Prázdniny (2006)

Opět film u kterého jsem na konci řekl "To stopero režírovala ženská!" a zase jsem se trefil. Průměrný romantický film pro ženské, kde si hlavní postavy mluví v prázdné místnosti pro sebe, logické díry jsou občas o velikosti výtluků na českých cestách a kde má film tak unylé tempo, že by to uspalo i dítě s ADHD. Dokonce i ty emocionálně napjaté scény byly tak nějak....slabé a nijak nezvedly člověka ze židle. Přehnaná více jak dvouhodinová stopáž tomu vůbec nepomohla, vystříhat by tady šlo minimálně pětinu filmu. Co se týče hudby: ač mám rád Imogen Heap tak mi tady její hudba přišla vložená strašně násilně a k filmu mi vůbec neseděla. Jiné hudby jsem si ve filmu vlastně nevšiml, takže buď jsem ji ignoroval nebo byla velmi nenápadná. Což u filmu, kde jedna z hlavních postav skládá hudbu mi přijde docela mínus. Stejně jako když film, kde se hlavní postava živí tvorbou a stříháním filmových trailerů, má trailer, který převypráví prakticky celý film a vyspojluje většinu věcí. Ale už jsem si zvyknul, že to je u těchhle "ženských" filmů tak nějak standard. Buď se díváte dvě hodiny nebo dvě minuty, tak jako tak to hlavní uvidíte. Věřím, že se najde spousta fanoušků, já už to asi vidět nepotřebuju. Plus bylo, že se na Diazku i Windletku dívalo docela dobře, ikdyž to přehrávání si občas mohly odpustit. A nikdo mi nenakecá, že Cameron Diaz píchá s podprsenkou!!!

Želvy Ninja (2014)

Strašný hnůj. Docela se divím, že to nerežíroval Michael Bay, ono to tak dost působí.

99 domovů (2014)

Murrica in a nutshell. Země svobody. Smutné ale je, že Carver měl naprostou pravdu. Když na něco nemám tak si to nekupuju. Argumenty "Mám platit sobě na hypotéku nebo někomu jinému na podnájem?" už v době extrémně předražených nemovitostí dávno neplatí. Můžeš si platit na hypotéku, ale dokud nedoplatíš poslední korunu, tak barák stejně nemáš. Což znamená třeba 30 let. Velmi aktuální film a bude čímdál aktuálnější i v ČR, kde je pro mnoho lidí hypotéka v podstatě norma. Nemáš hypotéku? Jsi divný!!!! Škoda toho useknutého konce, čekal jsem nějakou dohru, vlastně to skončilo v nejlepším..

Pád Bastily: Kronika revoluce (2020) (TV film)

Jako dokument asi super, ale vážně nikomu nepřijde divné jak moc tam používají záběry z hry Assassins Creed? Dokonce z trailerů? A navíc tu pak z toho jsou i obrázky v Galerii? Docela by mě zajímalo jestli na to měli od UbiSoftu licenci.

Desperation Road (2023)

Neuvěřitelně pomalé drama, kterému chybělo napětí, normální hudba, sympatičtější postavy, uvěřitelnost a trochu i koule. Vlastně u závěrečných titulků jsem řekl "To bylo strašné, tohle stopero režírovala ženská". Mno....zjistil jsem, že se nemýlím. Jednu hvězdičku dávám za Mela Gibsona, jinak mi na žádné postavě vlastně nijak nezáleželo. Dalo se to natočit úplně jinak a lépe.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

S každým dílem ubývá invence a upřímně to začíná dost nudit. Hrozné CGI tomu nepřidává. Film, který zapomenu prakticky do týdne. Nebo možná ne, plastiková Fox mě asi bude ještě nějakou dobu děsit. Ale že bych se úplně nudil říct nemůžu. Alespoň to nemá 3 hodiny jak bývá dneska v módě.

Tchán s tchyní jsou psanci (2023) odpad!

95 minut kydání hnoje na obličej. Šílená kokotina bez jakékoliv hodnoty. A když už by to člověk chtěl nějak pustit bokem tak nechutně otravný Devine svým pitvořením, hnusnýma xichtama a neherectvím zničí i ten zbytek pohody. To si člověk má chuť vydloubat oči vidličkou. Proč to má Brosnan zapotřebí? Asi 3krát jsem se zasmál.

Blade: Trinity (2004)

Co se dalo vylepšit a opravit od předchozích dílů, to se nevylepšilo a neopravilo. Co se dalo podělat, to podělali ještě víc. Stále je tu trapné, tuctové a nevýrazné "fight techno" při soubojích. Stále jsou bitky divné a Snipes nevypadá, že by se uměl rvát, stále to má hrozně béčkový nádech. Ale navíc je tu teď ještě blbější scénář, ještě hloupější režie a nepřehlednější záběry než kdy předtím. Hlavně při bitkách. Navíc Drakula je tady celkem k smíchu. Oproti tomu, co ve dvojce dokázal Del Toro s Nomakem, který byl jenom nějaký bio-experiment, tak tady působí pán ó velkomožný drákula jako nějaký turista z Kazachstánu. Hrozná škoda promarněného potenciálu. Není divu, že jsem si i po dvaceti letech pamatoval scény z dvojky, ale jediné co jsem si pamatoval z trojky bylo, že buchta měla sluchátka a gaučová veverka predátorovskou čelist. Goyer režírovat opravdu neumí.

Blade 2 (2002)

Musím uznat, že narozdíl od jedničky tohle má takovou jakoby Underworld atmosféru. Stále je ten scénář v některých momentech hrozně stupidní (třeba UV granáty a UV bomba), ale Del Toro tomu dal něco navíc. Už to není stupidní laciná techno-vybíječka, ale už to má něco navíc. Minimálně  je tam poznat lepší rozpočet a skvělý Luke Goss.

Blade (1998)

Klasika, která strašně zestárla. A nemluvím jen o tricích a podobně, ale i hudba, styl, hlášky. Z dnešního pohledu naprostá kravina. Ale pod 3 nejdu.