Království nebeské (2005)

Pro Království nebeské platí to samé, co jsem psal už o Gladiátorovi - mohlo vzniknout něco velkýho, ale režisér a scénárista by se nesměli bát komerčního neúspěchu a zkusit to "trochu jinak", než jak jsou zvyklí. Každopádně z vizuální stránky filmu jsem byl unešenej, pokud jste tenhle film viděli na plátně, víte, o čem mluvím. Ty triky s kamerou jsou dokonalý. Škoda, že Scottovy pozdní filmy nemaji v druhým plánu, pod povrchem, vůbec nic, co bychom už nevěděli, nebo aspoň nečekali. Za tu krásnou podívanou ale dávám čtyři hvězdičky.

Gladiátor (2000)

Ridley Scott potřebuje scénáristu, kterej by kašlal na to, jestli jde nebo nejde vstříc vkusu konzumentů hollywoodských historických velkofilmů a kterej nepoužívá stokrát ohraný klišé při výstavbě příběhu. Mohlo by totiž vzniknout něco nezapomenutelnýho. Po filmařskej stránce je Gladiátor téměř dokonalá a nezapomenutelná podívaná, jenže někdy je lepší nevzpomínat, protože některý momenty příběhu jsou tak blbý, až je to člověku líto. Zas tak starej Ridley ještě neni, aby už moh bejt senilní, nebo jo?

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Tenhle film úplně zabila režie. Mohlo to bejt vtipný, kouzelně barevný a stylový herecký představení, ale místo toho vzniknul nesnesitelně jednotvárnej a předvídatelnej film, ve kterým mi všechny gagy připadaly úplně stejný a do kterýho jako by se ty barevný a pečlivě vyvedený kulisy ani nehodily. Odcházel jsem z kina hodně zklamanej.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Tak tohle je slabý. Hoši tentokrát neodhadli, kdy už je to ale tak blbý, že to neni ani sranda.

Blbý a blbější (1994)

Tahle těžce dementní úchylárna stojí za vidění hlavně v původní verzi, televizní dabovaná už to naklání moc přes okraj žumpy. "Skvělých" buranských gagů je tam tolik, že i kdybyste se rozhodli už předem, že se smát nebudete, do pěti minut to porušíte a pak už to nepůjde zastavit. Hlášku o kanárkovi používám dodnes.

Něco na té Mary je (1998)

Dillon a hlavně Stiller jsou dobrý skoro ve všem, i kdyby to byla naprostá kravina. Nesnáším ale, když je něco samoúčelně nevkusný (samozřejmě, tady je účelem, aby nevkusný diváci řvali smíchy a pak si patlali sperma do vlasů, uznávám). Ovšem taky jsem byl v pubertě (Farrellyové budou bohužel asi navždycky), a navíc, smál jsem se taky, tak nemůžu bejt zas tak přísnej. Ty tři hvězdičky jsou ale stejně pro Bena.

Extra život (1997)

Trochu horší čtyři. Je to parádně ujetý a je jenom škoda, že je to tak nedotažený, stylově nejednotný, což je v tomhle případě ke škodě věci. Kdyby tenhle film natočili ve svým stylu bratři Coenové, byla by to kultovní záležitost jako vyšitá.

Osobní strážce (1992)

Tenkrát mě, dnešního punkera (cha) bavily dokonce i ty songy.

JFK (1991)

Nevím, co bych na to řekl dneska, ale tenkrát mě to fakt bavilo a pokud si dobře vzpomínám, za celej film jsem se ani jednou nedošel vyčurat, přestože jsem se koukal sám a na videu, takže jsem to klidně moh na chvíli stopnout. Vzpomínám si taky, že na konci jsem byl úplně rozebranej a na Johna F. jsem pak ještě pár týdnů myslel ve svém volném čase a dvakrát se mi o něm (a Kevinovi) dokonce zdálo.

Takoví normální zabijáci (1994)

Fenomenální. Nejradši mám části, kdy je to groteska, a klipovky. Vynikající Cohenův song a moje první setkání s Jane´s Addiction.