveň nebezpečné jsou předsudky a nenávist plynoucí z rasové či etnické nesnášenlivosti. Doporučuji se zamyslet hlouběji než pouze nad tím, jestli byl film jako takový natočen dobře či nikoliv.

Pearl Harbor (2001)

Dle mého názoru zbytečně a nespravedlivě podhodnocovaný film. Akční scény, zejména pak samotný útok na Pearl Harbor, jsou natočené skutečně precizně. Na některé diváky zřejmě působí romantické scény příliš sentimentálně, ale nemyslím, že by příběhu filmu ublížily či jej jakkoliv degradovaly...je to film o lásce, bratrství a odvaze na pozadí 2. světové války. A vyčítat filmu jeho patriotistickou stránku považuji za naprosto absurdní.

KRUH - portrét demonstrace (2009) (studentský film)

Rozhodně velmi zajímavý dokument, který dává možnost všem stranám, které se v rámci různých pozic účastnily incidentu v Janově, aby se vyjádřily k dané problematice, která se samozřejmě netýká pouze tohoto sídliště. Každý má samozřejmě prostor pro vytvoření vlastního názoru, což je zcela v pořádku. Za sebe musím říct, že je to opět krásný důkaz demagogie, nenávisti a stupidity ze strany členů Dělnické strany. Zcela určitě zde není vhodné místo pro polemiku ohledně těchto záležitostí, a proto celou věc již dál rozvádět nebudu...

Za nepřátelskou linií (2001)

Film Behind Enemy Lines obsahuje mnoho akčních scén, které jsou, zejména pak ke konci filmu, značně přitažené za vlasy...to však nic nemění na tom, že se jedná, dle mého názoru, o technicky naprosto bravurně zvládnutý film. Je zde také mnoho scén, které velmi dobře navozují atmosféru války v bývalé Jugoslávii a celkově má film slušný spád. Jeho nedostatky se tak v porovnání s jeho kvalitami u mě přesunují až na druhou kolej.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Vynikající dílo Stevena Spielberga, které věrně zachycuje obraz bojiště 2. světové války. Scéna vylodění na plážích v Normandii je až nepopsatelná. Musím také pochválit herecké složení, kameru i hudbu...to vše a mnohem víc podtrhuje realističnost tohoto filmu. Myslím, že je také nezbytné zmínit, že děj filmu o hledání ztraceného vojáka není zcela smyšlený, ale inspirovaný skutečnou událostí, která se odehrála během největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva.

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Pouze pro otrlé! Tvůrci tohoto filmu zřejmě neslyšeli nic o autorských právech. Skutečně by mě zajímalo, jestli je to myšleno zcela vážně nebo pouze jako nějaký druh recese. V každém případě je to znesvěcení Star Wars...a to je neodpustitelné! :)

Valčík s Bašírem (2008)

I přesto, že se nejedná o hraný film, zůstavá tento snímek silnou syrovou výpovědí o událostech války, konkrétně války v Libanonu. Samotné zamyšlení nad okolnostmi této války však zde rozhodně nemá smysl. Filmový příběh o hledání ztracených vzpomínek, podtržený neuvěřitelně vtahujícím hudebním doporovodem, na mě velmi zapůsobil.

Nostradamus: 2012 (2009) (TV film)

Bez ohledu na to, jaký bude rok 2012, bychom my lidé měli své chování v mnoha směrech přehodnotit.

Fontána (2006)

Stěží popsatelné umělecké dílo zamýšlející se nad onou cestou života a smrti.