• Fantasy

Hra o trůny (2011) (seriál)

Trvalo to trocha dlhšie, než som sa ku tomuto skvostu dopracoval ale nakoniec som zato rád, keďže som nemohol prestať hltať jeden diel za druhým a aj keď som sa často dusil kvalitou, podarilo sa mi vždy na poslednú chvíľu prehltnúť to sústo slasti a epičnosti, keďže GoT je presne to, čo si predstavujem pod pojmom stredoveká fantasy. Sem s ďalšou sériou.

Osamělý jezdec (2013)

Instantná nuda. Pridajte vodu a Verbinského semeno naboptná na stopáž 2:20

Frankensteinova armáda (2013)

Presne to čom som dostal už od prvého videa, som si teraz mohol naplno vychutnať v trafenej stopáži tohto found-footage béčka, ktoré si ide svoje tempo presne v takom podaní, aké razia nulový herci mimo Karla samozrejme. Jeho úloha v snímku je skutočne len druhotná a nebiť malej kopulácie s univerzom Frankensteina, názov by nemusel byť až tak dôležitý, každopádne dôvod mojej slasti pri sledovaní je dokonalá aura masiek a dávkovanie príšer pred kamerou. Mosquito Man je totálna fetišisticko/nazistická lahôdka len pre fajnšmekrov. 4 a pól kožených gatí bez padacieho mostu.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Po tom čo som videl trailer, som sa na debut pre Michaela v non-komédii neskutočne tešil. Je to presne ten tip herca ktorý má prejav na tento žáner (depresie, horor, psycho) ale čo som vo výsledku dostal?! Absolútne nelogický scenár o jednej trafenej húske, ktorá bez pointy zabudla požrať predpísané antidepresiva, nechala sa odviesť neznámymi ľudmi na ostrov a tam sa kompletne zbláznila - finito konec, kopačka na čelo pre scenáristu ktorý si tento "umrnčaný skvost" zároveň aj zrežíroval. Jedna hviezda za Michaela a bobra na jeho ksichte.

Elysium (2013)

Blomkamp si v tomto čistokrvnom sci-fi prenáša zopár krásnych momentov s nálepkou District 9, avšak na škodu filmu to prekrýva aj kopou nezaujímavých klišé, ktoré by som v dnešnej dobe u filmu tohto razenia už rád nevidel. Úplne dokonalé sú časti mechanizácie danej doby, odlesky, odreniny na kovových súčiastkach ako aj časť akčných scén, avšak to len v momente kedy kamera nelieta šialene hore dole a zo strany na stranu tak, že by sa z toho jeden po opici aj pošablil a nič vlastne nevidel (toto mi neskutočne vadilo). Matt to prekvapivo hraje viac ako slušne, avšak motivácia opretá o scenár mi nepríde nijako originálna a v jednom bode dokonca totálne nelogická. Nelogických vecí tam ale je podstatne viac, zvlášť u vyobrazenia samotnej Elysium kolónie. Cez všetku kritiku je tu ale ten krásny pocit pri sledovaní toho lepšieho z filmu a preto v súčasnosti 3,5 hviezdy s hudbou štyri.

Nevědomí (2013)

Učesané, nagelované, nasprejované, naklébrované, nalešťené sci-fi s dokonalou hudbou a priemerným príbehom ktorý človek dokáže odhaliť ešte skorej, než si Tom poškriabe svoje stopätnásť ročné guľky.

Útok na Wall Street (2013)

Nechápem jak môže byť pod týmto kvalitným filmom, podpísaná tá Nemecká kreatúra, o ktorej som bol na 110% presvedčený, že nieje schopný natočiť ani priemernú reklamu na hajzlpapier a hľa. Sedím si pred TV a je my servírovaná krásna dráma na reálnom podkrese súčasnosti, krízy a iných vecí, ktorým ťažko rozumieť ale fungujú perfektne ako motivačný element aj v Assault on Wall Street. Stále nechápem ako za kamerou tohto filmu mohol sedieť náš BollEhlav Uwe. Z toho pohľadu sa nejedná o film z iného sveta, ale rovno z inej dimenzie. Na bonus príde obsadenie dávno zabudnutých hercov, ktorým kraľuje nielen Eric Roberts.

Mami, ožeň mě (2011) (pořad) odpad!

Prejdem ešte to, že 3/4 povedaného v tomto programe je práca scenára, kedže slovíčka a vety ktoré sa nesú z huby zainteresovaných, by nevypustil ani chovanec psychiatrickej liečebne po ročnej kúre spareným durmanom ale ktorá kreatúra by ešte za takýchto podmienok hľadala ženu?!

Cizinci ve vlaku (1951)

Brilantná atmosféra a ešte lepšia kamera v Noir podaní.

Terapie láskou (2012)

Dosť podivne spracovaná romanca z ktorej si ťažko divák niečo podstatné môže odniesť, ak nerátam NFL patos a poverčivosť. Každopádne Jennifer prehrala Coopera a ten naopak mal asi masnú večeru keď natáčal alebo ho bolelo brucho.