• Fantasy

Kokuhaku (2010)

Tak nádherne Japonské a zároveň zase šokujúce v tej najčistejšej forme, aká je len možná bez hektolitrov krvi a klincov v očiach. Kokuhaku je defacto škola psychológie, ktorú režisér a scenárista udelil každému divákovi a povinne, ich všetci sledujú a počúvajú od prvej "artovej" minúty až po tú poslednú. Kamera, strih a efektné spomaľovanie na veci, ktoré si človek bežne ani nevšimne, sú potom na bonus tomuto krásnemu snímku, ktorý mňa zase na nejaký ten čas odtrhol od Kórejskej tvorby späť do JP.. ale nie na dlho.

Bez záznamu (2012)

Na jednu stranu hodne zvláštne nastavený film hlavne po stránke scenára kde sa striedajú dve dejové linky: Jeden muž s povolením zabíjať od vlády a ten druhý, s povolením od Alaha. Čo je ale na tom zvlášť zaujímavé je fakt, že pohľad toho druhého tiahne viac než Bean a jeho inak nekompromisne stvárnený agent. Vo výsledku ale nevidím tú epicu, ktorú sa film snažil príbehom nastaviť. Zaujímavý snímok ale nič viac ani menej.

Falco (2008)

Životopis spracovaný s nadhľadom a na úrovni. Do hlavnej úlohy by nemohli vybrať lepšieho herca než Manuela a ten hraje Falca s veľkou chuťou a preverením faktov. Ja sám mám rád jeho hudbu, videá a prejav. Považujem ho za nadčasovú osobnosť, ktorá skutočne predbehla danú dobu a presne v tomto znení, žil aj súkromným štýlom.

Indie Game: The Movie (2012)

To si zo mňa robíte srandu?! Tento dokument, nech už mal vzniknúť z akejkoľvek pohnútky, tak skončil ako debilná dráma za 5 centov. Nechce sa my ani veriť, že konkrétne táto firma (SMB) sa na toto podujala a absolvovala tento trapas v HD rozlíšení. Toto nieje dokument o tvorbe indie hry (prvých 20 minút možno), toto je Americký kolaps mysle!

Býčí šíje (2011)

Fascinujúce a úprimné dielo mladého tvorcu. Po celý čas sledovania stopáže som chcel, nie! Musel som byť na jeho mieste a mstiť sa. Následne prišiel efekt rozhodnutia a logiky, ktorý mňa zase posadil do kresla. Absolútna nutnosť sledovať, uvažovať a dúfať či riešiť. Som očarený! http://www.youtube.com/watch?v=KCofl1gudy8

Hrůzná minulost (2012)

Teda, konečne niekto trafil do toho terča vkusu žánru, ktorý sa priamo dotýka hororu ako takého. Pact nieje vlastne ani tak ducharina ako skorej mix niekoľkých ciest, ktoré ale vo výsledku ústia do výbornej atmosféry. Ku nej prispieva nielen kamera s temným filtrom či zvuk v pozadí, ale hlavne ústredná postava Caity Lotz, ktorá dodáva vážnemu žánru kus pôvabu a mení tak pár záberov, na príjemné pocity z pohľadu diváka. Rozhodne odporúčam. http://www.youtube.com/watch?v=oW77b6fQHVE&feature=youtu.be

Mother's Day (2010)

Všetkého moc škodí a u žánru akcie mixovanej s trilerom, by som čakal oveľa menej dejových liniek ktoré sa medzi sebou pletú jedna cez druhú, až človek nevie o čo ide a tápe v prehnane dlhej stopáži. Nápadov je tu samozrejme za dva sudy, krvou a násilím sa nešetrí a hlavne výkon a potlesk pre Rebeccu De Mornay, ktorá si to zaslúži. S hodnotením by som išiel určite hore ak: 1. by som pri filme konzumoval alkohol, 2. dĺžka nebola tak prehnaná, 3. film neobsahoval kopu nelogických rozhodnutí a konaní aktérov.. ono sa dá ešte pár chýb v scenári ospravedlniť, ale ak ich je v takto dlhom filme kvantum, človek si to všimne, skôr či neskôr a ani tornádo za chrbtom to nezachráni.

Star Trek (1966) (seriál)

Má to svoje čaro a hodnotiť po roku 2000, kvalitu seriálu z roku 60 je dosť mimo a preto, nazerám na začiatok legendy nasledovne: herecké prevedenie je absolútne vyhovujúce po všetkých smeroch, nech už si myslí každý čo chce, dnes legendárne mená proste patria ku tomuto univerzu navždy, v jednej sympatickej vlne. Nie každý diel bol očarujúcou sci-fi produkciou ale väčšina ma bavila a baviť bude naďalej, prihliadnuť ku nasledujúcim filmom a návratom, obrodeniam, parafrázam a vykrádačkám. Začiatok univerza ST vo televíznej podobe a v danej ére, nemohlo dopadnúť lepšie.

La cara oculta (2011)

Po dlhej dobe nápaditý scenár a aj keď človek, musí vydržať minimálne pól hodinku talianskej lekcie v kopulácii, ako odmena mu je potom perfektná atmosféra v inteligentnom pojatí, rozhudnutia jednej hlúpej slečny. Na bonus je potom určite príjemným spestrením pôvab herečiek, koniec príbehu a pes menom Hanz. Podarený film, ktorý rozhodne odporúčam.

Krev pelikána (2010)

Velice citlivo pojatý príbeh dvoch mladých ľudí z prostredia Londýna. Na jednej strane ma prekvapila linka posadená na klasickú vlnu: radšej by som sa zabil, než čelil krutému životu. Ale potom oveľa viac než toto mladícke klišé, ma v tomto filme dostalo podobenstvo na ornitológiu, ktorá je vlastne alfou a omegou celého deja. V tomto snímku nájdete naozaj od každého niečo, ale ako celok to možno malo mať väčšiu stopáž, každopádne záver je vydarený a slza sem tam upadla. Keďže mám sám diagnostikovanú obsedantno kompulzívnu poruchu, vedel som sa tak trocha stotožniť aj s Nikkom, do určitej miery samozrejme a mal maximálnu pravdu: po tabletkách tohto tipu človek prestane tvorivo myslieť.