Mlha (2005)

Takovej nepovedenej televizní film. Kupodivu jsem to dokoukal až do konce. To se mi ale u béčkovejch a céčkovejch hororů (myslím u těch, který se mi vůbec nelíbí) stává až moc často, takže bych se neměl divit a spíš s tím začít něco dělat. Nekoukejte na to, není důvod.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Kladně to musím hodnotit hlavně kvůli muzice, perfektně se tam hodila. Je to tak trochu hudební film, takže si ho (pop)rockovej fanda užije, i kdyby ho zpracování příběhu náhodou nudilo.

Discopříběh (1987)

Já se při tom vždycky hrozně směju těm jejich vikslajvantovejm dresům, je to vlastně taková kostýmní komedie. Tahle hvězdička je za (pro mě subjektivně) geniální vtip s pankáčským účesem, kterej mi neodbytně připomněl mojí rodinu. Pan režisér je kníže anti-invence. Je až zarážející, že nepočítaje dementní písničky v tom filmu neni ale vůbec nic, dokonce skoro žádný dialogy (což je nakonec vlastně dobře). Ech.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Bože, já tenhle film miluju, minutu po minutě. Loni na festivalu ve Varech jsem ho dokonce viděl v kině, čímž se mi splnil sen. To bylo teprve něco. Už jako malej jsem brečel jak želva, a párkrát se mi to stalo, i když sem to už viděl jako velkej a znal to celý nazpaměť. A bavím se taky pořád.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Tohle bohužel nedokážu zhodnotit. Jen si zkuste koukat na to, jak někdo jí vlastní hovno, a při tom přemejšlet.

Případ pro začínajícího kata (1969)

Jeden z nejabsurdnějších absurdních českých filmů, a jeden z nejlepších vůbec. Pokud máte rádi českou novou vlnu a ještě jste neviděli Případ pro začínajícího kata, rychle to napravte. Možná vám ze začátku nebude jasný, o co tady vůbec jde (a jestli vůbec o něco), ale hodně rychle to pochopíte. Nejlepší adaptace románu. Navíc natočená v mým rodným městě, ale to na moje hodnocení nemá vliv.