Assassin’s Creed (2016)

Za co nás Kurzel tak trestá? Tahle adaptace je nepovedená snad ve všech ohledech. Místy to sice zachraňuje slušně hrající Michael Fassbender, ale jím pozitiva končí. V minulosti (Animusu) se trestuhodně odehrává jen asi pětina filmu, zbylých 80 % je neuvěřitelně vyprázdněná vata, která se navíc zásadně odchyluje od herní předlohy. Akční scény jsou naprosté peklo - tmavé, nepřehledné, odfláknuté.

Pasažéři (2016)

S příchodem Laurence Fishburna se z černohumorné komedie stává v poslední čtvrtině akční jízda, což si tvůrci scénáře mohli s klidem odpustit.

Warcraft: První střet (2016)

Od Hobbita je to rozhodně krok dobrým směrem mezi současnými fantasy blockbustery. WoW jsem nikdy nehrál, ale budu téhle filmové sérii fandit a příští díl si nenechám ujít.

Extrémní držgrešle (2011) (pořad)

Náramná přehlídka exotů! A jestli je to fake, tak komentář (David Kaye) to stejně vystřeluje zpět do první ligy TV bizáru.

Černé zrcadlo - Bílé Vánoce (2014) (epizoda)

Tak tohle je naprosto famózní dvojdíl. Velkou část námětu si tento vánoční speciál vypůjčil a namixoval z některých epizod 1. a 2. série a zabalil to do výborně natočeného hávu. Vyvrcholení je naprostý mindfuck.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Obstojný spin-off z universa Star Wars. Režijně velmi dobré, scénář pokulhává obzvlášť co se představení postav týče, jelikož se se žádnou z nich divák pořádně neztotožní a to v závěru velmi vadí. Soundtrack je docela ostuda, ale ono to zas tolik nevadí, protože Rogue One přidal na akci, ubral na humoru a politiky ponechal tak akorát. Místy si člověk říká, proč se tvůrci víc nerozmáchli, když měli tu možnost, místy si člověk všimne detailů, které potěší. Poslední scéna (překryv s epizodou IV) je naprosto super.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Gibson nám bezpochyby nadělil kvalitní a řemeslně mimořádně zvládnutou žánrovku (až na odfláknutý soundrack). Takže mám radost, že i v roce 2016 se může objevit dobrý a nápaditý druhoválečný film. Už si ale nejsem tak jistý, zda má tenhle film nějakou přidanou hodnotu. Respektive nevím, zda první půlka slouží té druhé, nebo druhá té první. V prvním případě - hrdina je tak trochu magor, ale my mu fandíme, a americká armáda to jako vždy zvládne - je první polovina filmu jen nemastná neslaná vata. V druhém případě - jedinec se vzepře systému a díky své víře splní své poslání - nedávají některé věci ve filmu smysl (role otce, role bratra). V závěru se nám pak nedostává (kromě skutečných veteránů hovořících na kameru) žádného "zadostiučinění". Prostě to nedrží příliš pohromadě. A konspirační teorie na závěr: Jak mě upozornil po projekci kolega lukax, možná Hacksaw Ridge obsahuje nenápadný plot-twist téměř na samém konci (SPOILER: Všimněte si, jakým způsobem hrdina odkapává granáty, KONEC SPOILERU). V tom případě by ale message nedávala smysl už vůbec.

Elle (2016)

Výtečný thriller, který táhne Isabelle Huppert.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Světová špička přírodovědných dokumentů se vrací k jedné z nejlepších sérií. Záběry lepší než kdy dřív nás zavádí do různých ekosystémů po celé Zemi. A samozřejmě je to celé podtrženo perfektním komentářem Davida Attenborougha.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tenhle seriál se nese na vlně nostalgie, tu zabrousí mezi horory 70. let, tu ke Spielbergovským kultovkám, místy je to hodně podobné Taken. Místy děravý scénář zachraňuje hutná atmosféra a parádní režie. Co z toho ale dělá pozoruhodný počin, je perfektní casting. Postavy jsou mimořádně propracované a skvěle zahrané.