Creed (2015)

Dozvíme se, co bylo s Rockym dál. Uvidíme to staré známé kluk potká hluchou holku. Ta ho ze začátku neslyší, dokud nepotká strýčka Stalloneho, který nakonec Michaela B. Jordana potrénuje. A na takové vlnce si to jede :-)

Rocky Balboa (2006)

Ukončení série, které dopadlo trošku jinak než jsem očekával, přesto je to kvalitním, upřimným filmem. Sám - úplně sám, odepsán se rozhodne jít do poslední bitvy, aby si něco dokázal. Sylvester Stallone se vrátil zpátky!

Rocky V (1990)

Slabší ale pořád je to Rocky. Po úderech, které inkasoval, musí boxu zanechat a jít na odpočinek, než narazí na Tommyho Gunna, kterého začne trénovat. Jenomže jak tomu bývá v životě Tommy sice dosáhne vysněného titulu, ale nemůže se rovnat samotnému Rockymu. Co musí následovat pak? Pátý díl režíroval John G. Avildsen, ale tentokrát za něj Oscara nedostal.

Rocky IV (1985)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Souboj Stallone vs. Lundgren patří mezi ty památné bitvy. Jejich příprava na samotný zápas a dění kolem něj, jakoby to byl střet Sovětský svaz proti USA. Hodně silná je scéna v autě, kdy Rocky myslí na Apolla.

Rocky III (1982)

První díl ale naruby. Tentokrát je šampión Stallone a vyzývá ho Mr. T, samozřejmě bez A-Team :-) Rocky si sáhne až na samotné dno, ze kterého mu pomůže propotit pár trenek Apollo Creed, který na něj vybafne POHLED TYGRA.

Rocky II (1979)

Už to není pohádková romantika, ale reálný, plný emocí snímek o boxerovi, kterému se podařilo ustát drtivou melu v ringu se šampionem. Jenomže co dál? Budoucnost mizivá, vzdělání žádné. Jak se postarat o rodinu? Proto je správnou volbou postavit se proti šampionovi znova a utkat se s ním o titul.

Rocky (1976)

První Rocky na mě vždycky působí jako romantický film okořeněný závěrečným direcktem s příjemnou hudbou od Billa Contiho. Lpí spíše na dramatičnosti než sportovních soubojích, jak je později zvykem u ostatních dílů. Ale i přesto si ho pokaždé vychutnám.

Kickboxer (1989)

Takhle bych si dokázal představit pomstu za zmrzačení svého bratra. Jean-Claude Van Damme přesně tak jak ho mám rád a kam patří! Žhavé výstřely 2 si z tohoto filmu vystřelili ( Přidat gumový medvídky ).

Terminator Genisys (2015)

Co to do **** je? Nemám slov! Trailer vypadal dobře, ale samotný film rezignoval cca po 30 minutách! Dívat se jak Arnold hraje taťku tupce a létá jako Iron Man, to už i na mě bylo moc. Možná kdybych měl 5 roků, tak bych film ocenil. Uvidím časem, možná změním názor, až film uvidím znova, ale momentálně teď jsem nas***ý!

Terminator Salvation (2009)

Terminator Salvation by se mohl... by se mohl aspoň přiblížit prvním 2 dílům, protože je úplně jiný. Pohled do budoucnosti, ve které se odehrává souboj týkající se i minulosti, dopadl hodně nadprůměrně. Christian Bale jako budoucí vůdce odporu konečně dokazuje, že je toho hoden. Sam Worthington zahrál v rámci možností na oskara :-D a potěší i Anton Yelchin. Konečně je tady terminátor trochu jinak. Někteří ocení, někteří odsoudí. Pro mě třetí kvalitní Terminátor :-)