Veřejní nepřátelé (2009)

Vcelku průměrná až podprůměrná gangsterka s dobrým Deppem a Balem. Má to podle mě dost realistické přestřelky, vše je ale jaksi nepřehledné. Nevím jestli za to může roztřesená kamera nebo styl natáčení, ale měl jsem obecně dost problém se vyznat kdo kde je. A stejný problém jsem měl i u vedlejších postav. Jakožto neznalý Dillingerova případu jsem absolutně neměl páru kdo je kdo a film mi v tom nijak nepomohl. V závěru to pro mě tedy bylo takové nějaké, že byl tam Bale, Depp, Cottillard, Clarke, ty jsem znal a zbytek mi splýval a nikdy jsem nevěděl kdo je kdo a co vlastně dělá. Takže jsem v každé hromadnější scéně hledal hlavně výše zmíněné 4 postavy, abych se vůbec zorientoval v ději. Za mě velká slabina. Stejně tak jako naprostá absence jakékoliv atmosféry nebo napětí. Až zbytečně moderní styl film nakonec degraduje na jakousi zapomenutou gangsterku s Deppem, ze které si vlastně na moc nevzpomenu. Škoda a promarněný potenciál.

Bulšit (2001)

Chybí mi tyhle stupidní, zábavné, jednoduché a politicky nekorektní teen komedie/parodie o nadržených kokotech ze střední, které vycházely o dvě dekády zpátky. Kupodivu tahle mě vždy nějak míjela. Lepší průměr trochu ve stylu Scary Movie. Ale určitě času nelituju, bavil jsem se. Podíl dobrého humoru vůči trapnému/špatnému cca 50/50

Gran Turismo (2023)

Asi si nebudem nic nalhávat a rovnou si řekneme, že je to obří reklama na Sony, PlayStation, Motul, RedBull, Pumu a další velké značky, ale zrovna k tomuhle tématu to patří. Taky je třeba přiznat, že scénář byl trochu uspěchaný, hlavně co se týče fyzického tréningu. A ač (stejně jako jsem komentoval u LeMaň 66, nejsem prostě fanda závodních filmů) tohle není můj šálek kávy, v mých počítačových začátcích jsem si nějakou tu hodinku za volantem taky užil a teď se teda přiznám, že GT mě nadchlo jak caparta vážka. Je tam nějaká ta rodinná vata, je to předvídatelné jak prase (skutečný příběh jsem nestudoval, tak nevím jak moc věrné realitě to je), ale ten smysl pro detail, atmosféra, napětí....všechno bylo perfektní. Blomkamp se ukázal v žánru, ve kterém bych ho nečekal a vydělal si zase na nějaké ty svoje projekty. Není to dokonalé, třeba se časem rozmyslím, ale momentálně dávám 4.  A oceňuju soundtrack od Balfeho.

Blue Beetle (2023)

Ono to mělo dost dobrý potenciál a byl jsem fakt zvědavý jak se to povedlo. Mno....bohužel je z toho low-end mexická srajda ve stylu komixáků z přelomu tisíciletí. Asi největší chyba je ve výběru herců, tady mám pocit, že všichni soupeří v tom, kdo bude otravnější a nejmíň sympatický. A nebo kdo hůř hraje (hlavně Bruna a Susan). Takže nakonec člověk vlastně ani nikomu nefandí, protože většina hlavních postav jsou otravní rádoby-vtipní-retardi a veškeré situace s nimi se film snaží zahrát do jakéhosi "rodinného humoru". Ve výsledku tak nefunguje ani ztotožení s postavami ani vytvoření jakéhokoliv napětí a emocí u diváka. Triky jsou tak 50/50, občas dobré, občas průser, jdou víceméně ve stopách současného DC trendu. Úplně film nezatracuju, dívat se na to dalo, ale je to strašně promarněná šance (jak už je u DC zvykem). Navíc plná logických kiksů a nedomyšleného scénáře. A ta latino tématika tomu taky vůbec nepomohla.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Má to Ford vůbec zapotřebí? Dial of Destiny je spíš trapně působící pokus ždímat prachy z dávno mrtvé frančízy než nějaké důstojné pokračování či zakončení. Spousta lazy-writingu (odfláknutého scénáře) a otravných postav. Asi je něco špatně, když jsou hlavní postavy tak otravné, že člověk fandí záporákovi aby už je sejmul. Je třeba ale říct, že Mikkelsen byl asi nejvýraznější postava. Indy už je senilní důchodce a ta otravná neherečka Polívková s malým hnusným zlodějským cigošem (není to rasismus když hnědá postava je zloděj?) brnkali na nervy každou minutu na plátně. Žádné napětí, sterilní zábava, zbytečný film. A nikdy jsem asi nepochopil tady ty "dobrodružné" filmy kde někdo kdysi vymyslel něco tak nebezpečného, že aby to nikdo nepoužil tak to rozpůlí a udělá mapu, aby to někdo v budoucnosti mohl najít a použít. Nestačí to prostě nevyrábět nebo to rozbít kladivem? Říkám....lazy writing.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Naprostá komixová paráda. Snad jen škoda absence humoru z jedničky, u té se člověk nasmál dost, tady už to hráli na vážnější notě. No a hráli hráli a nedohráli. Udělat z finále cliffhanger byl docela kop do koulí. Jinak ale paráda, V poslední době výjimečně skvělý Marvel.

Meg 2: Příkop (2023) odpad!

This was some Asylum level shit!!! Tak jak byla jednička ještě vcelku zábavná, tak toto bylo úplně absurdní a nudné a přišlo mi, že scénář vymyslel nějaký 12-letý nerd. Nejvíc mě pobavily obleky a plavání bez přístroje v 7km hloubce a rozhovor "A co tlak?" "Takhle to nefunguje, voda se nestlačuje, stačí vydechnout vzduch". A malý čínský fracek, který byl v minulém dílu jen otravný byl tady vyloženě k nesnesení. Navíc hraný nějakou hnusnou neherečkou Shuya Sophia Cai. Ve finále pak tuhle tragédii totálně zakopal Mega Shark vs. Giant Octopus konec. Dvě hodiny života, které už mi nikdo nevrátí. Divím se Stathamovi, že má tohle zapotřebí.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Nenáročná "guilty pleasure" sranda se znuděným Stathamem, otravnou čínštinou, silně děravou logikou a neexistující fyzikou.

Barbie (2023)

Neuvěřitelná progresivní pitomost, dokonale vyvážená genderově i rasově, včetně postižených, buzerantů, leseb a transek a veškerého toho LGHDTV+ bordelu. Navíc včetně stupidního příběhu. Dávám jednu hvězdičku za Margot Robbie, která tady hrála opravdu perfektně. A taky za to, že ač je to pitomost jako svět, když bylo potřeba vyvolat emoce tak dokázala vytasit vcelku fungující a dobré vážné scény.

Neporazitelný (2021) (seriál)

Asi bych nečekal, že mě v současnosti chytne animák ve stylu devadesátek, ale jo. Stojí to za to!