Ghost in the Shell (1995)

Lepší a líp vizuálně pojatý city folk z budoucnosti do té doby, a asi ani od té doby, nevytvořil. To je sice sekundární až terciární záležitost, ale napadlo mě to jako první. Super i jako sci-fi, vkusný soundtrack...skoro není co vytknout...je pravda, že animované japonské filmy mají hromadu homogenních rysů, ale protože se západu tolik vymykají, ještě nějakou chvíli mi budou připadat neotřelé.

Láska a čest (2006)

Neklasicky o klasických samurajích a samurajské etice a etiketě. Pro pokročilejší samurajské diváky.

Kick-Ass (2010)

Kompozičně i dějově velmi zajímavý film. Neočekávané dějové zvraty a málo nudy. Autor se velmi vkusně vysmívá pro komiksový žánr zažitým klišé a stereotypům. Záměrně neherecký výkon hlavního hrdiny rovněž velice pobavil. Originální každým coulem, to se dnes cení.

Zlo mezi námi (2003)

Skandinávci se v mnohých filmech vyrovnávají se svojí minulou brutálně přísnou etiketou a pravidly morálky. Tenhle film je nejen kritizuje (třeba jako Král z ostrova Bastöy), ale ukazuje přerod. Učitel - sociální demokrat, apod. - čímž ukazuje základy moderní švédské společnosti, kterou mám alespoň já osobně za jednu z nejvyspělejších na světě. Povinné pro všechny, kdo rádi moralizují.

Krakatit (1948)

Vynikající, vynikající adaptace Čapkova antitotalitního románu. Minimálně na úrovni adaptace Bílé nemoci.

Atentát (1964)

Ať si říká kdo chce co chce, Sequens uměl vyvolat napětí a byl to vynikající režisér. Charisma Radoslava Brzobohatého na atmosféře taky dost přidalo, i když bych upřednostnil, kdyby tam hrál herec doslova neznámý.

Bavorák 2 (2006)

Podivné, nepřehledné, rozplizlé. Atmosféře by se věřit dalo, ale ten konec...

Bavorák (2003)

Docela vtipný film o situaci, která se mohla reálně stát, a o životním stylu, který vedly v 90. letech možná až desítky procent Rusů ve věku filmových hrdinů...

Barbar Conan (2011)

Dost trapný remake na úrovni posledních dílů Xeny.

Sloní muž (1980)

Podívejte se a staňte se zavilým a upřímným levičákem. Smutná a pochmurná krása filmu je mohutně podpořená věrohodnými hereckými výkony. I když podobný syžet vždycky vyzývá k vytvoření klišé, v tomto případě se tomu tak nestalo. To je sám o sobě velký úspěch.