Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Pokračování Mechanika je svižnější a modernější, ale nedosahuje kvalit jako originál či remake. Přesto dávám plný počet, protože jsem od filmu očekával akci a chtěl jsem vidět Stathama jak každého skope a to jsem dostal, takže u mě dobrý :-)

Mechanik zabiják (2011)

Originál je bezchybným filmovým řemeslem a Simon West to moc dobře ví, proto si Mechanika udělal tak trochu podle sebe. Cením si toho, že film neobšlehl a snažil se mu vznést svou vlastní cestu a namíchal vlastní ingredience. Arthur Bishop válí!

Mechanik zabiják (1972)

Moje první seznámení s panem Mechanikem Bronsonem, vynalézavým zabijákem, který by Vás dokázal 1 000 krát zabít a pokaždé jinak a aby to vypadalo jako náhoda nebo nehoda.

Tucet špinavců (1967)

Lee Marvin je záruka. Jako velitel odsouzených odpadlíků jsem mu věřil každou vteřinu. Zrežírované na výbornou, herecké výkony všech zúčastněných herců je dechberoucí. Hudba sedne jako prdel na hrnec a celkový zážitek z filmu je pořád silný, i přes svou minutáž. Důležité je nebýt nablízku Kojakovi, až mu zase hrábne :-)

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tak tohle bolelo jako kopanec do koulí. Návrat k R-ku a přesto to nebylo ono. Proč cítím takovou pachuť. V předchozím díle šel zachránit dceru, v tomhle zase syna. Ztratilo to kouzlo předchozích dílů. Ani žádná památná scéna se mi nevybavuje - jen ničení a velká bouračka města. Uvidíme, jestli vznikne někdy další díl. Pokud ano, doufám, že se do budoucna polepší!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce Willis táhne do boje bez cigaret, sprostých slov a tu a tam někoho sejme náklaďákem :-) Čtvrté pokračování stále drží laťku vysoko nahoře, i když se upustilo od předešlých tradic a R-ková záležitost vystřídala PG-13.

Smrtonosná past 3 (1995)

Když teroristé zaútočí na město, Bruce Willis si vezme prášek na bolest hlavy, zapálí si a společně se Samuel L. Jacksonem jdou vyřešit pohromu. Oba jsou jiní, rozdílní ale v této situaci musí táhnou za jeden provaz. Vždy mě pobaví otázka policisty v bance: Jste v pořádku? A špinavý Willis odpoví: Dneska se pere :-D :-D

Smrtonosná past 2 (1990)

Tentokrát se děj filmu z mrakodrapu přesouvá na letiště, kde John McClane čeká na svou ženu. Jenže letiště přepadnou po zuby ozbrojení teroristé a Willis musí znova excelovat jako policajt, který se s nimi rozhodne udělat krátký proces.

Smrtonosná past (1988)

Bruce Willis navštíví svou ženu v nedostavěné budově firmy Nakatomi, kterou přepadne banda teroristů v čele s Hansem Gruberem. Nemůže jen tak přihlížet a rozhodne se je pozlobit. Proto jednoho po druhem ničí a hláškuje jeden vtip za druhým, i přesto že ztratil boty :-) Jeden z těch filmů, který je dnes klasikou.

Komando (1985)

Tahle zelená bareta ti nakope prdel. - Zelený barety? Ty mám nejradši! Ty si dávám každý den k snídani a zrovna teď mám velký hlad! A flákne ho po tlamě nebo: Kde je Sully? - Pustil jsem ho. A mnohem více uslyšíte a hlavně uvidíte ve filmu Komando, které doporučuji pustit s českým dabingem ( Jiří Zavřel ), protože ten umocní ještě víc tuhle klasiku.