Krvavý román (1993)

V český kinematografii snad ani není s čím srovnávat. Opravdu odvážnej experiment, velice zábavnej a nejspíš neopakovatelnej. Největší (soukromou) radost mi udělala role Vlastimila Bedrny.

Až přijde kocour (1963)

Krásně poetické, přemýšlivé a přitom zábavné.

Všichni dobří rodáci (1968)

Na roli Vladimíra Menšíka v tomhle filmu nikdy nezapomenu. Film jako celek má nebývalou sílu a výpovědní hodnotu. Považuju ho za jeden z nejlepších českých výpravných velkofilmů.

Lišáček Lup (1981)

Myslím, že to naposled dávali tak před dvěma, třema rokama, stihnul jsem jen druhou půlku, ale byla to paráda. Jeden z mých absolutních dětských favoritů.

Faktótum (2005)

Tak tohle je dobrý, jenomže mám neodbytnej pocit, že to mohlo bejt ještě mnohem, mnohem lepší. Uvědomuju si, že si to myslím hlavně proto, že jsem docela velkej fanoušek Charlese Bukowskiho a spoustu jeho knížek jsem čet, a proto jsem od tohohle filmu čekal fakt hodně. Předchozí Hamerův film mě navíc dost bavil. Jenže i když je Faktótum vtipný a nikdo lepší než Matt Dillon pro roli Hanka Chinaskiho zřejmě neexistuje, jako celek ten film tak nějak nedrží pohromadě. Je to velká škoda. Myslím, že kdyby si tvůrci dali ještě pár měsíců práci se scénářem, přemítáním, co z Charlese vybrat a jak to použít na plátně a promýšlením výstavby filmu, určitě by to bylo k prospěchu věci. Ale stejně mě to dost bavilo i takhle.

Gummo (1997)

Krutě realistické, trošku surrealistické, poněkud nechutné a šokující, lehce monstrózní, ale pořád dost dobré.

Palmetto (1998)

Ano, i tenhle film měli točit bratři Coenové, aby zužitkovali absurditu nadějnýho námětu, vyždímali z kvalitního hereckýho obsazení maximum a dodali filmu duši. Bohužel jsou jen dva a nemůžou stíhat všechno. Škoda.

Všechny moje lásky (2000)

Hudební komedie, která je opravdu uvěřitelná a "ze života". Jasně, ze života dost ulítlýho hudebního fanouška, ale já se v tom našel, protože muzika a láska je to, co dává našemu životu smysl. Nebo ne? No, to je jedno. Super film.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Chytrá, vkusná komedie, díky který jsem si zamiloval Bena Stillera a potvrdil si kvality Edwarda Nortona. Extra třída "rodinných filmů".