Hypnotik (2023)

Takové nemastné, neslané, od začátku docela průhledné a předvídatelné. Bohužel tam je Affleck se svým koženým xichtem bez jakéhokoliv náznaku herectví, za toho hvězdičku dolů. Jinak not great, not terrible. Za týden nebudu vědět o čem to bylo.

Černé zrcadlo - Démon 79 (2023) (epizoda)

Z šesté série díky Gaapovi nejzábavnější díl. Ale stejně jako předchozí, co to tu má co dělat? Z původně skvělého Black Mirror udělal Netflix povídkovku typu Krajní Meze. Ty byly dobré, Black Mirror má být alespoň podle mě o něčem jiném.

Flash (2023)

Na to, že se tam toho dělo tolik, se toho vlastně moc nedělo. Ono se vlastně nestalo nic. První půlka se táhla jak hlen a člověk čekal, kdy teda začne nějaká pointa, druhá půlka se utopila v klasickém digibordelu, který vlastně nakonec ani nedával smysl. Celé to časové mambo džambo bylo ke konci tak překombinované a přepálené, že ač jsem jej zvládl sledovat a chápat, nepřišlo mi tam naprosto nic důležitého. A bitva s Kryptoňany, kvůli které jsem vlastně do kina hlavně šel, byla jen taková jakási demoverze. Malá a hrozně protahovaná roztržka pár jednotek na poušti. A když nad tím tak přemýšlím tak s tím jak rychle lidi umírali a kolik jich tam bylo, se divím, že tu scénu dokázali zásobovat lidma tak dlouho. Jinak zklamání, jakýkoliv vliv filmu na cokoliv nula. Převyprávění Kryptoňanské invaze....nula. Charisma Zoda a Faory.....nula. Charisma Supermanky....nula sice ne, ale zatraceně nízko! SMYSL Supermanky v tomhle filmu.....nula! A vzhledem k tomu, že James Gunn bude celou tuhle frančízu restartovat a všechny herce vykopal, tak smysl tohohle filmu je vlastně taky nula. Co mě ale dost zklamalo byly efekty. Když si vezmu jak vypadal Man of Steel před deseti lety, tak tenhle film vypadá jako vtip. Efekty jsou prostě slabé a laciné. V roce 2023 bych čekal jinou úroveň grafiky. Jakoby věděli, že tenhle film dojíždějí ze setrvačnosti a řekli si, že ty prachy na efekty raději vrazí jinde a tady to udělají levněji. Scény s matkou byly fajn, dokud zase nešla logika do háje, kdy při zrychlení Flashe všude lítají blesky a celý pokoj svítí a elektrizuje, ale když dává mámě do košíku plechovku fazolí a když s mámou mluví a pro plechovku uteče a zase se vrátí tak se žádné blesky nekonají a civilisti ani neví, že se něco stalo. Tohle je lazy writing! Den po promítání vlastně ani nevím jestli někdy chci film vidět podruhé a to ani bitevní finále. Dávám tedy zatím 2* a to hlavně za skvělého Keatona a digicameo N. Cage. Celkově tedy zklamání. A začátečních 20 minut bylo silné WTF. Celá ta část s přepadením a padajícíma miminama byla tak stupidní, trapná a do filmu nepatřící, že nechápu jak do toho vlastně mohli dát prachy. I díky tomuhle nedám ani 3 hvězdičky.

Černé zrcadlo - Beyond the Sea (2023) (epizoda)

Námět pěkný, ale co se týče logiky tak je vidět naprostá bezradnost scénáristy. Jinak hrozně roztahané a předvídatelné a v závěru si úplně neumím představit, že by Aaron Paul reagoval tak klidně jako v seriálu. Nelogický díl na efekt, velká slabota.

Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

Za mě úplně mimo. Nechápu proč tohle bylo v Black Mirror, tématikou se to do seriálu vůbec nehodí.

Láska natvrdo (2023)

Blbé, místy trapné, ale přesto stále zábavné. Za měsíc asi vůbec nebudu vědět, že jsem to viděl, ale na takový nenáročný večer dost v pohodě. Minimálně hvězdičku z toho hodnocení dělá Cosima Henman, na tu byla opravdu radost koukat.

Obecná škola (1991)

Velmi příjemný film ukazující děti, které si normálně hrají venku (narozdíl od toho, když se podívám z okna a vidím ještě mladší děcka jak sedí u baráku a čumí do telefonu) a lidi, kteří ještě měli v životě nějaké normální hodnoty. Jeden z těch dobrých českých filmů, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se v něm vlastně tak nějak nic neděje. A hvězdičku dolů dávám za Svěráka, ten mi dokáže znechutit cokoliv, když ho vidím hrát.