• Fantasy

Extrémní rodiny (2012) (pořad) odpad!

Myslel som si že hlboká studňa televíznej žumpy na Slovensku, má svoje dno a tu hľa nepozorovane zapínam TV u rodičov a do mojej hlavy, je premietaná poviedka z pera samotného Satana. Defilé smutných existencií, na ktorých sú živené stanice s licenciou, to už je skutková podstata kde jednému by bolo treba zavolať pomoc a druhému jednu pekne prijebať lopatou po chrbte.

Jump street 21 (2012)

Áno ako decko som sledoval predlohu, áno žral som ju. Ale keď som videl tento komediálny reštart, bavil som sa jak nikdy a určite som nečakal tak našlápanú a neotrelú stopáž. Zábavné, originálne, ne-americké, bez klišé +- a hlavne rozumne vyvážené. Bravo.

Blutzbrüdaz (2011)

Tak na rovinu, tam kde Sonny Black (Bushido) iśiel cestou hodne upraveného životopisu, sa Sido rozhodol skorej šlapať po vlne komédie podfarbenej jeho klasickou tvorbou a vyšlo to o mnoho lepšie a kvalitnejšie. Blutzbrudaz krásne ukazuje to, ako funguje hudobný obchod súčasnosti a keď ideš hore, naučíš sa tie najväčšie hovná aké manažér môže vyprodukovať. Je to trochu aj paradox, že po tomto kvalitnom filme sa Sido dal zase dokopy s Bushidom a Alpa Gun ho v jeho poslednom albume zato zostrelil z pódia kamarátstva, každopádne tento film je povinnosť pre milovníkov DE Rap scény, uvidíte tu veľké mená a vypočujete staté dobré Aggro, zo soundtrack prevedenia. Sido je stále legenda bez ktorej si DE scénu predstaviť neviem, aj keď v súčasnosti existuje viac originálnej tvorby z tejto krajinky. PS: Joke na Mein Block v podaní Bobiho je hodne veľký witz :)

Projekt X (2012)

Originálne, zábavné, nevidené, pohodové.. Zažil som na chlastačke už hodne vecí ale nevidel som to nikdy zfilmované a dnes, keď my stačí dvojka vína aby mna niekto ospravedlnovaľ, som tento film prijal s otvorenou náručou. Samozrejme je tu podmienka, sledovať to počas konzumácie čohokoľvek omamného.

Žízeň (2009)

Pre tých ktorých zaujíma kórejská filmová tvorba, majú radí upírov a navyše originálne pojatia zavedených klišé, tak určite do tohto "smädu po krvi" choďte a budete sa baviť viac ako dosť. Príbeh o ortodoxnom kňazovi, ktorý sa rozhodne že je čas preveriť svoju tuhú vieru pod lupou smrti, pozýva divákov do gulášu s chuťou komédie, hororu a poctivej fantasy. Byť upírom v dnešnej dobe vyžaduje nielen dávku opatrnosti ale samozrejme, aj chuť neskončiť ako kus prachu na verande pri východe slnka. Scenár obsahuje zástup podobenstiev o odplate, pocite viny, vykúpení z hriechov a hriechu samotného čo na jednu stranu znie super ale divák sa môže v dlhšej a roztiahnutej stopáži, nakoniec stratiť a nevšimnúť si väčšinu dôležitých viet. Humorná vložka potom nech je kapitolou samou o sebe a záverečná scéna s kufrom auta, vám určite vyčaruje úsmev na tvári.

Bůh žehnej Americe (2011)

"Prečo sa nazívame civilizáciou, keď sa civilizovane nechováme?!" Dokáže my nejaký film hovoriť z duše? Áno dokázal to tento snímok. Dialóg, alebo skorej monológ zo začiatku v kanecelárii by sa mal vyšiť na vlajku každého štátu na svete, kde konzum naprosto zdecimoval populáciu a spravil im z hlavy mokrú špongiu, ktorá denne nasáva sračky a neexistuje nikto kto by tú špongiu dal pod prúd čistej vody. Sám som sa nad sebou zamyslel keď som počas sledovania tohto filmu, zobral do ruky mobil a cez twitter písal do éteru citát z úvodu tohto komentáru. Zabudnime na realitu a fakt, źe by polícia túto dvojicu zabila 24 hodín od prvej vraždy a radšej počúvajme krutú pravdu a posolstvo, ktoré je v tomto filme tou alfou a omegou. Apsi hovorý Epic a Frank mu posiela guľku do hlavy! http://www.youtube.com/watch?v=DUQ5N5PPRRs

Hanna (2011)

Sympatická hlavná hrdinka bojujúca predovšetkým proti minulosti, sa uprostred priemerného scenára potuluje po zaujímavých lokáciách EÚ. Akčné vložky až na pár detailov dokážu pobavit a jemné náznaky humoru, potom celý film ozvláštniť. Najviac som sa bavil na nemeckej trojici záporákov, ktorých nielen zjav ale aj počínanie, išlo ruka v ruke so scenárom. Film na jednu fľašku vína ideálny.

Případ Kim Bok-Nam (2010)

Fúúú, tak ako funguje manželský vzťah na malom ostrove v Kórei, z toho by zvracal aj najtuhší grobian z akéhokoľvek kúta Európy. Manželka stavia strechu, manželka obrába polia, manželka vyťahuje med z úľu, manželka perie prádlo v koryte, manželka pochováva obyvateľov dediny, manželka sa nechá kopať do hlavy, manželka sa nechá znásilniť od príbuzného, manželka kydá hnoj zatiaľ čo jej muž verejne obcuje so šlapkou no a manželka sa smeje zatiaľ čo tasí kosák! Snedo opálená žena, ktorá nikdy nezažila dobrotu srdca sa jedného krásneho dňa rozhodne, že už toho bolo dosť a okolie sa nestačí čudovať, ako je zdatná v klasickej kórejskej pomste. Po stránke prostredia, kamery a hercov dokonalá záležitosť. Len som nepochopil prečo nezačala sekať o pól hodinu skorej.

Náš vůdce (2008)

Krásny príklad toho, aká tenká čiara je medzi extrémizmom a riadenou politikou. Postava učiteľa bola natoľko presvedčená že má všetko pod kontrolou až razom otvorila oči a už bolo neskoro. Ľudská bytosť je hold rodená do smečky a stačí jeden príklad prečo to urobiť a už nikdy nenájde smečka dôvod nato, prečo to ukončiť. Kvalitný film.

Navždy spolu (2012)

Proste áno, fungovalo to na mňa presne v tej dávkovanej forme lásky ako takej. Nemyslím teraz nejaký kunilingus za stánkom, ale čistú formu vernosti v nejakú dan vec. V tomto prípade predurčenie si dvoch ľudí na celý život pre fakt, že sa proste milujú v akejkoľvek fáze a etape nešťastia. Príjemný herci, pekná kamera v oblasti snehovej pokrývky a pôsobivo strávená stopáž v nedeľnom čaji po piatej.