Vánoční koleda (2009)

Trošku hororová vánoční pohádka, která mě skvěle naladila na nadcházející svátky, se mým prvním shlédnutím zařadila mezi filmy, na které se ráda podívám a to hlavně před svátky klidu a míru. "Ten hoch je Nevědomost. Ta dívka Bída. Varuj se jich obou!"

Rozpal mě, sakra (2011)

Průměrný snímek s příjemně krátkou stopáží, sympatickými herci a ukázkou, že nadržení nejsou zdaleka jen kluci.

2:37 (2006)

Sure, we think we have family and friends. But when stuff happens, when really serious stuff happens, you just feel so alone. Jeden z nejlepších filmů, které jsem zatím viděla. Střídání běžných vzájemně se prolínajících obrazů ze školních chodeb s dokumentárními ústřižky vyjadřující pocity hlavních hrdinů doplněné mezizáběry na listy pohybujícími se klidně ve větru, jež kontrastují s celkovou napjatostí situace, přivádí diváka do varu. Vše vrcholí naturalistickým koncem, který musí překvapit snad každého. Podtrženo, sečteno: naprosto skvělé australské drama pojímající velkou škálu psychologických problémů adolescentů. Jen mě mrzí, že příběhy ostatních nebyli nijak ukončeny či jen krátce popsány v závěru.

Jmenuji se Sam (2001)

Výkon Seana Penna mi otevřel hubu dokořán! Nominace na Oscara je zcela na místě, kdybych o tom mohla rozhodnout já, neváhala bych ani chvilku a udělila bych mu ho všema deseti. Malá Dakota je také úžasná a s Seanem se skvěle doplňovali, působili přirozeně a uvěřitelně. I Am Sam sice není film, který bych chtěla v brzké době vidět znova, ale hned po prvním shlédnutí se řadí mezi ty, které mě pořádně zasáhli, donutili přemýšlet a dojali. Přesně tohle si představuji pod pojmem kvalitní psychologické drama.

Kate a Leopold (2001)

Romantický příběh jak má být. Navíc jedinečné propojením minulosti a budoucnosti posouvá film na vyšší úroveň než většina těch romantických nesmyslů. Hugh Jackman byl naprosto úžasný, na jeho profesionální výkon muže z minulého staletí jen tak nezapomenu. Meg Ryan mě ale naopak vůbec neseděla. Bohužel jsem se nemohla zbavit pocitu, že snad každá jiná herečka by se na roli hodila víc. Nehledě na to, že věkový rozdíl mezi hlavními představiteli je opravdu dobře zřetelný.

Návrat skřítka Samijada (1993) (seriál)

Tento seriál si ještě moc dobře pamatuju z dětství. O nějaký čas později jsem se těšila na film s podobný tématem "5 dětí a To", ale film se samozřejmě s původním seriálem nedá srovnávat, originál vyhrává. I když i Samijad i To jsou podobně roztomilí.

Medúza (1992) (pořad)

Do doby, co pořad ještě uváděli Krajčo a Juhelka, mělo to aspoň nějakou úroveň, po převzání žezla Klárou Výtiskovou už to postrádá ten původní vtip a originalitu..

Nejlepší sportovec století (2006)

Z tohoto filmu mám velice rozporuplné pocity. Každopádně se jedná o hodně originální námět, který se jen tak nevidí!

Twilight sága: Zatmění (2010)

Nejsem zvyklá měnit hodnocení filmů, ale to původní (jedna hvězdička) jsem opravu přehnala.. Dnes jsem neplánovaně zapnula HBO, kde zrovna začínalo Zatmění a musím říct, že jsem do toho tak trochu spadla.. Celé 2 hodinky jsem se koukala a musím s překvapením říct, že mě to docela i bavilo. V porovnání s minulými díly série se samozřejmě jedná o nejslabší, ale i tak o normální průměrný snímek, který mě donutil natěšeně očekávat další díl, na který se nemůžu dočkat. Jen ten český dabing, prosím už NE!!

Volání o pomoc (2007)

Adam Sandler ale úplně jinak, nikdy bych neřekla, že se dočkám filmu, ve kterém ze sebe nebude chrlit jeden vtip za druhým, ale naopak bude smutný a někdy až agresivní. Ale to vše opodstatněně, vlivem předcházejících katastrofálních událostí, které by každého člověka poznamenaly na celý život.. S Charliem jsem tedy soucítila a "prožívala" jeho příběh. Nejsem si jistá, jestli si tento film pustím někdy v dohledné době znovu, ale i tak ve mě zanechal nepopsatelný pocit. A abych nezapomněla, krásný soundtrack! :)