• Fantasy

Pí a jeho život (2012)

na tomto snímku je najgeniálnejšie to, že z neho každý môže zobrať to čo chce a ubezpečiť sa o svojej viere bez prípadných výčitiek... nech už sa klania ku stene, alebo žehná krížom, musí na konci filmu začať premýšľať a uznať že preferovať len jednu cestu vierou, je veľký luxus pre nás maličkých.

Hon (2012)

ten pohľad ktorý strúhol Mikkelsen hore, si zaslúži minimálne šesť zlatých (neviem čo sa udeľuje v Dánsku). Tento film so mnou cvičil a sám som nevedel čo skorej s rukami a psychikou. Dokonalé dielo obrazu alebo skorej dopadu toho, ako kontraproduktívne môžu nakoniec byť obavy z ničoho, čo sa nestalo ale čo systém definuje ako fakt a problém.

Cosmopolis (2012)

mením po druhom prezretí počet hviezd o jednu hore, to hlavne z dôvodu zachytenia väčšieho počtu informácií a faktov, ktoré paradoxne nedefinujú auru tohto filmu, ale sú na jeho základoch vybudované ...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Pre tento skvost mám len jedno slovo: EPIC! Po stránke scenára sa samozrejme nájde časom pár ťahov, ktoré jednoducho vyústili z tak prísne pojatého rozprávania deja ako celku ale našťastie je tu herecké obsadenie kde nielen Cranston ale aj zbytok jeho antré, doslova žijú svojou rolou. Je to vtipné, je to akčné, je to reálne, je to kurevsky dramatické a hlavne: návykové ako tie kryštály z prvej sezóny!

Konečná (2013)

Ji-un Kim mňa nesklamal a aj čisto z US béčkového scenára sporadicky usporiadaného do radu klišé, dokázal spraviť maximálne zábavnú akciu, s perfektným návratom Arnolda... bavil som sa ako už dlho nie..

Hotel Transylvánie (2012)

Pre mňa je Tartakovsky vždy záruka nielen kvality čo do animácie, ale rovnako schopnosti vyvolať humor tam, kde by iný skorej zachádzali do iných sfér. V tomto diele som preto dostal obe dve varianty a to krásne vyvážené, s jemným príklonom práve na úžasnú a krásnu animáciu.

Ruby Sparks (2012)

"For Her." Ja neviem, asi každý by chcel prežiť v reále to čo ústredná postava tejto príjemnej romanci. Stvoriť si druha na vždy, avšak každý by určite nechcel aby mu ten druh patril ako majetok a chcel by ho vidieť slobodného. No a to je práve to, čo je nemožné a nezlučiteľné s myšlienkou slova Stvoriť.

Skyfall (2012)

Sam Mendes sa rozhodol že sa zahrá na uja menom Nolan a skúsi natočiť najlepšiu Bond-ovku modernej éry. Bez akejkoľvek irónie sa mu to podarilo, avšak je tu stále ten prívlastok: stará a nová doba. Preto nikdy nemôžem preskočiť moje milované Zlaté Oko, ktoré považujem za skutočné prevedenie Bonda a dať Skyfall plný kotel. Inak som sa bavil kráľovsky, hlavne na stvárnení od Bardema, ktoré snímok pozdvihlo do výšin.

Atlas mraků (2012) odpad!

veľká poklona snahe priniesť takýto epos do nejakej prijateľnej formy pre bežného diváka, od kamery cez strih až po herecké výkony tomu nemám čo vytknúť, avšak nič viac my Atlas Mrakov proste nedal a nevidel som v tom nič zaujímavé ani nápadité aj keď evidentne, tam niečo určite je (náboženstvo, láska, osud a iné veci ok), mal by som sa asi nad filmom viac zamýšľať ale bohužiaľ mňa ku tomu nič v tomto snímku nenúti a nechcem, nechcem proste to vidieť znova ... škoda