Tři mušketýři (2011)

...říkal jsem si: Christopher Waltz jako Richelieu!

Bát se nebo zemřít (2012)

Pár hororových povídek průměrné kvality. Dílko nelze vnímat jako celovečerní film, ale jako pár drobotin. Takoví hororoví bakaláři k nedělní kávě. Třetí hvězdu dávám za asijské upírky. To je kombinace, kterou budu baštit vždycky...

Dlouhá cesta (2002)

Šílený kýč plný všech klišé, které jeden kdy o romantických filmech měl. Shlédl jsem dokonce se sebezapřením, nechtěl jsem rušit plačící drahou polovici. Jednu hvězdu dávám za překrásnou ztvárnitelku hlavní ženské role.

Samoubijcy (2012)

Zprvu se mi film zdál docela originální. Velká dávka typicky ruského kýče a vyloženě odfláknutý konec z něj udělali docela špatnou ruskou komedii, která tak nějak přispívá krizi současného ruského filmu. Dvě hvězdy za pár vtipných momentů a za to, že si někdo v pravoslavném světě vůbec troufne dělat legraci ze sebevraždy.

Svobodní se závazky (2011)

Nízké hodnocení je dáno asi tím, že rodinná tématika je odsouzena k B vždycky předem. Tohle je takový rodinný Sex ve městě, jenže ryze výchovného charakteru. Všechno samozřejmě dobře končí a tak se žádné překvapení nekoná. Na druhou stranu komedie má limity vždycky, a já si myslím, že v rámci žánru se o lehce nadprůměrnou podívanou jedná. Dal bych dvě a půl hvězdičky, ale to nejde...

Skyfall (2012)

Více ukázek moderního britského engeneeringu, ještě lepší Craig, Čína jako prostředí právě v čas, kdy je nesmírně in. Bondové byli vždycky trendové filmy, takže proč ne. Vyzdvihnul bych moderní výtvarné prostředí a soundtrack, který je vyloženě preskriptivní.

Memorias de mis Putas Tristes (2011)

Tohle není obyčejný film o děvkaři, to je film o milovníkovi... Zvláštní kombinace hispánských a skandinávských elementů dala vzniknout zajímavé a docela zábavné, přesto však vážné podívané. Má spoustu žen a všechny miluje. Vždy je zdvořilý a elegantní. Prolínáním dvou rovin - minulosti a současnosti - režisér posouvá film do až existenciální roviny.

Děťjam do 16... (2010)

Z uměleckého hlediska nic moc. Zato tenhle film parádně vystihuje vztahovou problematiku současného Ruska. Nelze nevidět tu spoustu schematismů a klišé, ale když je to prostě a jednoduše pravdivé a jeden něco podobného sám prožívá, film se nemůže nelíbit.

Mise (1986)

Jakto, že jsem to neviděl dříve? Nejen soundtrack by Mr. Morricone dělá z tohohle filmu klasiku žánru. A pozor, nejedná se o lacinou levičárnu á la Milionář s chatrče!

Neporazitelný (2002)

Peter Falk v nigga fight filmíku? Škoda ho. Film sám v rámci omezenosti svého žánru, který mám bůhvíproč rád, ok. Nic světoborného snímek nepřinesl.