• Fantasy

Ill Manors (2012)

Krásne a špinavo pojatý život v UK vybranej oblasti, kde do priemerného scenára dokonale zapadajú živé príbehy s nádychom reality a to všetko, je podfarbené dokonalou hudobnou kulisou, ktorá sa priamo viaže na dej. Pre mňa veľké prekvapenie a maximálna spokojnosť, odporúčam.

Dredd (2012)

Komiks a prvý film a teraz toto. Som ohromený čo dokázali vytvoriť na základe inak fádneho príbehu: jedna budova a jeden zákon, proti bande feťákov bez koordnácie. Kvalitná sci-fi/komiksovka s absolútne dokonalou hudbou a nekompromisným hrdinom, ktorý si nepotreboval dať dole ani helmu aby som vedel, že je maximálne nasraný! Odporúčam.

Temný rytíř povstal (2012)

V prvom rade by som záver trilógie, natáčania niečoho tak obrovského čo si obyčajný človek ani nevie predstaviť, nikdy neporovnával medzi sebou (jednotka, dvojka trojka?!) a tak sa pozerám len na výsledok ako taký. V jeho svetle je potom Nolan skutočným "pánom bohom" a jednoznačne, sa u mňa zaradil po bok Burtona a jeho vízie Batmana ako niekoho, kto reálne mohol žiť a reálne mohol niečo vykonať +-. Samozrejme že Nolan túto víziu pojal o kilometre surovšie a v dnešnom svete uveriteľnejšie a menej komiksovo, to rozhodne. Ľutujem toho scenáristu, režiséra a producenta čo bude musieť teraz začať stavať nanovo a bez neho. Bravo. http://www.youtube.com/watch?v=LKt2oR2VkmI&feature=my_liked_videos&list=LLDdqctsexxB4udO6tNrftZw

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

No nehnevajte sa na mňa ale áno, videné raz (zatiaľ) a musím tomu nasypať 4 hromové hviezdičky. Film doslova páchol univerzom SH, na každom rohu odkaz, či už na trojku a nielen tam, navyše sa my hlavná hrdinka viac ako pozdávala už od jej prvej fotky z tohto snímku a aj keď, samozrejme atmosférou Bassett nedokázal došplhať do kvalít jednotky, kde bolo viac toho objavovania bez nejakej akcie, tak tu som si naopak zase našiel niečo úplne iné, a to obludárium alebo interakciu vo filme, ktorý bol možno viac hrou než tým filmom. Nech už to znie akokoľvek scestne, ako zaznelo vo filme: je veľa Silent Hill-ov a toto bol jeden z nich. Už sa teším do kina.

Total Recall (2012)

Trrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Tr Trrrrrrrrrrrrrrrrr Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrr... Bum... Trrrrrrrrrrrrrrrr

Pomsta (2011) (seriál)

Sladká pomsta. Aj keď vo vykreslení tohto slova stále vedie brutalita Kórejskej kinematografie, seriálová verzia projektu Revenge v podaní dokonalej Emily VanCamp, ma dostala. Scenár síce nie vždy presvedčí svojou prvoplánovou zápletkou, ale všetko vynahradzuje kvalitné herecké obsadenie, hudba a hlavne tá jediná o ktorú tu ide. Aj keď som už videl desiatky podobne ambicióznych projektov. Revenge má niečo neopísateľné čo ma núti ho sledovať a sledovať a? Sledovať.

Donnie Darko (2001)

Ku snímku som sa dostal len nedávno (hanba na moje ramená dopadá v neskutočnom tlaku) a o to viac, som teda pozeral ako pero z gauča, na tento skvost v sci-fi prevedení. Nie že by Donnie Darko mal na sebe skafander a snažil sa počas tupého scenára, nakopať nejakú jaštericu do chvosta niekde za tretím kameňom nejakej planéty, ale naopak som sledoval krásne prepletený príbeh súčasnosti, zasadení do logických prvkov možnej a teoretickej fyziky. Gyllenhaal sa pre rolu kľúčového muža snímku doslova narodil a keby som možno pri filme vymľaskol o jednu fľašu vína viac, na moment by som veril že sledujem realitu. Tak krásne a pokojne plynie tento film, presne tak ako som spracoval jeho remix http://vimeo.com/50937153 .

Prometheus (2012)

Scenárista raňajkoval naivitu, režisér si honil ego a divák čučí jak pero z gauča. Jeden WTF efekt strieda druhý, neustále otázky Proč? Sa po hodine strácajú v guláši efektov a koniec graduje v teen akcii bez nápadu. Nie nezaujíma mna čomu to predchádza, raz sa nudím tak sa nudím. Dámi a kvázi androidi, Prometheus!

Twixt (2011)

Bolo to zvláštne, na jednu stranu scenár naozaj nemal nič extra v sebe, čo by divák mal odhaľovať postupne a skúšať si spájať fakty (tie totiž sú tak primitívne, že to proste máte účelne dané už krátko po začiatku sledovania), ale zase na druhú stranu sa mi páčila vsuvka v podobe Edgara a jeho nitky rozhovorov, kde spomínal vlastné básne a defacto hovoril zemiakovej hlave (Kilmer s opuchom), kam sa má vydať a prečo a začo sa to deje. Plus technické prevedenie snov bolo príjemné a pekne pasovalo na fakt, že scenárista určite minimálne vie čo je to Alan Wake :)

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

režie? režie? režiéééééé?!!!! chlapci na tri sa rozbehnite a drbnite si hlavy o múr ..