Škola základ života (1938)

Ten konec to trošku kazí, jinak je to ale bájo legrace, ze který si zapamatujete hlavně herecké výkony, ze kterých přímo prýští nadšení.

Hrátky s čertem (1956)

A vy si myslíte, že můžete obyčejnskýho českýho člověka jen tak ztumpachovatět?

Poslední sezona (2006) (seriál)

To je špatnej vtip. To se nemoh Hynek Bočan aspoň jednou kouknout na hokej, než tohle začal točit? Kdyby aspoň hokejový scény byly pořádný, koukali by se na to aspoň fanoušci, kterých je v Čechách myslím dost, tohle ale žádnej hokejovej fanoušek snad ani nemůže zkousnout. A "nehokejová" část? Z tý je poznat, že nestačí jenom posbírat to, co fungovalo v pár seriálech z poslední doby (motivy, charaktery, herci), hodit to do jednoho hrnce, promíchat a servírovat. Kromě ingrediencí je totiž důležitej taky recept, kterej určí jejich množství a způsob přípravy. A ten tentokrát zatraceně chybí. Škoda, docela jsem se na to těšil (kvůli hokeji a Petrovi Formanovi). Koukat ale už nebudu, jeden díl stačil.

Vrať se do hrobu! (1989)

Jedna z mých úplně nejoblíbenějších českých komedií. Naprosto geniální scénář a hlavně ultrabáječnej Milan Šteindler, kterej nikdy předtím a nikdy potom nebyl ve filmu takhle dokonalej. Vůbec se nedivím, že ho tam všechny holky milovaly. (Vrať mi ty dopisy!!!) A hlavní vtip (vlastně filosofická myšlenka filmu), kterej se týká středoškoláků - maturantů, platí dneska stejně jako tenkrát. Prostě z nich vyrostou stejný blbci jako sme my.

Janek nad Janky (2003) (TV film)

V tejhle pohádce se i čůrá, a ne jednou!

Rocky IV (1985)

Je to celý překrásně narýsovaný dopředu, průhledný, jasný a ... ultrazábavný. USA proti SSSR - docela mě překvapuje, že na to došlo až ve čtvrtým díle, protože už trojka neměla o čem. Karty byly předem rozdaný, tak si tvůrci v čele se Sylvestrem užívali hru "na Ivany" úplně bez zábran, a na výsledku je to znát. Jednoznačně nejzábavnější díl z celý Rocky série. Pokud ovšem na tu hru přistoupíte taky ("Ivane, bij!", volá filmová manželka Dolpha Lundgrena Brigitte Nielsen. Jako bývalá manželka skutečnýho Sylvestera Stallona asi ví proč).

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Viděl jsem to znovu po letech a zklamalo mě to. Střídají se dobrý a špatný momenty, jako celek se mi to ale nezdá. To už není Kundera, i když ve stopovým množství se tam rozeznat dá. A českej dabing Juliette Binoche se mi nelíbil ani trochu.

Vodka Lemon (2003)

Velice úsporná, nepodbízivá komedie s několika nezapomenutelnými scénami (hlavně všechny scény se skříní a vůbec obchody hlavního hrdiny), která ukazuje absurditu arménského života ještě v 21. století.

Chačipe (2005)

Vynikající způsob, jak natočit autentický dokument. To, co děti natáčejí (dokonce i inscenované výstupy, a ty možná hlavně), o jejich životech vypovídá tak strašně moc, až z toho mrazí. Spousta originálních a fungujících nápadů, které z Miroslava Janka dělají korunního prince českého dokumentu.

Baron Prášil (1961)

Naprostá a dokonalá klasika, to je jasný. Ty ultrahumorný triky (který se tam dějou jakoby nic) se nedají zapomenout. A je to překrásně výpravný.