Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Vadí mi, že s Arnolda dělají úplného blbečka, vykrádají druhý díl a totálně poplivali předchozí dva díly! Nick Stahl je určitě výborný herec, ale do role Johna Connora se absolutně nehodí. Kristanna Loken je sexy ženská, ale také mě moc nepřesvědčila o tom, že by mohla být chladnokrevný vražedný stroj. Přesto se nejedná o nejslabší díl této série. Arnold potřeboval hlasy na zvolení guvernéra :-)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Podobný případ jako u Vetřelců. Cameron druhý díl krásně vymazlil k dokonalosti a ukončil. Vše funguje jak má od scénáře, režie, kamery, herců, střihu až po samotnou legendární hudbu, která se v následujících dílech úplně vytratila.

Terminátor (1984)

Ještěže v 80-tých letech neexistovaly v Americe prášky na horečku a Jamese Camerona osvítilo :-D Dnes klasika klasik. Kdo neviděl, musí napravit :-) Já se vrátím...

Vetřelec: Covenant (2017)

Už se nám tu začíná něco rýsovat :-) Rozhodně lepší počin než u Promethea. Minimálně o 2 třídy lepší. Digitální vetřelec si myslím, že není ani překážkou. Některé z otázek stále nejsou zodpovězeny. Chápu, že mnoho lidí bylo zklamáno, ale za to může název. Správně se jedná o pokračování Promethea a podle toho film hodnotím.

Prometheus (2012)

Po vizuální stránce super. U brutálních scén paráda. Demenci u některých postav bych i pochopil, ale to co nám slibovali, jsme nedostali. Možná v dalších dílech. Pro mě zklamání roku!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Po prvním zhlédnutí odpad. Po 20 letech jsem tomu ale nakonec došel na chuť. Ano, je pravda, že atmosféra je pryč, ale jako akční komedie to celkem funguje. Ron Perlman se bojí pavouků a Winona Ryder potřebuje promazat. Některé momenty jsou k smíchu a u některých si říkám, jestli to byl záměr nebo se to prostě nepovedlo?

Vetřelec ³ (1992)

Tam kde to Cameron bravurně zakončil, to David Fincher depresivně pohřbil a totálně rozkopal. Návrat k sci-fi hororu s chladným nepříjemným pojetím, až je člověku úzko. Zase na druhou stranu série měla pokračovat, tak nám tvůrci přináší krvavou naháněčku ve věznici, kde člověk neumí napočítat do tří a pohled na ženu je zakázán :-)

Vetřelci (1986)

Zatím co první díl byl spíše hororem, druhý díl je akční jízdou. Hromada vetřelců, cool hlášek v podání Billa Paxtona, propracovaný až vymazlený příběh v čele nekompromisní Sigourney Weaver, která si na zmetka z kosmu brousí zuby. James Cameron to udělal podle sebe a já mu za to děkuji! Pro mě nejlepší díl z celé série. Nemůžu si pomoct.

Vetřelec (1979)

Něco ve tmě na kosmické lodi dělá pořádný bordel! Mrazivá hororová sci-fi perlička, ze které se Vám může nafouknout břicho k prasknutí.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Čas nezastavíš. Zpomalení, bolest a dokonce, že rejže je rýže. Poslední díl kvalitní série přináší reálný pohled dvou policistu na život s odstupem času. Riskovat - neriskovat. Budeš táta, budeš děda. Půjdeme do toho nebo radši ne? Nakonec se vyždímají poslední síly ale pouze jako tým dokáže dvojice fungovat a uspět.